Založ si blog

Prezidentka Čaputová a komentár Matúša Kostolného

Zaujal ma komentár šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného na jeho FB. Hovorí v ňom o prezidentke Zuzane Čaputovej.
Citujem jeho komentár presne:

Matúš Kostolný
·
Som vďačný, že máme prezidentku Zuzanu Čaputovú. Po takom hroznom a smutnom dni je dôležité vidieť, že tu sú aj politici, ktorí majú srdce aj rozum na správnom mieste.

Keď zavraždili Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, šokovalo ma, že vtedajší vládni politici neboli schopní precítiť, čo sa stalo. Opakovali, že oni za to nemôžu, všetko vyšetria a tvárili sa, že ideme ďalej. Nešli sme.

Teraz sa to opakuje. Znovu mnohí politici ťažko hľadajú slová. Niektorí dokonca nevkusne hovoria o sebe, ako keby boli obeťami oni. V ničom sa nepoučili.

Pritom je to také jednoduché: teraz nie je na mieste hovoriť o porozumení a vyzývať na pokoj, teraz je čas, aby si väčšinová spoločnosť priznala, ako odporne sa správame k menšinám. Slová majú silu zbrane, ale rovnako majú aj silu odpustenia.

Koniec citácie.

Pan Kostolný, je pre mňa zvláštne, ako ste sa Vy osobne necitlivo choval, keď som Vás oslovila ako šéfredaktora denníka SME v roku 2011 s kauzou ututlaného tunelovania VSŽ Košice. Jeden mail ste si prečítal a ostatné maily s prílohami ste vyhodil bez prečítania.

Dala som tu len časť printscreenov mailov, ale podstata je, že jeden mail si prečítal a všetky maily s prílohami Matúš Kostolný, ešte ako šéfredaktor SME vyhodil.

Takže o akej citlivosti hovoríte? A Vy si naivne myslíte, že stačí precítitť, čo sa stalo? Ja som presvedčená, že pri akéjkoľvek udalosti sú potrebné činy. A žiadny politik, vrátane prezidentky nie je na svojej pozícii preto, aby niečo len precítil a rozprával o tom, čo sa mu hodí. On je platený za činy.

V ničom ste sa od roku 2011 nepoučil…stačí Vám pripomenúť okrem iného spis Gorilla.

Citujem z Vášho statusu pán Kostolný na FB: teraz je čas, aby si väčšinová spoločnosť priznala, ako odporne sa správame k menšinám.
Ako sa Vy novinári správate k obyčajným ľuďom, keď Vás oslovia s prosbou o pomoc, keď polícia a prokuratúra nekoná svoju prácu?
Ako sa Vy novinári i ostatní ľudia správate k bezdomovcom?
Ako sa novinári správate k bežným ľuďom, ktorí upozornia na nejaké rozkrádanie a nečinnosť polície? Ignorujete ich tak, ako mňa roky ignorujú novinári?

Na túto kauzu som Vás pán Kostolný upozorňovala niekoľkokrát, aj Vašich kolegov, aj Moniku Tódovú. Nikoho z Vás to nezaujímalo.

Alebo Vy pomáhate len určitým ľuďom? Podľa čoho sa rozhodujete, kto si pomoc zaslúži a kto nie? Podľa čoho sa rozhodujete, ktorú kauzu uverejnite a ktorú nie? Nie sú náhodou novinári strážni psi demokracie?

A ako tvrdil Karel Kryl, politikov treba kontrolovať….
Presne znenie: „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/2078939-karel-kryl-politikum-se-neveri-politikove-se-kontroluji-ver/

Vy politikov len obdivujete? Nemali by ste ich hlavne kontrolovať, či si skutočne robia prácu, na ktorú boli zvolení?

Pán Kostolný a oslovila som Vás i ako šéfredaktora Denníka N, rovnako ako Vašich kolegov v roku 2017, tu je dokaz. Tiež ste ma ignoroval.

Prezidentka Čaputová, kto podľa Vás útočí na celú spoločnosť?

Pán Heger, mne na toto Vaše správanie ospravedlnenie nestačí

Eva Rezešová a prvý rozsudok v Maďarsku domáce väzenie

Boris Kollár a spravodlivosť, pre Rezešovcov podľa neho neplatí?

Igor Matovič, Marek Vagovič a novinári – vyhlásenie šéfredaktorov

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Stotožňujem sa s týmito nižšie pripojenými dvomi komentármi, ktoré som našla v diskusiach a mám skutočne pocit, že zo strany novinárov a politikov ide len o pokrytectvo….veď o týchto témach vedeli roky, tak prečo mlčali? Kto vám bránil riešiť to dávno a informovať o tom dávno?

Citujem:
Iste, stala sa spoločensky nebezpečná a zlá vec. Je mi to ľúto. Na druhej strane, ten festival pokrytectva našich politikov a novinárov, Zuzou počnúc a SMEčkom končiac je na zvracanie.. ….No čo asi sa dalo čakať, keď sa tak progresívne a liberálne do tejto témy 20 rokov mocne dúchalo?! No jasné, že z toho niekomu „ruplo v bedni“!!

Ak chcete recept na ešte väčšiu katastrofu, tak kľudne v tom trende pokračujte….
Koniec citácie.

Upozorňovala som v tom maili z decembra 2011 Matúša Kostolného na kauzu VSŽ Košice i na české súdy…. že problémy mám i v ČR. Vtedy to bol len rozsudok, ktorý protistrana nedodržovala a sudcom to bolo jedno. Obludnosť tejto kauzy a bordél na českých súdoch, ktorá ešte pokračuje, sa ukazuje až teraz. Popísala som to v týchto článkoch a to ešte nie je všetko, je to oveľa horšie…len pripomínam, že všetok bordél v štátnych inštitúciach platíte vy daňoví poplatníci. To vám vysvetľujem preto, keby ste náhodou mali pocit, že vás sa to netýka. Platíte to vy, potom nie sú peniaze na diaľnice, zdravotníctvo, školstvo ……

Právo na zákonného soudce a předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalosy

Sudcovia, prokurátori a ich schopnosti

Sudcovia, prokurátori a ich schopnosti – 2. časť

Sudcovia, prokurátori a ich dodržiavanie zákonov v praxi – 3. časť

Bývalá predsedníčka Nejvyššího soudu ČR Iva Brožová a jej práca

Zuzana Kovačič Hanzelová, nevyplakávajte v českom médiu, pretože ste seriózna nikdy nebola

03.10.2023

Nevím, co to je v poslední době za módu, dělat z novinářů nějaké nedotknutelné modly a elitu národa. Když budou psát hlouposti, o které jim nikdo nestojí a nebude o ně zájem, tak jednoduše se budou muset rekvalifikovat a mohou nastoupit třeba do Volkswagenu k pásu. Přesouvá se tam výroba Superbu a dalších, tak možná ještě chytnou dobré fleky. Je to jeden diskusný [...]

Český komik Felix Holzmann – génius je slabé slovo

01.10.2023

Politických debat teraz bude viac ako dosť, preto si dovolím dať odkaz na scénky s týmto humoristom. Tento humor je skutočne originálny a bol natočený ešte v čase, kedy bol svet „iný“ a ľudia sa nebáli hovoriť svoj názor nahlas. Podľa mňa by to dnes nikto ani nevymyslel, ani by to nemali odvahu uverejniť. Priznám sa, že som si tieto scénky vypočula už [...]

Zelenskyj miesto jednania o mieru založil zbrojarskú alianciu. . . .

30.09.2023

Dnes na novinky.cz vyšiel článok, že prezident Zelenskyj založil medzinárodnú alianciu zbrojárskeho priemyslu. Nemal by prezident Zelenskyj radšej jednať o mieri? Veď tam umierajú zbytočne ľudia…. Mne je jich neskutočne ľúto a skutočne si myslím, že je Najvyšší čas vyjednávať o mieri. Čím skor, tým lepšie. Ide o tento článok: [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 151
Celková čítanosť: 2486869x
Priemerná čítanosť článkov: 16469x

Autor blogu

Kategórie