Založ si blog

Daniel Lipšic, prečo ste mi nepomohol ako špeciálny prokurátor?

Pana Lipšica som oslovila dvakrát a moje maily čítal. Tu sú priložené dokazy. Do dnešného dňa sa k nim nevyjadril, ani nič neriešil.

Ide o túto kauzu:

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

Farmaceutický priemysel, rakovina a nemocnica Košice-Šaca a. s. 1. časť

Je to pre neho nepodstatná kauza? Nejaké tunelovanie miliard ešte korún z VSŽ Košice ho nezaujíma tak veľmi, že mi do dnešného dňa neposlal žiadnu odpoveď a nič neurobil, aby ma ochránil?
Ja si nezaslúžim podľa neho žiadnu ochranu, ani žiadnu pomoc? V médiach je často, tak prečo nikdy nehovoril o mojom prípade?

Tu sú printscreeny mailov, ktoré sú dokazom, že moje maily Daniel Lipšic čítal.

Lipšic: Hrubokrká mafia sa tiež bránila spochybňovaním prokurátorov, je to ako cez kopirák

Ako ste povedal v tomto rozhovore, vám prináleží viesť trestné stíhanie kamkoľvek vás dokazy zavedú a to sa aj deje.

A chápete, pokiaľ vás tie dokazy dovádzajú na najvyššie poschodia verejného života, politiky, biznisu, tak bude to mať nejakú reakciu v smere útokov na prokurátorov, vyšetrovateľov, sudcov. Nie je to nič príjemné, ale zvykli sme si a ubezpečujem každého, že nás to absolútne v ničom neovlyvňuje.

Vy idete vo vašej línii, dokazov, zákonov…

V rozhovore spomínate, že ste bol včera zastupovať obžalobu vo veci Takáčovcov. Obhajoba rovnako napádala manipuláciu polície údajnú, kajúcnikov… Tam ste mal rozhodnutie o dovolaní ohľadne Roberta Okoličányho a spol. kde obhajoba namieta: nevinný je, nie je tam jediný dokaz, trestné stíhanie bolo vykonštruované politicky zmanipulované, predseda senátu bol dosadený…
Nič nové pod slnkom.

Tie útoky ste asi museli očakávať…
Tvrdíte, že ste elitní prokuratori (špeciálna prokuratúra), ktorí dozorujú a zastupujú na súdoch najzávažnejšie veci, ktoré sú najviac ohrozujúce pre právny štát.
Tak ste očakával, že tie ďalšie složky vám budú držať chrbát. (tajná služba, generálna prokuratúra…)

Tvrdíte, že máte povinnosť si prokurátorov zastávať…vy si nevyžadujete zvláštnu podporu….

V princípe stíhate osoby z každej politickej strany.

Upozorňujete na to, že Vám vytli o niektorých sťažnostiach sa rozhoduje mesiace a žiadna reakcia nepríde a že sme ďaleko od rovnakého metra…

Vy ste nič nevyšetrili na prokuratúre a ja som skončila s dlhmi a na ulici….Keby som ja takto porušovala Vaše práva, tak by ste sa bránil v médiach a ja som tuto možnosť nemala…(tlačovka, statusy na fb…)

Kto je za to zodpovedný?

Mali by sme mať na Slovensku nejaké mechanizmy, ako sa človek vie domocť práva…? Aké mechanizmy máme, keď Vy samotný ma ignorujete?

Podľa Vás najpodstatnejšou vecou je, aby boli v kľúčových pozíciach pozíciach osoby, ktoré sú odborne erudované a charakterovo nezlomné. Zaujímavé je vyjadrenie cca okolo 19.minuty.

Je to dôležité. Mafia v bielych golieroch je však horšia ako nejaké hrubé krky. Je sofistikovaná.

Može byť aj taká verzia, že sa to účelovo sa to naťahuje, aby sa spochybnili vyšetrovania…
Mali by ste rešpektovať svoje kompetencie a neprekračovať ich …a nekašlať na ne.

Ja som chcela, aby sa verejnosť dozvedela, že som obyčajný a nevinný človek, ktorému ste svojim nekonaním v prokuratúre a polícii zničili život. Prokuratúra mi nepomohla, polícia tiež nie a novinári odmietajú o tom informovať….a ešte ste ma neochránili.

Vy ste povedal v tomto rozhovore: Z akého dovodu sa bránili, aby sa vec dostala na súd, ak tvrdili, že neexistujú žiadne relevantné dokazy? Ja by som také jednanie privítal. Nech tam príde verejnosť, vyvrátim obžalobu…

Tak prečo si rovnaké otázky nedávate pán Lipšic i v kauze vyšetrovania tunelovania VSŽ Košice a v ďalšej tým súvisiacej kauze, na ktorú som vo svojom maili, i dopise Vám upozornila?

D. Lipšic: Keby nám neboli kladené prekážky v našej práci, nemuseli by sme chodiť do médií

Kto vám v skutočnosti dáva prekážky? Vy sa nedokážete brániť? Nemali by ste byť odolní akýmkoľvek prekážkam, keď ste elitní prokuratori?
A ako sa má brániť obyčajný človek, ktorý nemá prístup do médií, i keď ich o pomoc prosí dlhé roky?

Daniel Lipšic, Maroš Žilinka a práca prokuratúry

Oznámeni kriminální polícii ČR od nepohodlného svědka tunelováni VSŽ Košice

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Čaputová, Hamran a spravodlivosť po slovensky

Prikladám zaujímavý rozhovor s Jánom Baránekom.

Napätie a hnev voči vládam silnie. Hrozí Európe vzbura?

A vyšetrujete aj túto verziu vraždy na Zámockej ulici, ku ktorej vás verejne vyzval bývalý pracovník SIS Martin Bavolár?

A čo hovoríte na tieto informácie? Nemali byste vyriešiť pri tejto vražde všetky možné verzie? Viete, VSŽ Košice nikdy nevyšetrovali, nikdy ma neochránili, takže sa mi nedivte, že vám štátnym orgánom nedokážem veriť i v iných vyšetrovaných prípadoch.
Tak vyšetrite pán Lipšic prečo mi nepomohla polícia, prokuratúra, poslanci, minister vnútra, predseda vlády, prezidentka nepomohli? Lebo sa vám nechce? Alebo ja nemám rovnaké práva ako ostatní ľudia?

Svoje názory som ku kauze vraždy na Zámockej ulici v Bratislave vyslovila už v tomto článku:

Boris Kollár zakazujete nám premýšľať zdravým rozumom? Prestaňte šírit paniku. . .

Ste veriaci pán Lipšic a karma funguje pre všetkých a každému sa všetko vráti. Tak prečo sa nesnažíte pracovať vo všetkých prípadoch rovnako poctivo. Ste za to platený, všetci, ktorých som oslovila.

Existujú veci medzi nebom a zemou?

Evropská únie a český premiér Fiala

28.11.2022

Zajímavé je sledovat, jak český premiér Petr Fiala se vyvíjí a stále mluví něco jiného. Tady jsou konkrétní videa, i k EU, i k České republice. Jeho slová a činy nejsou souladu a mění se podle situace. Vložila jsem tady i starší videa, kde mluvil jinak, jak teď koná. Vzhledem k tomu, že Česká republika je teď předsedající zemí EU, tak jeho politika má vliv na [...]

Otvorený list Petrovi Visolajskému

26.11.2022

Vážený pán Visolajský, žiadam Vás, aby ste prešetrili všetky tieto maily, prečo Vaši kolegovia lekári nižšie uvedeným pacientom nepomohli a neporadili so stravou a zdravým životným štýlom. Je to cca 100 mailov od marca 2012. Mám ich viac, ale toto množstvo som zatiaľ dala do textu a urobila z mailov printscreeny ako dokaz, že mi tí ľudia skutočne poslali mail. Doplnenie [...]

Matovič, Visolajský, nie je vám to trápne takto jednať?

25.11.2022

Snaha zachrániť každého pacienta je podľa Petra Visolajského samozrejmosťou, problém je podľa neho však niekde inde. To ste myslel vážne? Lebo podľa mňa tomu na Slovensku tak nie je. A pán Matovič to nevidí? Citujem z článku, ktorý uverejnili web noviny 8.3.2021: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/nie-je-nam-tu-na-slovensku-ani-trochu-trapne-pyta-sa-peter-visolajsky/ [...]

Sliač, referendum, urna

Referenda o predčasných voľbách by sa určite zúčastnilo 37,1 percenta ľudí

01.12.2022 22:46

Spolu 56 percent vyjadrilo pochybnosť o svojej účasti v referende alebo ju priamo odmietli.

HIV, AIDS

HIV je na vzostupe a zabíja aj na Slovensku. Môže za to hanba a predsudky

01.12.2022 21:31

Prečo v posledných rokoch výskyt HIV v Európe aj na Slovensku stúpa? Aké mýty a predsudky v spoločnosti pretrvávajú a aký vplyv na šírenie HIV má to, že predsudky majú často aj zdravotníci a lekári? (podcast)

Martin Klus

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS, kritizuje návrh na odvolanie vlády

01.12.2022 21:07, aktualizované: 22:02

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu.

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 1534606x
Priemerná čítanosť článkov: 15985x

Autor blogu

Kategórie