Založ si blog

Eva Rezešová a Dušan Dědeček. . . . rozhodujú súdy rozdielne u bohatých a u bežných ľudí?

Dušan Dědeček bol znovu vzatý do väzby. Neuverím tomu, že to nebolo sposobené verejným tlakom. Keby ten nebol, tak je vyšetrovaný na slobode. Podobne sa to stalo v prípade Evy Rezešovej v Maďarsku.

Informácie som čerpala z tohto článku:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/643602-opat-sa-rozhoduje-o-vazbe-pre-dedecka-na-sud-prisiel-v-slnecnych-okuliaroch/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Citácia z článku:

Súd uznal dôvodnosť obavy, že by Dědeček mohol pokračovať v trestnej činnosti. Hrozbu úteku súd neuznal.
Dědeček sa na pojednávaní snažil presvedčiť súd, aby ho nechal na slobode. Dobrovoľne odovzdal svoj cestovný pas. Jeho syn sľúbil, že mu nepožičia auto. Trestnému stíhaniu, súdnym pojednávaniam ani samotnému trestu sa vyhnúť nechce, deklaroval.

Nové dôkazy

Predsedníčka senátu prokurátorovi vytkla neskoré doplnenie jeho sťažnosti. Ten vysvetlil, že doplnenie vyplynulo z ďalších vykonaných dôkazov, ktoré chce dnes odprezentovať.
Predsedníčka senátu kvôli tomu zakázala živý prenos zvukového záznamu z rozhodovania súdu. Na súde pri predstavení prípadu a návrhu prokurátora odzneli aj niektoré verejnosti už skôr známe skutočnosti.
Dědeček bol v čase spáchania skutku nielen pod vplyvom alkoholu ale aj hypnotík. Potvrdilo sa tiež, že v ten deň pil alkohol už od rána. V minulosti však u neho jazda pod vplyvom alkoholu zaznamenaná nebola.

Koniec citácie z článku.

Moje komentáre k tomu:

Stalo sa to až na nátlak verejnosti? Prečo takto súd nerozhodol na poprvé?
Prečo túto absurdnú rozdielnosť v rozhodovaní slovenských súdov si všimli už aj Češi? Muselo to dojsť tak ďaleko?
Ako ma potom bežný človek veriť sudcom, keď v jednom prípade rozhodujú tak rozdielne?
Reči o tom, že nastali nové skutočnosti sú podľa mňa len výhovorka. Keď v inom prípade dokázali rozhodovať rýchlo a v tomto nie, tak to svedčí o systéme našich ľudí.

Myslím si, že vina padá aj na tolerovanú „morálku“ v slovenskej i českej spoločnosti. Existujú všade známosti, naši ľudia, ktorým sa prepečie všetko. A keby dopredu vedel, že pokiaľ by došlo k problémom, že to nepojde vybaviť, tak by si určite radšej objednali taxík a v ten večer nejazdili autom.

Pripomínam, že rovnako súdy postupovali aj v Maďarsku pri nehode Evy Rezešovej. Tiež najprv dostala miernejší trest a šla do domáceho väzenia, luxusného bytu v Maďarsku s náramkom. Až na nátlak verejnosti, maďarských politikov ju vzali späť do väzenia a po odvolaní dostala vyšší trest.

To bez tlaku verejnosti nedokážu polícia, prokuratúra, súdy pracovať spravodlivo vo všetkých prípadoch?
Prečo sa bežný človek má problém dovolať spravodlivosti na Slovensku? Bez správnych známostí to nejde? Podľa mňa by to malo byť automatické, že zákony platia pre všetkých rovnako. To si sice premiér Heger myslí, ale v praxi to nedodržiava. Posielala som mu další mail, lebo na prvý mi neodpovedal, i keď som to poslala aj poštou. Takže tie reči v médiach mu neverím…je to len mediálne divadlo.

Tu sú popísané okolnosti nehody Evy Rezešovej a sú tam aj vyjadrenia maďarských médií, politikov, komentátora….boli dosť kritickí.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/13/eva-rezesova-a-prvy-rozsudok-v-madarsku-domace-vazenie/

Som zvedavá, či nakoniec premiér Heger pomože aj mne, keď tvrdí, že Slovensko je slobodná a demokratická krajina. Alebo keď nemám správne známosti, tak pomoci sa nedočkám?

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/13/otvoreny-dopis-premierovi-eduardovi-hegerovi-ktory-tvrdi-ze-slovensko-je-slobodna-a-demokraticka-krajina/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/12/caputova-hamran-a-spravodlivost-po-slovensky/

Možno mi pomože aj Boris Kollár, keď tak myslí na ľudí a pomáha:

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/11/boris-kollar-a-spravodlivost-pre-rezesovcov-podla-neho-neplati/

Prestaňme sa hrať na demokraciu a začnime skutočne ju budovať. Lebo na Slovensku nikdy ani demokracia, ani tolerancia skutočne nebola. To bola hlavne pretvárka….

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/13/dokedy-sa-budeme-hrat-na-demokraciu-a-pozerat-na-nespravodlivost/

Mnohí ľudia, i politici, i novinári sa správajú ako na Titaniku. Loď sa potápa a oni si myslia, že nás zachráni pozitívne myslenie a pocit, že nám sa predsa nič nemože stať, keď poznáme správnych ľudí. To bola tragédia pána Dušana Dědečka, pretože asi by bol pokornejší už predtým, keby nemal správne známosti a nespoliehal na ne, že si všetko vybaví. Možno by ani k nehode nedošlo, lebo by si dával väčší pozor a nejazdil pod vplyvom a hlavne by jazdil predpisovou rýchlosťou.
Keby nemal známosti, tak určite by sa s ním sudca nepáral a skončil by hneď vo väzbe.

Čo to máme za právny systém?

Vieme, čo sa stalo, aké sú dôsledky, páchateľ sa priznal. Namiesto toho, aby prebehlo zrýchlené konanie, súd mu vymeral trest a išiel sedieť, tak sa tu naťahujeme a odvolávame s tým, že má ísť do nejakej vyšetrovacej väzby a po nej zase prebehne súd so všetkými príslušnými tančekmi okolo…

Stojí tento systém veľa peňazí…pokiaľ si to neuvedomujete….

A pre zaujímavosť prikladám i dva rozhovory:

Neurolog Stránský: Češi jsou prohnilý národ, lidstvo vymře a může za to Facebook //Prostor X Podcast

Je to zaujímavý rozhovor, prikladám komentár jedného diskutujúceho, nech znovu to nemusím formulovať ja.

Uf, teda náročný téma! Klobouk dolů před panem doktorem i moderátorem – zajímavý otázky i odpovědi. Velký téma na zamyšlení! Jeden z nejlepších a současně nejvíc znepokojujících rozhovorů. Současně je vidět, že moderátor občas vůbec nechápe (nebo nechce chápat), „co to proboha ten člověk naproti mě plácá?!“ Ale je to profík a snaží se zůstat objektivní (i když mu to ne vždy úplně jde). Pan doktor nazývá věci pravým jménem a jak sám zdůrazňuje, jsou to všechno fakta! Bohužel v diskuzi tady je krásně vidět, kolik lidí vůbec ale vůbec nechápe o čem to vlastně celé bylo (a o tom to je – o absenci tolerance, empatie a nadhledu!!)

Andrej Babiš ml.: Otec mě obětoval, je to zoufalý člověk. Chci lidi varovat a zbavit se diagnózy

Špeciálna prokuratúra túto „kauzu“ nevyšetruje? Lebo ide o manželku špeciálneho prokurátora?

01.03.2024

MUDr. Alena Tamaškovičová, manželka špeciálneho prokurátora Mgr. Martina Tamaškoviča bola v Nemocnici Nové Zámky zástupkyňou riaditeľa pre medicínsky úsek. Predtým bola zástupkyňou riaditeľa pre vnútornú správu. Minulý rok vykázala táto Nemocnica stratu 6 403 295 EUR, čo je vyše 1 miliona EUR mesačne. Dali tam dočasne novú riaditeľku a staré vedenie vraj [...]

Majú prokurátori trestnoprávnu imunitu?

29.02.2024

Včera som uverejnila v článku list špeciálnemu prokurátorovi Martinovi Tamaškovičovi. Už je stiahnutý z titulky. Tak sa verejne pýtam, či prokurátori majú trestoprávnu imunitu a nesmie sa o nich písať, ani od nich chcieť poctivú prácu? Ide o tento článok: https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/28/dopis-specialnemu-prokuratorovi-martinovi-tamaskovicovi/ A včera som ho [...]

Dopis špeciálnemu prokurátorovi Martinovi Tamaškovičovi

28.02.2024

Vážený pán Tamaškovič, dovoľujem si na Vás sa obrátiť z dvoch dovodov: obrátila sa na mňa s prosbou Vaša manželka MUDr. Alena Tamaškovičová a chcela rady zadarmo. Jej mail prikladám nižšie a týkal sa Vášho dnes už nebohého otca. Preto si dovoľujem na Vás obrátiť so žiadosťou o pomoc ja. Vašeho šéfa JUDr. Daniela Lipšica som niekoľkokrát o pomoc žiadala. [...]

tibor gašpar

Tresty sa budú opäť meniť. Koalícia po stopke od Ústavného súdu pripravuje ďalšie úpravy

03.03.2024 13:17

Podľa poslanca Migaľa (Hlas) je na koalícii, respektíve koaličnej rade, či takúto novelu pripraví. Poslankyňa Števulová (PS) odkázala, že by mal zákon prejsť riadnym legislatívnym konaním.

Prezidentka Zuzana Čaputová

Schôdzka Blanára s Lavrovom nás nepriblížila k mieru na Ukrajine, reagovala Čaputová

03.03.2024 12:44

Podľa prezidentky najrýchlejšia cesta k mieru vedie cez ruského prezidenta Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny.

Izrael Palestínčania Gaza

Hamas: Prímerie v Gaze môže byť do 24 až 48 hodín, ak Izrael prijme podmienky

03.03.2024 12:04

V Káhire už sú predstavitelia Kataru i vyslanec USA. Izrael svoj tím do Káhiry na rokovania vraj nepošle.

vlajky, hrad, bratislava, slovensko, eú, európska únia

Prieskum SANEP: Súhlasili by ľudia na Slovensku so zrušením práva veta pri hlasovaní v EÚ?

03.03.2024 12:00

Mali by mať malé krajiny ako je aj Slovensko rovnaký hlas ako veľké štáty? Považujete úvahy o zrušení práva veta za obmedzenie malých krajín?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 188
Celková čítanosť: 2929273x
Priemerná čítanosť článkov: 15581x

Autor blogu

Kategórie