Založ si blog

Prezidentka Čaputová, kto podľa Vás útočí na celú spoločnosť?

Dňa 13.10.2022 ste poskytla rozhovor Denníku N, kde je titulok: Ide o útok na celú spoločnosť. Ako ste to myslela? Kto útočí na celú spoločnosť?

Citujem z článku:
Alibizmus si v tejto chvíli nemôžeme dovoliť. Ak vláda nevie vládnuť, tak vládnuť nemá, hovorí deň po vražde na Zámockej ulici prezidentka Zuzana Čaputová.

Je ešte Slovensko bezpečná krajina pre všetkých ľudí bez rozdielu?

Je evidentné, že po tom, čo sa stalo včera v noci, akoby Slovenská republika nebola schopná zabezpečiť bezpečie pre všetkých. Myslím, že sa na to treba pozrieť v širšom kontexte a ísť aspoň trochu do histórie. Odborníci na škále od duševného zdravia, sociológie až po právo už roky upozorňujú na to, že sa vo verejnom priestore, v diskusiách, najmä na sociálnych sieťach, ale aj vo verejných prejavoch politikov toleruje nenávistný prejav vo verbálnej rovine, bez akejkoľvek odozvy a už vôbec nie trestnoprávnej.

Akoby štát nebol schopný zabezpečiť bezpečie napriek tomu, že tu sú známky a signály, že niekto má nenávistné prejavy alebo sa dokonca vyhráža zabitím, čo je trestný čin. Napriek tomu, že tomuto čelíme dlhé roky a upozorňujeme na to, sa nestalo dostatočne veľa konzekventných skutkov v podobe trestnoprávnych odsudzujúcich rozsudkov, ktoré by mali odstrašujúci a preventívny účinok. Z tohto dôvodu rozumiem, a po včerajšku obzvlášť, že LGBTI komunita sa necíti bezpečne.

Koniec citácie.

Vy si uvedomujete, že bezpečne na Slovensku sa necítia i iní ľudia? Ja azda nie som človek? Mne ste prečo nepomohla ? Vy pomáhate len určitým ľuďom? Ja som si naivne myslela, že ste platená ako prezidentka všetkých Slovákov.
Tak to napravte a pomáhajte aj v iných prípadoch vo verejnom záujme. Alebo bezdomovci Vás nezaujímajú?

I keď v skutočnosti ste nikomu tým nepomohla, keď ste sa zúčastnila pochodu. Lebo Ľútosť ešte nič nevyriešila. Prečo ste neriešila túto oblasť pred touto udalosťou? Uvedomujete si, že zmeniť myslenie ľudí nestačí jeden pochod, je to dlhodobá práca a to musí urobiť každý sám?

A začať by ste mala sama od seba. Mala by ste prestať kryť trestnú činnosť Rezešovcov, kryť lajdácku prácu premiéra Hegera, ministra vnútra Mikulca, policajného prezidenta Hamrana, generálného prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokuratora Daniela Lipšica.

Chápem, týmto by ste tak ľahko politické body vo verejnosti nezískala a možno by ste naštvala niektorých bohatých ľudí a ešte polícia by skutočne musela veľké rozkrádačky i vyšetrovať. To asi nie je vo Vašom záujme, keď ste tak neurobila.

Dúfam že mi verejne odpoviete prečo ste to neurobila. Ja som iný človek ako tí, ktorých ste si zastala na pochode?
A prečo polícia a prokuratúra nepracuje i s verziou, že šlo o vraždu zo žiarlivosti a robia z toho v tak krátkom čase teroristický čin? To už stihli zistiť? Nemá byť pri vyšetrovaní viacero verzií? Alebo sa to niekomu hodí manipulovať verejnosťou, aby ste nás mohli viac kontrolovať?

Viete o tom, že kryť trestný čin je trestné? To ako právnička by ste mala vedieť. Vy kryjete ututlané tunelovanie VSŽ Košice a jeho nevyšetrovanie. Taktiež kryjete to, že v skutočnosti sa dá liečiť rakovina stravou, pokiaľ sa zistí v rannom štádiu. Uvedomujete si, koľko ľudí tým zbytočne zomrie? Alebo Vám to je jedno? Kde je prevencia zdravia, prečo to neriešite? Prečo riešite len platy zdravotníkov?

Tak o akej tolerancii, bezpečí rozprávate? To Vám nevadilo, keď Slovenská republika nebola schopná zabezpečiť bezpečie pre mňa?

V tom rozhovore spomínate:

Alibizmus si v tejto chvíli nemôžeme dovoliť. Ak vláda nevie vládnuť, tak vládnuť nemá, hovorí deň po vražde na Zámockej ulici prezidentka Zuzana Čaputová.

Ak neviete pani Čaputová robiť prezidentku pre všetkých Slovákov, tak ju nerobte. Ste za to platená, uvedomujete si? Prečo Vám máme tolerovať Vašu doslova lajdácku prácu prezidentky? Vy sa nesprávate totiž ako prezidentka, ale ako rozmaznané dievčatko, ktoré rieši len banality, ale len to, čo chce.

Nevykládajte mi, že riešite teroristický čin, toto bola vražda a iné vraždy ste prečo neriešila? Nemala by ste to nechať na políciu? A prečo ste neurobila pochod aj za obete dopravnej nehody? Tiež je to tragické, že tam zomrelo 5 ľudí. A riešite už bezpečnosť tej zastávky? Nie som jediná, ktorá si to všimla, že je v zatáčke a nezabezpečená.
Ale na to by Vám nestačili len prázdne slová …

Pripomínám Vám, že ja som Vás ako prezidentku poprosila o pomoc už v decembri 2020.
Nepomohla ste mi.

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/12/10/prezidentka-zuzana-caputova-a-generalny-prokurator-maros-zilinka/

Potom som Vás poprosila o pomoc začiatkom septembra 2022. Tiež ste mi nepomohla.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/02/zuzana-caputova-a-ustava-slovenskej-republiky/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/12/caputova-hamran-a-spravodlivost-po-slovensky/

Boris Kollár, predseda parlamentu SR mi tiež nepomohol:

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/11/boris-kollar-a-spravodlivost-pre-rezesovcov-podla-neho-neplati/

Roman Mikulec, Maroš Žilinka, Daniel Lipšic, Štefan Hamran mi tiež nepomohli:

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/21/maros-zilinka-stefan-hamran-roman-mikulec-a-daniel-lipsic-prosim-vas-zacnite-pracovat-v-prospech-obcana/

Tak o akej demokracii, toleranci, bezpečnosti a spravodlivosti pani prezidentka hovoríte? U Vás sú to len prázdne slová a v skutočnosti to sama nedodržiavate? Hovoríte o tom len vtedy, keď na Vás mieria fotoaparáty a kamery novinárov ale „skutek utek“? Vy si vážne myslíte, že sme idioti a nevidíme tu rozdielnosť vo Vašich slováách a činoch?

Nemala by ste začať sama od seba a od vyžadovať to aj od vládnych činiteľov, polície a prokuratúry?
Prečo ste mi nepomohla, i keď ako prezidentka na to možnosti máte?

Už to je absurdita, že ste dala štátne vyznamenanie Pavlovi Rychetskému, ktorý sa nikdy o to nezaslúžil o to, aby fungovala česká justícia…. písomne som ho žiadala o pomoc a nepomohol. Alebo Vy daváte vyznamenanie svojim kamarátom rovanko ako prezident Zeman v ČR anie podľa skutočných zásluh?

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/06/11/cesky-sudca-pavel-rychetsky-ceske-sudy-a-dotacie-do-sportu/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/10/sudcovia-prokuratori-a-ich-schopnosti/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/12/sudcovia-prokuratori-a-ich-schopnosti-2-cast/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/13/sudcovia-prokuratori-a-ich-dodrziavanie-zakonov-v-praxi-3-cast/

Ja osobne pochybujem o tom, že zvládate funkciu prezidentky. Vy nie ste aktivistka pre určité skupiny ľudí, ale prezidentka všetkých Slovákov. I bezdomovcov. Ako právnička sa ani nemožte vyhovárať na neznalosť práva. Tak prečo tak nekonáte? Máte v sebe rovnaký papalašizmus ako mal v sebe Dušan Dědeček pre nehodou? To znamená, že si robíte čo chcete a čo nechcete, ignorujete?

Sama ste netolerantná a nespravodlivá k bezdomovcom. I títo ľudia potrebujú pomocť. Ja som jeden z nich vinou Rezešovcov, slovenskej polície , slovenskej prokuratúry, slovenských politikov. Prečo ste mi zničili život a nepomohli? Kde berete tu drzosť pohrdať bezdomovcami? Robíte to tým, že ma ignorujete a nepomohli ste mi.
Máte právomoc odvolať premiéra Hegera, odvolať ministra Mikulca, verejne „riešiť Žilinku, Lipšica a Vy neurobíte nič. Len druhým rozprávate o tolerancii….

Ženská, to snáď nemyslíte vážne? Veď tú rozdielnosť vo Vašich slovách a činoch vidí i slepý.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/14/eva-rezesova-a-dusan-dedecek-rozhoduju-sudy-rozdielne-u-bohatych-a-u-beznych-ludi/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/15/pan-heger-mne-na-toto-vase-spravanie-ospravedlnenie-nestaci/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/13/eva-rezesova-a-prvy-rozsudok-v-madarsku-domace-vazenie/

Práca jednej vraj kvalitnej novinárky a ďalších novinárov

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/14/novinarka-pavla-holcova-a-nominace-na-cenu-cesky-goodwill-2022/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/30/igor-matovic-marek-vagovic-a-novinari-vyhlasenie-sefredaktorov/

Doplnenie 16.10.2022 17:25, ku vražde na Zámockej ulici:

Mala som na myslí túto informáciu, ktorú uverejnila redaktorka televízie JOJ:

Druhé doplnenie 16.10.2022:
Uviedla som to v liste prezidentke z decembra 2020, že požadujem prešetriť i túto kauzu, čo sa týka liečby rakoviny a požadovala som, aby to riešili i kandidáti na generálného prokurátora. Táto kauza mojej liečby spustila to, že som sa začala zaujímať o rozkrádanie VSŽ Košice. Súvisia obe kauzy spolu a prezidentka neurobila nič, ani to, aby oslovila ministra vnútra, nech to rieši. To urobiť mohla a neurobila.

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/03/29/farmaceuticky-priemysel-rakovina-a-nemocnica-kosice-saca-a-s/

https://popelka.blog.pravda.sk/2013/01/04/gersonov-zazrak-alternativna-liecba-rakoviny-2/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/12/gersonova-terapia-liecba-rakoviny-2-cast/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/13/preco-pravda-o-zdravi-nikoho-nezaujima/

Generálny prokurátor Maroš Žilinka, úctu si musíte zaslúžiť

03.05.2024

Prokurátor Matúš Harkabus v posledných dňoch poskytol niekoľko rozhovorov o pomeroch a pracovnej atmosfére na Generálnej prokuratúre SR. Prikladám tu odkazy na dva rozhovory s ním. Vypočula som si ich oba, nemusím so všetkým súhlasiť….ale pochopila som z nich, že Maroš Žilinka sa správa neštandardne a ako neobmedzený vládca, ktorý má vo všetkom pravdu. Prokurátor [...]

Milan Lučanský bol čestný policajt alebo kryl niektoré kauzy?

02.05.2024

Mnohí si z Milana Lučanského urobili modlu čestného policajta. Ja si to nemyslím. V poslednom článku som uviedla odkazy na rozhovory s bývalým policajným viceprezidentom Jaroslavom Málikom. Hovoril v nich vo februári 2020 o zlej situácii v polícii. Hovoril tam o tom, ako niektoré kauzy nevyšetrovali, ale nedostali písomné príkazy že to nesmú, ale hľadali sa dovody, prečo [...]

Zuzana Čaputová, čo ste urobila dobré pre Slovensko ako prezidentka?

30.04.2024

Zuzana Čaputová v rozhovore s českými novinármi spomína, že neľutuje svojho vstupu do politiky, ani rozhodnutia neobhajovať prezidentský post. Vychádzala som z písaného textu k nižšie pripojenému článku: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dobrovsky-sidlo-nevidim-svou-budoucnost-v-politice-rika-koncici-slovenska-prezidentka-250727 Moj komentár k tomu jej [...]

Marián Viskupič

Viskupič: Bude lepšie, ak sa stane predsedom parlamentu Raši, a nie Danko

26.05.2024 13:10

Ministerka hospodárstva Denisa Saková zopakovala, že na nominácii Rašiho trvajú.

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Pochovala ich hora. Masívny zosuv pôdy pochoval v Papue-Novej Guinei vyše 670 ľudí, odhaduje OSN

26.05.2024 12:18

V oblasti bolo zavalených viac ako 150 domov. Vyslobodených bolo zatiaľ päť tiel.

Polícia / Policajná páska / Policajné auto /

Dráma v Liptovskom Mikuláši: Muž vrazil autom do skupiny ľudí, ušiel. Padli aj výstrely

26.05.2024 12:03

Záchranári na mieste ošetrili 17-ročného a 21-ročného muža.

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Pri Chate pod Rysmi sa zrútil vrtuľník, leteckí záchranári urgentne zasahovali

26.05.2024 11:42

Lekárka bola vysadená priamo do terénu pomocou lanovej techniky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 199
Celková čítanosť: 2984518x
Priemerná čítanosť článkov: 14998x

Autor blogu

Kategórie