Založ si blog

Prezidentka Čaputová, kto podľa Vás útočí na celú spoločnosť?

Dňa 13.10.2022 ste poskytla rozhovor Denníku N, kde je titulok: Ide o útok na celú spoločnosť. Ako ste to myslela? Kto útočí na celú spoločnosť?

Citujem z článku:
Alibizmus si v tejto chvíli nemôžeme dovoliť. Ak vláda nevie vládnuť, tak vládnuť nemá, hovorí deň po vražde na Zámockej ulici prezidentka Zuzana Čaputová.

Je ešte Slovensko bezpečná krajina pre všetkých ľudí bez rozdielu?

Je evidentné, že po tom, čo sa stalo včera v noci, akoby Slovenská republika nebola schopná zabezpečiť bezpečie pre všetkých. Myslím, že sa na to treba pozrieť v širšom kontexte a ísť aspoň trochu do histórie. Odborníci na škále od duševného zdravia, sociológie až po právo už roky upozorňujú na to, že sa vo verejnom priestore, v diskusiách, najmä na sociálnych sieťach, ale aj vo verejných prejavoch politikov toleruje nenávistný prejav vo verbálnej rovine, bez akejkoľvek odozvy a už vôbec nie trestnoprávnej.

Akoby štát nebol schopný zabezpečiť bezpečie napriek tomu, že tu sú známky a signály, že niekto má nenávistné prejavy alebo sa dokonca vyhráža zabitím, čo je trestný čin. Napriek tomu, že tomuto čelíme dlhé roky a upozorňujeme na to, sa nestalo dostatočne veľa konzekventných skutkov v podobe trestnoprávnych odsudzujúcich rozsudkov, ktoré by mali odstrašujúci a preventívny účinok. Z tohto dôvodu rozumiem, a po včerajšku obzvlášť, že LGBTI komunita sa necíti bezpečne.

Koniec citácie.

Vy si uvedomujete, že bezpečne na Slovensku sa necítia i iní ľudia? Ja azda nie som človek? Mne ste prečo nepomohla ? Vy pomáhate len určitým ľuďom? Ja som si naivne myslela, že ste platená ako prezidentka všetkých Slovákov.
Tak to napravte a pomáhajte aj v iných prípadoch vo verejnom záujme. Alebo bezdomovci Vás nezaujímajú?

I keď v skutočnosti ste nikomu tým nepomohla, keď ste sa zúčastnila pochodu. Lebo Ľútosť ešte nič nevyriešila. Prečo ste neriešila túto oblasť pred touto udalosťou? Uvedomujete si, že zmeniť myslenie ľudí nestačí jeden pochod, je to dlhodobá práca a to musí urobiť každý sám?

A začať by ste mala sama od seba. Mala by ste prestať kryť trestnú činnosť Rezešovcov, kryť lajdácku prácu premiéra Hegera, ministra vnútra Mikulca, policajného prezidenta Hamrana, generálného prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokuratora Daniela Lipšica.

Chápem, týmto by ste tak ľahko politické body vo verejnosti nezískala a možno by ste naštvala niektorých bohatých ľudí a ešte polícia by skutočne musela veľké rozkrádačky i vyšetrovať. To asi nie je vo Vašom záujme, keď ste tak neurobila.

Dúfam že mi verejne odpoviete prečo ste to neurobila. Ja som iný človek ako tí, ktorých ste si zastala na pochode?
A prečo polícia a prokuratúra nepracuje i s verziou, že šlo o vraždu zo žiarlivosti a robia z toho v tak krátkom čase teroristický čin? To už stihli zistiť? Nemá byť pri vyšetrovaní viacero verzií? Alebo sa to niekomu hodí manipulovať verejnosťou, aby ste nás mohli viac kontrolovať?

Viete o tom, že kryť trestný čin je trestné? To ako právnička by ste mala vedieť. Vy kryjete ututlané tunelovanie VSŽ Košice a jeho nevyšetrovanie. Taktiež kryjete to, že v skutočnosti sa dá liečiť rakovina stravou, pokiaľ sa zistí v rannom štádiu. Uvedomujete si, koľko ľudí tým zbytočne zomrie? Alebo Vám to je jedno? Kde je prevencia zdravia, prečo to neriešite? Prečo riešite len platy zdravotníkov?

Tak o akej tolerancii, bezpečí rozprávate? To Vám nevadilo, keď Slovenská republika nebola schopná zabezpečiť bezpečie pre mňa?

V tom rozhovore spomínate:

Alibizmus si v tejto chvíli nemôžeme dovoliť. Ak vláda nevie vládnuť, tak vládnuť nemá, hovorí deň po vražde na Zámockej ulici prezidentka Zuzana Čaputová.

Ak neviete pani Čaputová robiť prezidentku pre všetkých Slovákov, tak ju nerobte. Ste za to platená, uvedomujete si? Prečo Vám máme tolerovať Vašu doslova lajdácku prácu prezidentky? Vy sa nesprávate totiž ako prezidentka, ale ako rozmaznané dievčatko, ktoré rieši len banality, ale len to, čo chce.

Nevykládajte mi, že riešite teroristický čin, toto bola vražda a iné vraždy ste prečo neriešila? Nemala by ste to nechať na políciu? A prečo ste neurobila pochod aj za obete dopravnej nehody? Tiež je to tragické, že tam zomrelo 5 ľudí. A riešite už bezpečnosť tej zastávky? Nie som jediná, ktorá si to všimla, že je v zatáčke a nezabezpečená.
Ale na to by Vám nestačili len prázdne slová …

Pripomínám Vám, že ja som Vás ako prezidentku poprosila o pomoc už v decembri 2020.
Nepomohla ste mi.

Prezidentka Zuzana Čaputová a generálny prokurátor Maroš Žilinka

Potom som Vás poprosila o pomoc začiatkom septembra 2022. Tiež ste mi nepomohla.

Zuzana Čaputová a Ústava Slovenskej republiky

Čaputová, Hamran a spravodlivosť po slovensky

Boris Kollár, predseda parlamentu SR mi tiež nepomohol:

Boris Kollár a spravodlivosť, pre Rezešovcov podľa neho neplatí?

Roman Mikulec, Maroš Žilinka, Daniel Lipšic, Štefan Hamran mi tiež nepomohli:

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Tak o akej demokracii, toleranci, bezpečnosti a spravodlivosti pani prezidentka hovoríte? U Vás sú to len prázdne slová a v skutočnosti to sama nedodržiavate? Hovoríte o tom len vtedy, keď na Vás mieria fotoaparáty a kamery novinárov ale „skutek utek“? Vy si vážne myslíte, že sme idioti a nevidíme tu rozdielnosť vo Vašich slováách a činoch?

Nemala by ste začať sama od seba a od vyžadovať to aj od vládnych činiteľov, polície a prokuratúry?
Prečo ste mi nepomohla, i keď ako prezidentka na to možnosti máte?

Už to je absurdita, že ste dala štátne vyznamenanie Pavlovi Rychetskému, ktorý sa nikdy o to nezaslúžil o to, aby fungovala česká justícia…. písomne som ho žiadala o pomoc a nepomohol. Alebo Vy daváte vyznamenanie svojim kamarátom rovanko ako prezident Zeman v ČR anie podľa skutočných zásluh?

Český sudca Pavel Rychetský, české súdy a dotácie do športu-2. časť

Sudcovia, prokurátori a ich schopnosti

Sudcovia, prokurátori a ich schopnosti – 2. časť

Sudcovia, prokurátori a ich dodržiavanie zákonov v praxi – 3. časť

Ja osobne pochybujem o tom, že zvládate funkciu prezidentky. Vy nie ste aktivistka pre určité skupiny ľudí, ale prezidentka všetkých Slovákov. I bezdomovcov. Ako právnička sa ani nemožte vyhovárať na neznalosť práva. Tak prečo tak nekonáte? Máte v sebe rovnaký papalašizmus ako mal v sebe Dušan Dědeček pre nehodou? To znamená, že si robíte čo chcete a čo nechcete, ignorujete?

Sama ste netolerantná a nespravodlivá k bezdomovcom. I títo ľudia potrebujú pomocť. Ja som jeden z nich vinou Rezešovcov, slovenskej polície , slovenskej prokuratúry, slovenských politikov. Prečo ste mi zničili život a nepomohli? Kde berete tu drzosť pohrdať bezdomovcami? Robíte to tým, že ma ignorujete a nepomohli ste mi.
Máte právomoc odvolať premiéra Hegera, odvolať ministra Mikulca, verejne „riešiť Žilinku, Lipšica a Vy neurobíte nič. Len druhým rozprávate o tolerancii….

Ženská, to snáď nemyslíte vážne? Veď tú rozdielnosť vo Vašich slovách a činoch vidí i slepý.

Eva Rezešová a Dušan Dědeček. . . . rozhodujú súdy rozdielne u bohatých a u bežných ľudí?

Pán Heger, mne na toto Vaše správanie ospravedlnenie nestačí

Eva Rezešová a prvý rozsudok v Maďarsku domáce väzenie

Práca jednej vraj kvalitnej novinárky a ďalších novinárov

Novinářka Pavla Holcová a nominace na cenu Český Goodwill 2022

Igor Matovič, Marek Vagovič a novinári – vyhlásenie šéfredaktorov

Doplnenie 16.10.2022 17:25, ku vražde na Zámockej ulici:

Mala som na myslí túto informáciu, ktorú uverejnila redaktorka televízie JOJ:

Druhé doplnenie 16.10.2022:
Uviedla som to v liste prezidentke z decembra 2020, že požadujem prešetriť i túto kauzu, čo sa týka liečby rakoviny a požadovala som, aby to riešili i kandidáti na generálného prokurátora. Táto kauza mojej liečby spustila to, že som sa začala zaujímať o rozkrádanie VSŽ Košice. Súvisia obe kauzy spolu a prezidentka neurobila nič, ani to, aby oslovila ministra vnútra, nech to rieši. To urobiť mohla a neurobila.

Farmaceutický priemysel, rakovina a nemocnica Košice-Šaca a. s. 1. časť

Gersonov zázrak – alternatívna liečba rakoviny

Gersonova terapia – liečba rakoviny 2. časť

Prečo pravda o zdraví nikoho nezaujíma?

Zuzana Kovačič Hanzelová, nevyplakávajte v českom médiu, pretože ste seriózna nikdy nebola

03.10.2023

Nevím, co to je v poslední době za módu, dělat z novinářů nějaké nedotknutelné modly a elitu národa. Když budou psát hlouposti, o které jim nikdo nestojí a nebude o ně zájem, tak jednoduše se budou muset rekvalifikovat a mohou nastoupit třeba do Volkswagenu k pásu. Přesouvá se tam výroba Superbu a dalších, tak možná ještě chytnou dobré fleky. Je to jeden diskusný [...]

Český komik Felix Holzmann – génius je slabé slovo

01.10.2023

Politických debat teraz bude viac ako dosť, preto si dovolím dať odkaz na scénky s týmto humoristom. Tento humor je skutočne originálny a bol natočený ešte v čase, kedy bol svet „iný“ a ľudia sa nebáli hovoriť svoj názor nahlas. Podľa mňa by to dnes nikto ani nevymyslel, ani by to nemali odvahu uverejniť. Priznám sa, že som si tieto scénky vypočula už [...]

Zelenskyj miesto jednania o mieru založil zbrojarskú alianciu. . . .

30.09.2023

Dnes na novinky.cz vyšiel článok, že prezident Zelenskyj založil medzinárodnú alianciu zbrojárskeho priemyslu. Nemal by prezident Zelenskyj radšej jednať o mieri? Veď tam umierajú zbytočne ľudia…. Mne je jich neskutočne ľúto a skutočne si myslím, že je Najvyšší čas vyjednávať o mieri. Čím skor, tým lepšie. Ide o tento článok: [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 151
Celková čítanosť: 2486857x
Priemerná čítanosť článkov: 16469x

Autor blogu

Kategórie