Založ si blog

Igor Matovič ma dnes „pobavil“ tým ako oni viac pomáhali ľuďom ako Róbert Fico

Igor Matovič dnes uverejnil túto tabuľku a porovnával o koľko on „dal“ občanom viac ako Fico. V tej tabuľke chýba to základné, odkiaľ na to vzal, komu to vzal na daniach a o koľko viac zadlžil Slovensko. Peniaze predsa nerastú na stromoch a nič nie je zadarmo.

Tu je celá správa z FB v textovej podobe:

Igor Matovic

https://www.facebook.com/photo?fbid=10226958872850269&set=a.1793921480285

POROVNAJTE – rozdiel nevidí len slepý. Propagandou za mafiánske prachy šíria bludy. Vraj som nepomáhal rodinám, dôchodcom, nikomu. Vraj som len kradol a na ľudí kašľal. PRAVDA je, že nikdy žiadna vláda nepomohla tak masívne ľuďom ako vlády naše, počas riešenia tých najťažších kríz, aké kedy Slovensko zažilo. Som rád, že ste múdri a nenecháte si vymlieť vlastný rozum mafiánskou propagandou. Prosím, pošlite ďalej, nech ľuďom, ktorí ešte rozmýšľať chcú, otvoríme oči. Ď, i.

ps. Ako to bolo možné, že sme popri krízach tak masívne zvýšili pomoc ľuďom? Len sme dôsledne plnili náš sľub – mafii a podvodníkom dať po prstoch a získané dať ľuďom. Len za prvé 2 roky sme dokázali znížiť podvody pri neplatení DPH o viac ako 500 miliónov eur ročne. Neukradli sme ani euro a každé euro zo spoločnej kasy sme obracali trikrát. Jednoducho, nie sme ako oni a splnili sme, čo sme Vám sľúbili.

K tomu ešte pridal svoj komentár regionálny politik OĽANO Michal Šípoš:

Michal Šipoš ·

Toto sú reálne výsledky a skutky. Nedovoľme návrat starých časov, počas ktorých Fico okrádal rodiny a dôchodcov

Vidno, že voľby sa blížia a Fico s Matovičom sú asi hlavní dvaja politickí súperi. Aspoň podľa reakcií Igora Matoviča to tak vyzerá.

Nie, nie som fanúšik Fica, neuznávam ani Matoviča. Obidvaja klamú a za ich vládnutia nič nefungovalo tak, ako malo. Stačí sa pozrieť len na zdravotníctvo, školstvo….
O korupcii a justícii ani nehovorím. Tí dvaja si nemajú čo navzájom vyčítať….lebo obidvaja sú podobní. Ani jednému nejde o občana. Ide im len o to, aby vyhrali najbližšie voľby , znovu boli pri moci a mali imunitu.

Klamať ľuďom, že oni im niečo skutočne dali, to je nezmysel. Vždy „rozdávajú“ len z daní iných. Možu dávať z vlastne zarobených peňazí, vtedy im budem veriť, že skutočne pomáhajú.

Chápem, väčšina ľudí sú sebci a je im jedno, odkiaľ na to vzal. Takto uvažuje aj väčšina českých dochodcov a ešte sa divia, že rozhadzovanie a zadlžovanie na úkor mladších generácií mladším vadí.

Čo po tom, že vláda zadlží rozhadzovaním vnúčata, že za pár rokov nebude na dochodky, ostatným zvýšia dane, odvody zo mzdy a možno dopadneme ako v Grécku….
To väčšinu z tých, ktorým vláda pridáva zo spoločných peňazí, nezaujíma….

O paragrafe 363 vedel Matovič a OĽANO už januári 2012 a nič pre to neurobil, aby to riešil

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/28/preco-igor-matovic-neriesil-sporny-paragraf-363-ked-uz-v-roku-2013-mi-olano-tento-paragraf-pri-kauze-vsz-v-pravnej-analyze-spominali/

A až teraz si niektorí všimli, ako si generálny prokurátor robí, čo chce a jeho neobmedzené právomoci rieši až EU. To Matovič a Fico to nevideli za tie roky vládnutia, ako funguje generálna prokuratúra? Alebo im to vyhovovalo?

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/15/zilinka-dubovcova-a-sprava-eu-o-obmedzeni-pravomoci-generalneho-prokuratora/

Roman Mikulec bol Matovičov minister, takže tu je dokaz ako Matovič bojoval proti mafii…

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/preco-roman-mikulec-a-milan-lucansky-nechceli-presetrit-dve-zavazne-kauzy/

Mikulec ako minister vnútra mal pod sebou i políciu a tá nepracovala rovnako vo všetkých kauzách…

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/21/maros-zilinka-stefan-hamran-roman-mikulec-a-daniel-lipsic-prosim-vas-zacnite-pracovat-v-prospech-obcana/

Ako dobre sa staral Matovič a jeho vláda o spravodlivosť je vidieť i na tom, že Žilinka a Lipšic mali problém spolupracovať. neviem ako je to teraz, toto je z článku zo septembra 2022. A potom Matovič bude rozprávať, ako sa on stará o ľudí? To si robí srandu? Vláda je za to platená, aby sa starala o každú oblasť verejného života, to znamená i o spravodlivosť.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/10/daniel-lipsic-maros-zilinka-a-praca-prokuratury/

A aby ste ma nepodozrievali z toho, že nadržujem Ficovi, tak prikladám odkazy na články, kde som kritizovala Fica….

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/robert-fico-neurobil-nic-proti-korupcii-ignoroval-ju-i-ked-o-nej-vedel/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/19/robert-fico-richard-smida-zdravotnictvo-a-necinnost-policie/

Tu spomína Jaroslav Spišiak ako niektoré kauzy nevyšetrovali…..to celé video na konci článku je fakt dobré: Spišiak, Krajniak a Kolíková boli dosť úprimní a škoda, že ich Monika Tódová nenechala poriadne dohovoriť

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/14/video-spisiak-najvacsia-hrozba-pre-slovensko-su-politici-ktori-nie-su-pod-vplyvom-oligarchov/

Ako fantasticky funguje NAKA a polícia vidno na tom, že včera urobili záťah a verejný humbuk a večer už podľa médií bol Gučík prepustený. Prečo ho len klasicky nepredvolali, bez pozornosti médií? Prečo vyhadzujú peniaze daňových poplatníkov na zbytočné záťahy NAKy?

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/19/naka-obvinila-michala-gucika-kamarata-marosa-zilinku/

A tento podvod s obilím nikto z politikov riešiť nebude? Asi nemajú čas, lebo všetci, vrátane Michala Šimečku riešia Fica, aby nevyhral.

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/19/zrusenie-zakazu-dovozu-ukrajinskeho-obilia-povazuje-budapest-za-nehoraznost/

Toto som si tiež nevšimla, žeby politici vo veľkom riešili….Malo by ich to zaujímať a riešiť, prečo na to Zelenskij od 20 krajín dostal 3,5 miliardy českých korun dotácie, aby toto obilie dodali do hladujúcej Afriky A to obilie skončilo inde. Je to podvod s dotáciami, podvod s clom (lebo to mal byť len tranzit cez krajiny EU a oni ho tun predávali bez cla) a nakoniec vydieranie ukrajinskej strany, že ich budú žalovať, lebo tieto krajiny od nich musia brať ich možno zdravotne závadné obilie a zničiť si vlastné poľnohospodárstvo. Nakoniec Zelenskyj sa dohodol priamo s predsedníčkou EK a ten zákaz zrušili. To je taká absurdita, že to nie je až možné a politici, prezidentka to neriešia? Keď sa možu vyjadrovať ku všeličomu možnému, tak by mali riešiť aj toto.

Takže nechápem, prečo túto kauzu hlavní lídri predvolebnej kampane teraz neriešia. Myslím tým Roberta Fica, Igora Matoviča a Michala Šimečku.

Presné znenie z článku:

Dňa 26.11.2022 predstavil Kyjev medzinárodný program, ktorý mal zaistiť dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín v Afrike a v Azii.
Zelenskij podľa agentúry Reuters tiež uviedol, že Kyjev od 20 krajín a Europskej únie vybral zhruba 150 milionov dolarov (3,5 miliardy Kč), ktoré budú použité na financovanie ukrajinského exportu do najzranitelnejších krajín.

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/18/vdacnost-po-ukrajinsky-ukrajina-zazaluje-slovensko-polsko-a-madarsko-kvoli-obiliu/

Chápem, že politici nemajú čas riešiť skutočné problémy, lebo volič reaguje podľa sľubov politikov, čo im priamo dá. Ale na to, aby im niečo poslanci, vláda dali, na to to musia vziať niekomu inému.

Stačí sa pozrieť na Českú republiku, ako voliči reagujú. Pred rokmi zaviedli 30 korunový poplatok u lekára a ta strana potom prehrala ďalšie voľby. Volič vidí len to, čo sa priamo týka jeho.

Viete, niekedy mi to pripadá, média a politici robia skutočne všetko pre to, aby Robert Fico voľby vyhral.

Stačí skutočne málo: naozaj pracovať v prospech Slovenska a riešiť skutočné problémy. Oni zatiaľ len bojujú medzi sebou a vedú populistické reči.

A tým peniazom: možno by stačilo znížiť všetkým dane a potom by nemuseli znovu „niekomu niečo dávať“. A nedávať daňové prázdniny niektorým veľkým hráčom

A na zdravotníctvo: prečo sa nerobí a neučí žiadna prevencia? Lebo z toho nie sú peniaze? Keby sa robila, stačilo by menej peňazí na túto oblasť. Ľudia sa musia aj samy starať o svoje zdravie.

Sťažnosť prezidentke Europského súdu pre ľudské práva

02.07.2024

V januári som uverejnila dopis ukrajinskému sudcovi pre ľudské práva Mykola Gnatovskyy. Od decembra 2023 mi neodpísal na dva dopisy. V čom nedodržal pravidlá EU súdu pre ľudské práva som uviedla v dopise prezidentke tohoto súdu. https://popelka.blog.pravda.sk/2024/01/05/ukrajinsky-sudca-mykola-gnatovskyy-a-europsky-sud-pre-ludske-prava-preco-jedna-tak-ako-jedna/ Tento dopis [...]

Ministerka Martina Šimkovičová a anketa Slovenka roku 2024

18.06.2024

Vážená pani ministerka Šimkovičová, žiadam Vás, aby ste prešetrila, či v tomto prípade postupuje RTVS nestranne a bez cenzúry. Poslala som to organizátorke tejto ankety, ktorá vyslovene nadržuje v mediálnej oblasti RTVS. Iné nominantky tam ani nie sú. Predsa súkromná spoločnosť si nemože robiť reklamu cez RTVS keď priamo nadržuje len RTVS a ostatných zo súťaže [...]

Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

15.06.2024

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok. [...]

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.