Založ si blog

Prezidentka Čaputová a komentár Matúša Kostolného

Zaujal ma komentár šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného na jeho FB. Hovorí v ňom o prezidentke Zuzane Čaputovej.
Citujem jeho komentár presne:

Matúš Kostolný
·
Som vďačný, že máme prezidentku Zuzanu Čaputovú. Po takom hroznom a smutnom dni je dôležité vidieť, že tu sú aj politici, ktorí majú srdce aj rozum na správnom mieste.

Keď zavraždili Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, šokovalo ma, že vtedajší vládni politici neboli schopní precítiť, čo sa stalo. Opakovali, že oni za to nemôžu, všetko vyšetria a tvárili sa, že ideme ďalej. Nešli sme.

Teraz sa to opakuje. Znovu mnohí politici ťažko hľadajú slová. Niektorí dokonca nevkusne hovoria o sebe, ako keby boli obeťami oni. V ničom sa nepoučili.

Pritom je to také jednoduché: teraz nie je na mieste hovoriť o porozumení a vyzývať na pokoj, teraz je čas, aby si väčšinová spoločnosť priznala, ako odporne sa správame k menšinám. Slová majú silu zbrane, ale rovnako majú aj silu odpustenia.

Koniec citácie.

Pan Kostolný, je pre mňa zvláštne, ako ste sa Vy osobne necitlivo choval, keď som Vás oslovila ako šéfredaktora denníka SME v roku 2011 s kauzou ututlaného tunelovania VSŽ Košice. Jeden mail ste si prečítal a ostatné maily s prílohami ste vyhodil bez prečítania.

Dala som tu len časť printscreenov mailov, ale podstata je, že jeden mail si prečítal a všetky maily s prílohami Matúš Kostolný, ešte ako šéfredaktor SME vyhodil.

Takže o akej citlivosti hovoríte? A Vy si naivne myslíte, že stačí precítitť, čo sa stalo? Ja som presvedčená, že pri akéjkoľvek udalosti sú potrebné činy. A žiadny politik, vrátane prezidentky nie je na svojej pozícii preto, aby niečo len precítil a rozprával o tom, čo sa mu hodí. On je platený za činy.

V ničom ste sa od roku 2011 nepoučil…stačí Vám pripomenúť okrem iného spis Gorilla.

Citujem z Vášho statusu pán Kostolný na FB: teraz je čas, aby si väčšinová spoločnosť priznala, ako odporne sa správame k menšinám.
Ako sa Vy novinári správate k obyčajným ľuďom, keď Vás oslovia s prosbou o pomoc, keď polícia a prokuratúra nekoná svoju prácu?
Ako sa Vy novinári i ostatní ľudia správate k bezdomovcom?
Ako sa novinári správate k bežným ľuďom, ktorí upozornia na nejaké rozkrádanie a nečinnosť polície? Ignorujete ich tak, ako mňa roky ignorujú novinári?

Na túto kauzu som Vás pán Kostolný upozorňovala niekoľkokrát, aj Vašich kolegov, aj Moniku Tódovú. Nikoho z Vás to nezaujímalo.

Alebo Vy pomáhate len určitým ľuďom? Podľa čoho sa rozhodujete, kto si pomoc zaslúži a kto nie? Podľa čoho sa rozhodujete, ktorú kauzu uverejnite a ktorú nie? Nie sú náhodou novinári strážni psi demokracie?

A ako tvrdil Karel Kryl, politikov treba kontrolovať….
Presne znenie: „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/2078939-karel-kryl-politikum-se-neveri-politikove-se-kontroluji-ver/

Vy politikov len obdivujete? Nemali by ste ich hlavne kontrolovať, či si skutočne robia prácu, na ktorú boli zvolení?

Pán Kostolný a oslovila som Vás i ako šéfredaktora Denníka N, rovnako ako Vašich kolegov v roku 2017, tu je dokaz. Tiež ste ma ignoroval.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/16/prezidentka-caputova-kto-podla-vas-utoci-na-celu-spolocnost/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/15/pan-heger-mne-na-toto-vase-spravanie-ospravedlnenie-nestaci/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/13/eva-rezesova-a-prvy-rozsudok-v-madarsku-domace-vazenie/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/11/boris-kollar-a-spravodlivost-pre-rezesovcov-podla-neho-neplati/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/30/igor-matovic-marek-vagovic-a-novinari-vyhlasenie-sefredaktorov/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/21/maros-zilinka-stefan-hamran-roman-mikulec-a-daniel-lipsic-prosim-vas-zacnite-pracovat-v-prospech-obcana/

Stotožňujem sa s týmito nižšie pripojenými dvomi komentármi, ktoré som našla v diskusiach a mám skutočne pocit, že zo strany novinárov a politikov ide len o pokrytectvo….veď o týchto témach vedeli roky, tak prečo mlčali? Kto vám bránil riešiť to dávno a informovať o tom dávno?

Citujem:
Iste, stala sa spoločensky nebezpečná a zlá vec. Je mi to ľúto. Na druhej strane, ten festival pokrytectva našich politikov a novinárov, Zuzou počnúc a SMEčkom končiac je na zvracanie.. ….No čo asi sa dalo čakať, keď sa tak progresívne a liberálne do tejto témy 20 rokov mocne dúchalo?! No jasné, že z toho niekomu „ruplo v bedni“!!

Ak chcete recept na ešte väčšiu katastrofu, tak kľudne v tom trende pokračujte….
Koniec citácie.

Upozorňovala som v tom maili z decembra 2011 Matúša Kostolného na kauzu VSŽ Košice i na české súdy…. že problémy mám i v ČR. Vtedy to bol len rozsudok, ktorý protistrana nedodržovala a sudcom to bolo jedno. Obludnosť tejto kauzy a bordél na českých súdoch, ktorá ešte pokračuje, sa ukazuje až teraz. Popísala som to v týchto článkoch a to ešte nie je všetko, je to oveľa horšie…len pripomínam, že všetok bordél v štátnych inštitúciach platíte vy daňoví poplatníci. To vám vysvetľujem preto, keby ste náhodou mali pocit, že vás sa to netýka. Platíte to vy, potom nie sú peniaze na diaľnice, zdravotníctvo, školstvo ……

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/09/pravo-na-zakonneho-soudce-a-predseda-nejvyssiho-soudu-petr-angyalosy/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/10/sudcovia-prokuratori-a-ich-schopnosti/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/12/sudcovia-prokuratori-a-ich-schopnosti-2-cast/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/13/sudcovia-prokuratori-a-ich-dodrziavanie-zakonov-v-praxi-3-cast/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/01/byvala-predsednicka-nejvyssiho-soudu-cr-iva-brozova-a-jej-praca/

Generálny prokurátor Maroš Žilinka, úctu si musíte zaslúžiť

03.05.2024

Prokurátor Matúš Harkabus v posledných dňoch poskytol niekoľko rozhovorov o pomeroch a pracovnej atmosfére na Generálnej prokuratúre SR. Prikladám tu odkazy na dva rozhovory s ním. Vypočula som si ich oba, nemusím so všetkým súhlasiť….ale pochopila som z nich, že Maroš Žilinka sa správa neštandardne a ako neobmedzený vládca, ktorý má vo všetkom pravdu. Prokurátor [...]

Milan Lučanský bol čestný policajt alebo kryl niektoré kauzy?

02.05.2024

Mnohí si z Milana Lučanského urobili modlu čestného policajta. Ja si to nemyslím. V poslednom článku som uviedla odkazy na rozhovory s bývalým policajným viceprezidentom Jaroslavom Málikom. Hovoril v nich vo februári 2020 o zlej situácii v polícii. Hovoril tam o tom, ako niektoré kauzy nevyšetrovali, ale nedostali písomné príkazy že to nesmú, ale hľadali sa dovody, prečo [...]

Zuzana Čaputová, čo ste urobila dobré pre Slovensko ako prezidentka?

30.04.2024

Zuzana Čaputová v rozhovore s českými novinármi spomína, že neľutuje svojho vstupu do politiky, ani rozhodnutia neobhajovať prezidentský post. Vychádzala som z písaného textu k nižšie pripojenému článku: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dobrovsky-sidlo-nevidim-svou-budoucnost-v-politice-rika-koncici-slovenska-prezidentka-250727 Moj komentár k tomu jej [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 199
Celková čítanosť: 2984329x
Priemerná čítanosť článkov: 14997x

Autor blogu

Kategórie