Založ si blog

Zuzana Čaputová a Ústava Slovenskej republiky

Pani prezidentka, keď Vám tak veľmi záleží na dodržiavaní Ústavy SR, tak mi pomožte verejne otvoriť túto 22 rokov ututlávanú kauzu. Alebo ja nemám ľudské práva?

Oslovila som pracovníkov vašej prezidentskej kancelárie mailom už v decembri 2020, ale všetci ma ignorovali, vrátane Vás. Keď Vám o tom nepovedali, to nie je moj problém, ale Váš, že ste si vybrali neschopných pracovníkov alebo je druhý dovod, že Vás skutočné problémy občanov nezaujímajú a nechcete ich riešiť, len „pekne“ rozprávate. Nie je možné, aby polícia doslova sa vykašľala na dve veľké kauzy a mne ako svedkovi zničila život a ešte ničí. Veď ja som nič netunelovala, prečo musím žiť ako bezdomovec bez akéhokoľvek prijmu a bez akéhokoľvek majetku? Upozorňujem Vás na to, že buď to budete riešiť, alebo to v budúcnosti použijem proti Vám. Ako právnička určite viete, že kryť trestnú činnosť je trestné. Tak odvolajte za to ministra Mikulca a dajte na neho trestné oznámenie. Keď to nechcel riešiť, tak nech je za to stíhaný on.


Som reálna osoba a žiadam prezidentku, aby otvorila verejne túto tému. A pani prezidentka je platená za prácu pre blaho občanov.

Čítala som Váš prejav pani prezidentka k výročiu ústavy a vyberám z neho:

A aj keby som rada povedala opak, zdá sa mi, že z pohľadu úrovne politickej kultúry sme i po tridsiatich rokoch od prijatia našej ústavy stále dosť ďaleko od toho, aby sme sa smelo mohli označiť za vyspelú demokraciu s vysokou úrovňou právneho štátu, kde sa ústava teší prirodzenému rešpektu. Miestami mám dokonca pocit, že v úrovni nášho prístupu k ústave a ochrane ústavnosti ideme presne opačným smerom.

Vo svojom prejave hovoríte o úrovni politickej kultúry. Čo je politickou kultúrou podľa Vás? Pekne hovoriť a nič nerobiť pre občana? Myslím tým, dodržiavanie právneho štátu pre všetkých, nerozkrádať štát cez predražené štátne zákazky, zjednodušiť zákony, pracovať skutočne pre občanov, zlepšiť zdravotný systém…. Z toho nedodržiavate nič, ani vy, ani ostatní politici.
Čo znamenajú Vaše slová….. „kde sa ústava teší prirodzenému rešpektu“? Ako sa može ústava tešiť rešpektu? Veď ju nedodržiavate ani Vy sama, keď nerešpektujete ústavu v tom, že všetci sme rovni v povinnostiach i právach. Ja som Vás žiadala, aby ste mi pomohla a aby ste verejne hovorila o kauze VSŽ a i tak ste vymenovala Maroša Žilinku za generálneho prokurátora a nerešpektovala moje právo, aby sme boli všetci rovni pred zákonom. Takže ústava SR sa u Vás neteší rešpektu.

Áno, ideme presne opačným smerom….Ale tým opačným smerom idete hlavne Vy, keď beriete za to vysoký plat, aby ste bola prezidentkou všetkých Slovákov a riešila skutočné problémy Slovenska. Neriešite ich, ale máte tu drzosť ostatným vyčítať, že sú nezodpovední, že sa nedali zaočkovať. To som čítala v médiach.

Ako ja možem zodpovedne riešiť zdravie iných, keď oni na seba kašlú? Očkovaním? To je hlúposť, zdravie sa rieši v prvom rade zdravým životným štýlom každého jednotlivca. Každý si to musí riešiť sám.

Ale riešiť aby právo a spravedlnosť platilo pre všetkých rovnako, to sa Vám pani prezidentka nechce? Možte to urobiť cez ministra vnútra a ministra spravodlivosti a hovoriť o konkrétných nevyšetrených prípadoch verejne. Ja som Vám dovolila o mojich prípadoch hovoriť verejne, tak ste to mohla urobiť už v decembri 2020. Neurobila ste to. Taktiež je nutné o tých to prípadoch verejne hovoriť z toho dovodu, že keď sa o tom mlčí, polícia a prokuratúra to ututlá a nerieši. Tak potom za čo berú plat? Za buzeráciu ľudí a za trestanie ľudí za ukradnuté rohlíky a bobule hrozna?

Z Vašeho prejavu ďalej citujem:
Vo vyspelej demokracii hodnej svojho mena je nepredstaviteľné označovať za zlomyseľnosť, či dokonca vlastizradu to, ak sa urobia kroky smerom k preskúmaniu ústavnosti postupov, o ktorých ústavnosti existujú vážne pochybnosti. Je celkom nemysliteľné hľadať vinníka zodpovedného za to, že sa predišlo porušeniu ústavy využitím postupov, ktoré ona sama za týmto účelom zaviedla. Je ľahkovážne ignorovať signály na možné rozpory legislatívy s ústavou a stavať ich do protikladu so záujmom verejnosti. Tieto dva záujmy totiž nikdy nemôžu ísť proti sebe. Na margo rôznych diskusií o tom, akú zmenu naša ústava potrebuje, sa mi preto žiada povedať, že zo všetkého najviac potrebuje zmenu prístupu k nej – a to veľmi naliehavo.

Naša ústava najviac potrebuje, aby sa dodržiavala a to nerobíte ani Vy ako prezidentka.
A dodržiavať by ste ju mala ihneď, na zbytočné doslova bláboly nemáme čas. Aké kroky ste urobila ako prezidentka a právnička smerom k preskúmaniu ústavnosti postupov o ktorých ústavnosti existujú vážne pochybnosti? No žiadne kroky ste neurobila, ignorovala ste ma tak, ako ignorujete väčšinu občanov SR.

Vy budete hovoriť o ústavnosti, keď ja sama som Vás požiadala pred cca 1,5 rokom aby ste zvážila vymenovanie Maroša Žilinku za generálneho prokurátora a neurobila ste nič. Ignorovala ste ma. Prečo? Lebo som bezdomovec? Keby som bola Ukrajinec tak by ste mala iný prístup?

Taktiež som upozornila na to, abyste otvorila kauzu nevyšetreného tunelovania VSŽ Košice a ignorovala ste ma. Keď si myslíte, že máte právo kecať občanom do očkovania experimentálnou látkou, do čoho Vám nič nie je a o svoje zdravie sa ma prevenciou každý starať hlavne sám, tak si dovoľujem tvrdiť, že máte doslova povinnosť sa starať, aby minister vnútra a spravedlivosti fungoval tak ako má a poctivo pracoval. Keď tak nerobia, tak ste ich mala odvolať a podať na nich trestne oznámenie.

To ste si svoju ústavnú a občiansku povinnosť nesplnila.

Tak ako si vobec dovoľujete robiť „prednášku“ bežným občanom, keď sama na ústavu zvysoka kašlete a veselo ju porušujete? Vážne si myslíte, že sme všetci idioti?

Vážne Vás občania neplatia len za to, aby ste predvádzala modely svojho dvorného návrhára, ktorého Vám platia občania. Ste prezidentka všetkých občanov.

Zaujímavá je Vaša úvaha o Ústave SR. Pretože v skutočnosti je to len estráda bez hlbšieho významu, ktorá slúži na zakrytie nedostatočného rešpektu a hlavne dodržiavania k nej. Skutočne nestačí ústavu len jeden deň v roku oslavovať, čo v skutočnosti Vy ako prezidentka a politici, poslanci a polícia, prokuratúra a súdy robíte. Na Slovensku skutočne platí že ľudia sú rovní a rovnejší. Nie všetci máme rovnaké práva.

Ja nemám žiadne práva od roku 2000, polícia a prokuratúra ma ako svedka jednej z najväčších kauz neochránila. Dokonca z mojho svedectva urobili frašku a nič nevyšetrili.
A ja som skončila ako svedok na ulici, bez akéhokoľvek prijmu a s kopou dlhov ….veď z polovice životného minima v tom čase 1 550 Sk sa nedalo vyžiť: to nestačilo ani na stravu, a z toho se nedalo platiť byt a základné účty. Áno, tak sa u nás dodržiava Ústava: všetci sme si len takzvane „rovní“ na papieri v právach a povinnostiach. V skutočnosti je to inak. Rezešovci o nič neprišli, nikto si ich nedovolil z polície, prokuratúry naháňať, nikto im nezničil život a nič im nezobral, ani z majetku, ani slobodu. Lebo to rovno nevyšetrovali, preto im takzvane nikto nič nedokázal.

Mne „len“ zničili život. Kto ? Polícia a prokuratúra a politici svojou ľahostajnosťou mi verejne pomocť. To svedčí o tom, že politické strany asi majú sponzorov, ktorí nechcú riešiť korupciu….alebo je to inak? Tak rovno verejne vyhláste, že veľké rozkrádanie nevyšetrujete a ani vás nezaujíma. Lebo je to v skutočnosti tak pani prezidentka, politici a polícia, prokuratúra.

Takže tých 22 rokov som si za Rezešovcov som si „odsedela“ s plačom a zúfalstvom ja a ešte to neskončilo. Pokračuje to.
Polícia ma naháňa ako zločinca, i keď som nič neukradla. Moj majetok je nula, nula, nič…keď chcete po mne zaplatenie dlžob, tak pošlete do dražby moj podiel z rodičovského domu. Potom si to vyberiem v náhrade škody od všetkých občanov, keď to prežijem…..je to za vašu občiansku ľahostajnosť s tým, čo sa deje na Slovensku.

Vy ste ma policajtské hyeny poslali na ulicu, ale to Vám nestačí, ešte po mne vyhlásite pátranie???? Čo som urobila? Vytunelovala železiarne? Ste fakt zrůdy. Rezešovcov sa bojíte a na mňa si dovolíte a zničíte mi život. Prečo ste mi nepomohli od roku 2000? To vás platili rezešovci a tunelári, aby ste nepracovali a nič nevyšetrili? Aký bol skutočný dovod, že veľké rozkrádačky nevyšetrujete? Čo potom robia vyšetrovatelia v pracovnej dobe? Tak to trvám na tom, aby vám zrušili i výsluhové dochodky…..nevidím dovod, prečo by ste ich mali mať.

Mňa sa pani prezidentka a občania nepýtajte, čo máte robiť. To vás mali naučiť vaši rodičia, vaši starí rodičia a učitelia. Ja som za to nebrala ani rodinné prídavky, ani úľavu na dani, ani nebrala plat učiteľa za vaše vzdelávanie. Situácia i na Slovensku, i v ČR je zúfalá, ale i tak to s mnohými nepohne. Myslia len na seba….ako prezidentka a „pekne“ rozprávajú a skutek utek.

V tom dome mi i tak mi v ňom moj vlastný otec po smrti mamy nedovolil ani prihlásiť trvalý pobyt. I keď som tam mala osminový podiel, neraz som sestrám pomáhala s deťmi, hlavne staršej a mladšej sestre doslova mama živila tri deti (stravou) a najmladšia vnučka tam chodila i do školky. Preto som nechápala ten hrozný obrat keď mama skolabovala a umrela.
Chamtivosť v nich bola, len ja som bola naivná a asi ich presvedčili peniaze, keď info o rodine som počúvala i od cudzích ľudí vo VSŽ. Teoreticky sa o tom nemali ako dozvedieť….
Veľmi mi bolo ľúto mamy, že po mozgovej mrtvici ako „ležiak“ musela znášať hádky sestier o dom len preto, že tunelári sa nás snažili rozoštvať. Tie info mám z VSŽ a nie od sestier…

A pred smrťou, aby ma nezabili už dávno ma „chránila“ nebohá mama vo snoch. Keď mi šlo o život, čo mi skutočne niekoľkokrát šlo….Dokonca i švagor, keď už nežil ma varoval vo sne, na čo si mám dávať pozor. My ľudia sa tvárime ako polobohovia, ale veľa vecí je nám neprístupných a nevieme…..
Ide to „varovať“ a je viacero sposobov, spomína to vo svojich knihách i americký psychiater Brian L. Weiss. V Čechách vyšlo niekoľko jeho kníh a sú skutočne dobré. Píše v nich skutočné skúsenosti jeho pacientov a ľudí z jeho seminárov.

Otec mi nedovolil ani prihlásiť si trvalý pobyt, a už vobec nie bývať, i keď tam mal dve voľné izby. Vtedy som veľké dlhy nemala a keby som predala byt, tak by som všetko vyrovnala a odišla pracovať inde. Bývať som tam nechcela, pretože tam som nemala prácu. No sestry by ma bohužiaľ z neho vyhodili, tak som to ani neskúšala.

Otec bol neskutočne chamtivý a veľmi ho zaujímalo, že keby som ja zomrela, kto by zdedil moj byt. Na to som už nemala slov. Až keď mama umierala po mrtvici v roku 1999 som pochopila, aký s ním mala ťažký život a aké boli sestry hnusné a chamtivé. Takže nebolo vobec ťažké doslova podplatiť mojich najbližších príbuzných, aby mi škodili. Boli chamtiví. Jedine jeden švagor mi povedal pri jednej hroznej hádke, kde ma doslova mlátili len preto, že som sa odmietla vzdať podielu na rodičovskom dome, že on mi škodiť nebude, ale ani mi nepomože. Už nežije, v roku 2000 za zvláštnych okolností zomrel. Vraj na infarkt, ale na železnici mali prísne zdravotné testy a druhý švagor, keď tam chcel pracovať, tak neprešiel zdravotnou prehliadkou, tak preto ho ani nevzali.

Neverím, že keby ma vážne problémy so srdcom, tak na to neprídu pri preventívkach.
Okrem toho, viem od jeho syna, že keď začal kolabovať a v ten deň aj zomrel, tak veľmi
zvracal. To asi nie sú príznaky infarktu. Potom mu zavolali záchranku a v nemocnici zomrel. Moja staršia sestra, jeho manželka len skonštatovala, že sa ani veľmi netrápil, len pár hodin, a že by mu nepomohla podľa lekárov vraj ani okamžitá transplantácia srdca. Po rokoch mi jeden cudzí človek povedal, že to nebol infarkt, ale otrava. Divné….že to vedel cudzí človek, ktorý ho určite nepoznal.

Predpokladám, že Rezešovci a ľudia v pozadí kauzy si mysleli, že mi donáša a pomáha ten švagor. Nie, nepomáhal, len neškodil, bol neutrálny. A donášalo mi informácie mnoho cudzích ľudí, ktorí si mysleli, že mi tie info pomožu a že ich použijem. Nebol to len jeden človek.

To skutočne nikomu nechýbajú rozkradnuté miliardy z VSŽ Košice?

A nech mi nikto nevykladá, že mám rovnaké šance. Nemám: stačí ak Vám nikto nedá prácu, každý nemože podnikať, na to treba mať i základný kapitál alebo byť politikom. A keď nemáte žiadny príjem, už si nezaplatíte bývanie, nemáte čo jesť, zaplatiť účty…. skončíte na ulici. Tichá „šeptanda“ funguje, ako som sa neraz presvedčila, keď mi cudzí ľudia hovorili informácie, ktoré nemali odo mňa a ktoré nemali odkiaľ oficiálne mať.

A predpokladám, že trollov je tu vždy dosť, tak si dajte otázku, prečo páni doktori neliečia rakovinu a ľudia nie sú ochotní od nich žiadať poctivú prácu, ale drzo píšu mne, aby som zadarmo robila prácu lekárov a radila im. Drzosť Slovákov, i Čechov skutočne nemá hraníc. Miesto toho, aby šli za lekármi, žiadali od zdravotných poisťovní poctivú prácu lekárov a žiadali od politikov, aby sa skutočne starali o problémy bežných občanov, tak otravujú mňa. Skutočne neviem ako na to prišli, že mám robiť zadarmo prácu lekárov a radiť im so stravou a liečbou. Inak, je to práca na roky a nie práca na pár minut po telefone, č maili. I tieto skúsenosti ma presviedčajú o pohodlnosti, lenivosti, chamtivosti a hlúposti ľudí. Len si nerobiť problémy, radšej ich urobiť mne, nech makám zadarmo, veď to je banalita.

Tak nájde odvahu prezidentka skutočne pracovať pre občanov a otvoriť kauzu nevyšetreného tunelovania VSŽ Košice?

Prikládám vyjadrenie bývalého policajného viceprezidenta Jaroslava Málika, ktorý na otázku, kde sa dá dovolať pravdy odpovedal, že nikde. A že možno u opozičných politikov.
Mne sa nepodarilo ani to…..

Taktiež prikladám z diskusie vyjadrenia ďalšieho bývalého vysoko postaveného policajta Jozefa Šáteka.
Takže kto v skutočnosti riadi políciu a prokuratúru a kde sa dá na Slovensku dovolať pravdy a spravedlnosti? Nikde?

Na náhody neverím a keby sa mi stala nešťastná náhoda tak to náhoda nebude. Samovraždu spáchať nemienim.

Kto má prístup k webu českej televízie a pojde Vám spustiť archív (možno to na Slovensku nepojde), tak tu je zaujímavý rozhovor o Ústave ČR a jej vzniku s bývalým dnes už nebohým ústavným sudcom Vojtěchom Ceplom.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/206522160100026/

Doplnenie konkrétného príhovoru Zuzany Čaputovej, prikladám printscreeny:

Vyhlásenie :
Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne 100% tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Sťažnosť prezidentke Europského súdu pre ľudské práva

02.07.2024

V januári som uverejnila dopis ukrajinskému sudcovi pre ľudské práva Mykola Gnatovskyy. Od decembra 2023 mi neodpísal na dva dopisy. V čom nedodržal pravidlá EU súdu pre ľudské práva som uviedla v dopise prezidentke tohoto súdu. https://popelka.blog.pravda.sk/2024/01/05/ukrajinsky-sudca-mykola-gnatovskyy-a-europsky-sud-pre-ludske-prava-preco-jedna-tak-ako-jedna/ Tento dopis [...]

Ministerka Martina Šimkovičová a anketa Slovenka roku 2024

18.06.2024

Vážená pani ministerka Šimkovičová, žiadam Vás, aby ste prešetrila, či v tomto prípade postupuje RTVS nestranne a bez cenzúry. Poslala som to organizátorke tejto ankety, ktorá vyslovene nadržuje v mediálnej oblasti RTVS. Iné nominantky tam ani nie sú. Predsa súkromná spoločnosť si nemože robiť reklamu cez RTVS keď priamo nadržuje len RTVS a ostatných zo súťaže [...]

Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

15.06.2024

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok. [...]

SR Hudba Pohoda festival druhý deň TNX

Pohodu zasiahla smršť. Vietor zvalil veľký stan, ošetrili viacero zranených. Festival napokon predčasne ukončili

12.07.2024 19:02, aktualizované: 13.07.2024 00:25

Na festivale v Trenčíne spadol počas intenzívnej búrky veľký stan, zasahovali tam všetky záchranné zložky.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.