Založ si blog

Prezidentka Čaputová a komentár Matúša Kostolného

Zaujal ma komentár šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného na jeho FB. Hovorí v ňom o prezidentke Zuzane Čaputovej.
Citujem jeho komentár presne:

Matúš Kostolný
·
Som vďačný, že máme prezidentku Zuzanu Čaputovú. Po takom hroznom a smutnom dni je dôležité vidieť, že tu sú aj politici, ktorí majú srdce aj rozum na správnom mieste.

Keď zavraždili Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, šokovalo ma, že vtedajší vládni politici neboli schopní precítiť, čo sa stalo. Opakovali, že oni za to nemôžu, všetko vyšetria a tvárili sa, že ideme ďalej. Nešli sme.

Teraz sa to opakuje. Znovu mnohí politici ťažko hľadajú slová. Niektorí dokonca nevkusne hovoria o sebe, ako keby boli obeťami oni. V ničom sa nepoučili.

Pritom je to také jednoduché: teraz nie je na mieste hovoriť o porozumení a vyzývať na pokoj, teraz je čas, aby si väčšinová spoločnosť priznala, ako odporne sa správame k menšinám. Slová majú silu zbrane, ale rovnako majú aj silu odpustenia.

Koniec citácie.

Pan Kostolný, je pre mňa zvláštne, ako ste sa Vy osobne necitlivo choval, keď som Vás oslovila ako šéfredaktora denníka SME v roku 2011 s kauzou ututlaného tunelovania VSŽ Košice. Jeden mail ste si prečítal a ostatné maily s prílohami ste vyhodil bez prečítania.

Dala som tu len časť printscreenov mailov, ale podstata je, že jeden mail si prečítal a všetky maily s prílohami Matúš Kostolný, ešte ako šéfredaktor SME vyhodil.

Takže o akej citlivosti hovoríte? A Vy si naivne myslíte, že stačí precítitť, čo sa stalo? Ja som presvedčená, že pri akéjkoľvek udalosti sú potrebné činy. A žiadny politik, vrátane prezidentky nie je na svojej pozícii preto, aby niečo len precítil a rozprával o tom, čo sa mu hodí. On je platený za činy.

V ničom ste sa od roku 2011 nepoučil…stačí Vám pripomenúť okrem iného spis Gorilla.

Citujem z Vášho statusu pán Kostolný na FB: teraz je čas, aby si väčšinová spoločnosť priznala, ako odporne sa správame k menšinám.
Ako sa Vy novinári správate k obyčajným ľuďom, keď Vás oslovia s prosbou o pomoc, keď polícia a prokuratúra nekoná svoju prácu?
Ako sa Vy novinári i ostatní ľudia správate k bezdomovcom?
Ako sa novinári správate k bežným ľuďom, ktorí upozornia na nejaké rozkrádanie a nečinnosť polície? Ignorujete ich tak, ako mňa roky ignorujú novinári?

Na túto kauzu som Vás pán Kostolný upozorňovala niekoľkokrát, aj Vašich kolegov, aj Moniku Tódovú. Nikoho z Vás to nezaujímalo.

Alebo Vy pomáhate len určitým ľuďom? Podľa čoho sa rozhodujete, kto si pomoc zaslúži a kto nie? Podľa čoho sa rozhodujete, ktorú kauzu uverejnite a ktorú nie? Nie sú náhodou novinári strážni psi demokracie?

A ako tvrdil Karel Kryl, politikov treba kontrolovať….
Presne znenie: „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/2078939-karel-kryl-politikum-se-neveri-politikove-se-kontroluji-ver/

Vy politikov len obdivujete? Nemali by ste ich hlavne kontrolovať, či si skutočne robia prácu, na ktorú boli zvolení?

Pán Kostolný a oslovila som Vás i ako šéfredaktora Denníka N, rovnako ako Vašich kolegov v roku 2017, tu je dokaz. Tiež ste ma ignoroval.

Prezidentka Čaputová, kto podľa Vás útočí na celú spoločnosť?

Pán Heger, mne na toto Vaše správanie ospravedlnenie nestačí

Eva Rezešová a prvý rozsudok v Maďarsku domáce väzenie

Boris Kollár a spravodlivosť, pre Rezešovcov podľa neho neplatí?

Igor Matovič, Marek Vagovič a novinári – vyhlásenie šéfredaktorov

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Stotožňujem sa s týmito nižšie pripojenými dvomi komentármi, ktoré som našla v diskusiach a mám skutočne pocit, že zo strany novinárov a politikov ide len o pokrytectvo….veď o týchto témach vedeli roky, tak prečo mlčali? Kto vám bránil riešiť to dávno a informovať o tom dávno?

Citujem:
Iste, stala sa spoločensky nebezpečná a zlá vec. Je mi to ľúto. Na druhej strane, ten festival pokrytectva našich politikov a novinárov, Zuzou počnúc a SMEčkom končiac je na zvracanie.. ….No čo asi sa dalo čakať, keď sa tak progresívne a liberálne do tejto témy 20 rokov mocne dúchalo?! No jasné, že z toho niekomu „ruplo v bedni“!!

Ak chcete recept na ešte väčšiu katastrofu, tak kľudne v tom trende pokračujte….
Koniec citácie.

Upozorňovala som v tom maili z decembra 2011 Matúša Kostolného na kauzu VSŽ Košice i na české súdy…. že problémy mám i v ČR. Vtedy to bol len rozsudok, ktorý protistrana nedodržovala a sudcom to bolo jedno. Obludnosť tejto kauzy a bordél na českých súdoch, ktorá ešte pokračuje, sa ukazuje až teraz. Popísala som to v týchto článkoch a to ešte nie je všetko, je to oveľa horšie…len pripomínam, že všetok bordél v štátnych inštitúciach platíte vy daňoví poplatníci. To vám vysvetľujem preto, keby ste náhodou mali pocit, že vás sa to netýka. Platíte to vy, potom nie sú peniaze na diaľnice, zdravotníctvo, školstvo ……

Právo na zákonného soudce a předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalosy

Sudcovia, prokurátori a ich schopnosti

Sudcovia, prokurátori a ich schopnosti – 2. časť

Sudcovia, prokurátori a ich dodržiavanie zákonov v praxi – 3. časť

Bývalá predsedníčka Nejvyššího soudu ČR Iva Brožová a jej práca

Evropská únie a český premiér Fiala

28.11.2022

Zajímavé je sledovat, jak český premiér Petr Fiala se vyvíjí a stále mluví něco jiného. Tady jsou konkrétní videa, i k EU, i k České republice. Jeho slová a činy nejsou souladu a mění se podle situace. Vložila jsem tady i starší videa, kde mluvil jinak, jak teď koná. Vzhledem k tomu, že Česká republika je teď předsedající zemí EU, tak jeho politika má vliv na [...]

Otvorený list Petrovi Visolajskému

26.11.2022

Vážený pán Visolajský, žiadam Vás, aby ste prešetrili všetky tieto maily, prečo Vaši kolegovia lekári nižšie uvedeným pacientom nepomohli a neporadili so stravou a zdravým životným štýlom. Je to cca 100 mailov od marca 2012. Mám ich viac, ale toto množstvo som zatiaľ dala do textu a urobila z mailov printscreeny ako dokaz, že mi tí ľudia skutočne poslali mail. Doplnenie [...]

Matovič, Visolajský, nie je vám to trápne takto jednať?

25.11.2022

Snaha zachrániť každého pacienta je podľa Petra Visolajského samozrejmosťou, problém je podľa neho však niekde inde. To ste myslel vážne? Lebo podľa mňa tomu na Slovensku tak nie je. A pán Matovič to nevidí? Citujem z článku, ktorý uverejnili web noviny 8.3.2021: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/nie-je-nam-tu-na-slovensku-ani-trochu-trapne-pyta-sa-peter-visolajsky/ [...]

Sliač, referendum, urna

Referenda o predčasných voľbách by sa určite zúčastnilo 37,1 percenta ľudí

01.12.2022 22:46

Spolu 56 percent vyjadrilo pochybnosť o svojej účasti v referende alebo ju priamo odmietli.

HIV, AIDS

HIV je na vzostupe a zabíja aj na Slovensku. Môže za to hanba a predsudky

01.12.2022 21:31

Prečo v posledných rokoch výskyt HIV v Európe aj na Slovensku stúpa? Aké mýty a predsudky v spoločnosti pretrvávajú a aký vplyv na šírenie HIV má to, že predsudky majú často aj zdravotníci a lekári? (podcast)

Martin Klus

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS, kritizuje návrh na odvolanie vlády

01.12.2022 21:07, aktualizované: 22:02

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu.

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 1534615x
Priemerná čítanosť článkov: 15986x

Autor blogu

Kategórie