Založ si blog

Igor Matovič, Marek Vagovič a novinári – vyhlásenie šéfredaktorov

Rada si nechám od novinárov vysvetliť toto vyhlásenie. Matovič robí z novinárov opäť terče len preto, že si robia svoju prácu.

Nebudeme mlčať. Neboli sme ticho, keď na nás útočili Mečiar a Fico, nebudeme ticho, ani keď to opakuje Matovič.

https://omediach.com/tlac/23570-vyhlasenie-sefredaktorov-novinari-odmietaju-matovicove-utoky

Keď ste tak seriozni, tak prečo mi 22 rokov nechcete pomocť a nechcete informovať o kauze ututlaného vyšetrovania VSŽ Košice? Prečo kryje zlú prácu polície a prokuratúry na tomto prípade i samotný Marek Vagovič? Alebo si myslíte, že tie rozkradnuté miliardy a moj zničený život nie je doležité? Alebo informujete len niektorých kauzách? Podľa čoho si vyberáte?

Svoje skúsenosti s novinármi som písala okrem iného i v tomto článku:

List Kuciakovým rodičom ohľadne práce novinárov

Upozorňujem, že nie som fanúšik Matoviča, ale má bohužiaľ pravdu.

A keď ste tak seriozni, prečo v médiach ďalej nerozoberáte spoluprácu Mareka Vagoviča a polície. Našla som len tento jeden článok (možno som málo hľadala, ale Deník N a SME podľa mojeho hľadania nič neuverejnilo).

Policajné prezídium sa po dlhých dňoch mlčania vyjadrilo k spolupráci s Marekom Vagovičom na výrobe jeho reklamného klipu. Nemenované užšie vedenie policajného zboru rozhodlo, že novinárovi poskytnú do reklamy techniku, autá aj príslušníkov NAKA, Žiadnu písomnú zmluvu s ním neuzavreli, vraj nebola potrebná. Fotky a videá z výroby spotu chce polícia využiť na „prezentačné, metodické a preventívne účely.“

https://omediach.com/tlac/23557-policia-poskytla-vagovicovi-do-reklamy-5-prislusnikov-naka-a-dve-auta-zmluvu-s-nim-neuzavreli

Citácia z článku:

Po opakovanej urgencii a žiadosti o zmluvu alebo dohodu o spolupráci s Vagovičom sa polícia vyjadrila až dnes. „Pán Vagovič sa na nás obrátil so žiadosťou o spoluprácu pri výrobe audiovizuálneho záznamu k jeho novej knihe Padreho klan, ktorá opisuje praktiky policajnej mafie a éru po rozviazaní rúk polície,“ napísal pre Omediach.com vedúci oddelenia komunikácie prezídia PZ Michal Slivka. „Príbehy zachytené v knihe podľa autora v značnej miere korešpondujú s fungovaním polície v podmienkach SR. Takéto praktiky príslušníkov slovenskej polície postupne potvrdzujú aj právoplatné rozhodnutia príslušných súdov, čo výrazným spôsobom naštrbilo dôveru občanov v políciu,“ dodáva Slivka. Súčasné vedenie polície si podľa jeho slov ako základný cieľ predsavzalo postupne zvyšovať dôveru občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor, okrem iného aj očistou vo vlastných radoch. „Sme toho názoru, že pozitívna prezentácia práce polície, aj prostredníctvom takýchto projektov, významným spôsobom prispieva k naplneniu uvedeného cieľa, keďže nesú v sebe nielen prezentačný, ale aj významný preventívny potenciál,“ dodáva Slivka.

Ako nám potvrdili ďalší tvorcovia, nie je jednoduché dostať policajnú techniku či dokonca policajtov do projektov, musí byť voľná, sú tam prísne podmienky na zobrazovanie, je tam vždy potrebný vopred súhlas či podrobná zmluva. „Polícia takýmto spôsobom spolupracovala aj na filme Čiara, nie je to teda nič výnimočné. Takéto veci poskytovali aj minulí prezidenti Policajného zboru alebo ministri. Vždy to bolo na základe zmluvy,“ povedal pre cas.sk Jozef Šátek, bývalý šéf Úradu boja proti korupcii.

Koniec citácie

Tu sú printscreeny článku:

A prečo vás v čase kolapsu zdravotníctva nezaujíma i táto téma páni novinári? Pre väčšinu ľudí je podľa mňa doležitá.

Prečo pravda o zdraví nikoho nezaujíma?

Doplnenie:

Marek Vagovič mohol už na začiatku novinárke povedať, že polícia a on nemali uzatvorenú žiadnu zmluvu. Lebo teraz to vyzerá tak, že túto „verziu“ si polícia „vymyslela“ dodatočne.
Myslím tým tento text:
„Príbehy zachytené v knihe podľa autora v značnej miere korešpondujú s fungovaním polície v podmienkach SR. Takéto praktiky príslušníkov slovenskej polície postupne potvrdzujú aj právoplatné rozhodnutia príslušných súdov, čo výrazným spôsobom naštrbilo dôveru občanov v políciu,“ dodáva Slivka. Súčasné vedenie polície si podľa jeho slov ako základný cieľ predsavzalo postupne zvyšovať dôveru občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor, okrem iného aj očistou vo vlastných radoch. „Sme toho názoru, že pozitívna prezentácia práce polície, aj prostredníctvom takýchto projektov, významným spôsobom prispieva k naplneniu uvedeného cieľa, keďže nesú v sebe nielen prezentačný, ale aj významný preventívny potenciál,“ dodáva Slivka.

Polícia nepotrebuje pozitívnu prezentáciu, ale nech skutočne pracuje v prospech občanov. To je ta najlepšia reklama. Z mojich skúseností si dovolím tvrdiť, že keď skutočne som potrebovala pomocť, tak mi nepomohli.
Tak ako chcú zvyšovať doveru občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor? Len pozitívnou reklamou, ale „skutek utek“?

Oznámeni kriminální polícii ČR od nepohodlného svědka tunelováni VSŽ Košice

Tu sú povodné články ku tejto kauze Marek Vagovič (asi ich väčšina čítala)

Je známy novinár Marek Vagovič objektívny ohľadom práce polície, keď získal policajné auto na súkromné účely a odmieta to vysvetliť?

Novinár Marek Vagovič spôsob medializácie kauzy vníma ako „cielený útok mafie“

Minister Erik Tomáš, tomu sa hovorí pokrytectvo. . .

20.02.2024

Erik Tomáš v debate s Michalom Trubanom hovorí o pokrytectve a ako sa v médiach konkrétna informácia ututlala. A on ako novinár neututlával informácie, ktoré boli vo verejnom záujme? O pokrytectve hovorí Erik Tomáš v tomto článku a bol napísaný na základe jeho vystúpenia v RTVS: [...]

Tak plaťte a a nesťažujte sa, napísal MUDr. Peter Lipták v roku 2019 v diskusii

17.02.2024

MUDr. Peter Lipták napísal v diskusii k svojmu článku presne toto: „No uvedomte si, že pre Vás by bola najvyššia výhra, že aj keď by ste mali platiť vysoké odvody tak aby ste z nich nikdy nemuseli nič čerpať. To Vám prajem z celého srdca. Tak plaťte a nesťažujte si.“ Ide o tento nižšie uvedený článok a bol uverejnený 1.9.2019. [...]

Ukrajinský sudca Mykola Gnatovskyy a Európsky súd pre ľudské práva – prečo jedná tak ako jedná?

05.01.2024

Patrí Ukrajina vobec do EU, keď ukrajinský sudca v EU súde pre ľudské práva „nechce“ riešiť korupciu v štátnych orgánoch ČR a zároveň súvisiacu korupciu v SR? V júli 2023 som podala 2023 žalobu na Českú republiku, dostal to Ukrajinský sudca. Je to divné, lebo o prijateľnosti by mal rozhodovať trojčlenný senát. Poslal mi len krátke zamietnutie, že som [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 2913228x
Priemerná čítanosť článkov: 15919x

Autor blogu

Kategórie