Založ si blog

NAKA obvinila Michala Gučíka, kamaráta Maroša Žilinku

Včera bola tlačovka Žilinku a podľa článkov z médií som pochopila že on všetko robí dobre a nikto mu do toho nemože hovoriť. On je predsa generálny prokurátor a nie úradník.

Dnes je v médiach správa, že NAKA obvinila podnikateľa Michala Gučíka….

https://www.aktuality.sk/clanok/4XT2hPW/akcia-virus-naka-obvinila-podnikatela-michala-gucika-aj-vojenskych-tajnych-jana-balciara-a-lubomira-skuhru/

K ostatným obvineným sa vyjadrovať nebudem, pretože o tom neviem nič.

Ale vyjadrím sa k Michalovi Gučíkovi, v súvislosti s inou kauzou: kauzou VSŽ Košice. O ňom som písala na tomto blogu článok už v decembri 2020. Mail som poslala prezidentke Čaputovej. Ale ona asi bežnými ľuďmi pohŕda, lebo moje informácie z prezidentskej kancelárie nikto nebral vážne a nikto mi ani neodpovedal. Ale výplaty z daní občanov im nevadia, však?

Ide o tento článok:

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/12/10/prezidentka-zuzana-caputova-a-generalny-prokurator-maros-zilinka/

Citujem z toho článku:

Žiadam Vás, aby ste moje otázky dal pani prezidentke a aby sa dnes spýtala pána Maroša Žilinku, ako bude riešit ututlané vyšetrovanie tunelovania VSŽ Košice a svoje kamarátstvo s Michalom Gučíkom. Michal Gučík spolupracoval s Rezešovcami (informáciu mám z médií). Nižšie prikladám odkazy na články, kde sú tieto informácie spomenuté.

https://www.tyzden.sk/casopis/7958/michal-gucik-herec-a-podnikatel/
https://svet.sme.sk/c/836353/gucik-byva-s-rodicmi.html
https://www.trend.sk/trend-archiv/pokus-novy-rekord

Ale zároveň som Michala Gučíka v januári 2012 mailom oslovila, aby uverejnil informácie o ututlanom vyšetrovaní tunelovania VSŽ Košice. Vtedy bol riaditeľom televízie TA3. Mnohé moje maily (s prílohami) vyhodil bez prečítania a televízia TA3 nič neuverejnila.

Rezešovcom sa nič nestalo a ja ako svedok, ktorý poslal informacie na políciu, som sa stala bezdomovcom.
Maroš Žilinka tvrdí, že bude pristupovať ku všetkým rovnako, ale na verejnom vystúpení si Michala Gučíka zastával a toto priateľstvo bagatelizoval.
Keď pani prezidentka rozpráva o súcite, tak by si mala spravodlivo zastať i mňa.

20 rokov živorím kvoli Rezešovcom. Žiadny novinaár mi nepomohol. Takže tie neskutočné reči, ako sa slovenskí novinári boja o svoje životy, je obrovské klamstvo. Nie je to pravda, nemusia sa báť, keďže sa takýmto nebezpečným témam nevenujú. Nie som jediná, stačí si len nájsť na internete meno Danka Bobeková, ktorá dlhodobo upozorňovala na konkurznú mafiu a Zoroslava Kollára. Aj ju novinári ignorovali. Dalšie meno je Martin Bavolar, tiež nie je v titulkoch hlavných médii. Jana Teleky….podobný prípad.
Najsmutnejšie je, že polícia a prokuratúra je za prácu v prospech občanov platená, to nie je ich dobrá voľa poctivo pracovať.

Netvrďte mi, že teraz už pracujú. Roman Mikulec o mojom prípade vie minimálne od júna 2020 a nekonal. A to „divadlo“ s Jaroslavom Haščákom deň po uverejnení mojho článku na blogu, tak to fakt vyzeralo ako keby Haščák bol hollywoodska hviezda a policajti jeho ochranka. Ináč, Haščák figuroval i vo VSŽ, keď čast kúpil U.S. Steel (hutnícka časť) a časť VSŽ Košice kúpila PENTA (nehutnícka časť).

Ide o tento článok:

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/11/30/vazeny-pan-centes-a-ostatni-kandidati-na-generalneho-prokuratora/

Ja uverím polícii, až keď Haščákovi čokoľvek dokážu a skončí to právoplatným rozsudkom. Dovtedy je to len „divadielko“ pre naivných občanov.

Moju situáciu zavinili vyšetrovatelia, ktorí nič vyšetrit nechceli, prokurátori, ktorí kryli lajdácku prácu polície a novinári, ktorí nič uverejniť nechceli. Po celých 20 rokov.
Nevyhovárajte sa, že je to premlčané. Existuje zločin proti ľudskosti a takéto zločiny sú nepremlčateľné. Keď na to prišiel vtedy len študujúci právo aktivista Jozef Klanyi, ktorý to zhodnotil po prečítaní tohoto mojho článku, ktorý uvádzam nižšie, tak by to mal vedieť akýkoľvek vyšetrovateľ, prokurátor, ale i novinár a politik.

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/01/21/prokuratura-policia-politici-palko-fico-poslanci/

Celý prípad VSŽ Košice:

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/30/rezesovci-tunelovat-se-vyplaci/

Požadujem, aby boli stíhaní ľudia, ktorí toto vyšetrovanie zastavili, to znamená vyšetrovatelia, prokurátori. Dopustili sa zločinu proti ľudskosti.

Nemusíte mi vysvetľovat, ako právnici manipulujú s paragrafmi. To ma slušne naučili českí sudcovia, ktorí používajú paragrafy, podľa toho, ako sa im to hodí.

Taktiež požadujem, aby boli „riešení“ všetci politici (Mikuláš Dzurinda, Vladimír Palko, Robert Fico, Robert Kaliňák, Béla Bugár…..je ich viac), ktorí o tomto zločine vedeli a vedome mlčali. I keď za prácu pre občanov boli velmi dobre platení z daní občanov.

Taktiež požadujem, aby boli „riešení“ všetci novinári, ktorých som oslovila, aby to uverejnili a oni vedome mlčali. Museli si byť vedomí, že kryjú lajdácku prácu polície, prokuratúry a politikov.
Preto je vysoko nemorálne, ako sa priživovali na smrti Jana Kuciaka, ktorý si svoju prácu robil poctivo a zaplatil za to životom.

Jana Kuciaka som neoslovila, ale Mareka Vagoviča ano. Marek Vagovič ma ignoroval.
Je mi úplne jedno, kto bude generálny prokurátor. Ale mám obavu, že Maroš Žilinka nepojde proti svojmu priateľovi Michalovi Gučíkovi. Nezaujíma ma, že ako tvrdil Maroš Žilinka na verejnom vypočúvaní, že Michal Gučík je vážne nemocný. To som bola pred rokmi aj ja. Ale byť vážne nemocný, to nedáva nikomu právo správať sa ako hyena, i predtým i teraz.

A okrem toho, 90 percent chorob si ľudia sposobujú samy, tak neviem, prečo by som za to trpieť mala ja, keď on sa o svoje zdravie nestaral.

To píšem s plným vedomím toho, že zdravotné problémy som mala i ja a spustil to obrovský stres, intrigy, prepracovanosť (nemala som na výber, bola som zavalená prácou za smiešnu mzdu). Mohla som sice odísť, ale ako vidím teraz ďalších 20 rokov, nemení sa to, takže niekomu musím skutočne vadiť ako nepohodlný svedok tunelovania VSŽ.
K napísaniu tohoto mailu ma donutil i neskutočne drzý mail novinára Michala Kovačiča z TV Markíza, ktorý sa tomuto prípadu venovať nemieni.

Nevyhovárajte sa, že prokuratúra je nezávislá. Niekto ich kontrolovať musí, keď doteraz si nezávislosť predstavovali tak, že si robili to, čo chceli, nezávisle od platných zákonov. Podľa nebohého českého ústavného právnika Vojtecha Cepla nezávislosť znamená, že sudca, prokurátor, vyšetrovateľ nemože byt odvolaný za to, keby odsúdil kohokoľvek vysoko postaveného.

Takže naši právnici si nezávislosť vysvetľujú nemorálnym sposobom: že si možu robiť čo chcú.
Snažila som sa brániť sama, ale nepodarilo sa mi to 20 rokov. Preto požadujem, nech si ma verejne zastane prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Koniec citácie z článku z decembra 2020 (článok je dlhší, tu je len úryvok)

Maroš Žilinka, Jozef Čenteš a ostatní kandidáti na generálneho prokurátora dostali odo mňa mail koncom novembra 2020. Ani jeden z nich mi neodpovedal, ani jeden z nich nič neriešil. Ani Maroš Žilinka. Informácie, ktoré som im zaslala, som uviedla v tomto článku:

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/11/30/vazeny-pan-centes-a-ostatni-kandidati-na-generalneho-prokuratora/

Citujem z tohoto článku:

zdá sa Vám normálne, že ani jeden prokurátor nezistil, že bývalý policajný prezident Ján Pipta sa stal po odchode z polície spoločníkom vo firme bývalého viceprezidenta VSŽ Košice Ladislava Drábika?
Toho Ladislava Drábika, ktorého mala polícia vyšetrovať v čase, keď bol Ján Pipta policajným prezidentom! Je toto vobec možné, že to nikoho nezaujímalo a všetci to ignorovali?
Novinári to tiež nezistili, pretože nikto o tejto téme nechcel písať. Trvá im to 20 rokov!

Tu sú konkrétne dokazy:

KONFIT SBS, s.r.o., predtým CASSPOS SBS, s.r.o. (spoločník CASSPOS, a,s, JUDr. Ján Pipta….)
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=9062&SID=4&P=1

CASSPOS a.s. (predseda predstavenstva Ladislav Drábik)
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=2579&SID=4&P=1

To nikto z prokurátorov a polície si to nevšimol? Oni vobec pracovali na tomto prípade alebo len vykazovali nejakú činnosť?

Ako týchto prokurátorov a policajtov potrestáte vážení kandidáti na generálneho prokurátora?
Budete všetkých prokurátorov a vyšetrovateľov stíhaťza zneužívanie právomoci verejného činiteľa, krytie trestnej činnosti veľkého rozsahu a za to, že mne ako svedkovi svojou nečinnosťou, za ktorú brali plat zo štátneho rozpočtu, zničili život? Alebo sa budete naďalej všetci tváriť, že skutok sa nestal?

Prečo vyšetrovateľ nevydal a neposlal mi žiadne Usnesenie o ukončení trestného stíhania Rezešovcov, nenapísal mi dovody zastavenia trestného stíhania? Bola som oznamovateľ! Mne sa podľa vtedajšieho ministra Vladimíra Palka nestala žiadna škoda! Len mi zničili 20 rokov života, prišla som o všetko, o prácu, o byt , bojím sa celé roky a podľa Vladimíra Palka sa mi nestala žiadna škoda? Vyšetrovateľ mi neposlal Usnesenie preto preto, aby som sa nemohla oficiálne odvolať? Tak komu toto Usnesenie poslal? Bolo vobec takéto Usnesenie o ukončení vyšetrovania tunelovania VSŽ Košice vyhotovené, napísané?

Koniec citácie z tohoto článku (november 2020, tu je len úryvok, článok je dlhší)

Maroš Žilinka neurobil nič. Ignoroval ma. Ale to nie je jeho dobá voľa, či sa tejto kauze venovať bude. Je generálny prokurátor, berie za to plat z daní občanov. Keby takéto chyby robil bežný pracovník, tak je dávno vyhodený pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny. V štátnej správe to nevadí?

Ja nechápem, ako mnohí voliči možu ospravedlňovať jeho svojvoľu, robiť si čo chce. Každého človeka, a verejných činiteľov obzvlášť by mal niekto kontrolovať. Jeho podľa väčšiny z Vás nemože kontrolovať nikto. Poslanci Národnej rady SR na to kašlú: už predtým mi odpísal Robert Kaliňák, že prokuratúra je nezávisla. Takže to odmietol riešiť. Vtedy bol šéfom výboru …..Takže svoju „kontrolnú funkciu“ si v NR SR neplnili. Rovnakú odpoveď mi poslali z Národnej rady SR, keď bol šéfom NR SR Pavol Hrušovský.

Ja som pochopila: poslanci nič riešiť nechcú, ich to otravuje, keď po nich chcem prácu a prokuratúru nechajú robiť, čo sa im zachce. A tomu hovoria demokracia? Ja tomu hovorím bordél….Beru za to plat z daní občanov, takže pracovať v prospech bežných občanov by mali.

A je jedno, či vládol Fico, Dzurinda, Palko, Radičová, Sulík, Matovič….všetci sa správali ku mne rovnako. Rozkradnutie VSŽ a ututlanie vyšetrovania políciou a prokuratúrou ich nezaujímalo. Nezaujímalo to ani Maroša Žilinku. On si asi myslel, že stačí, keď v decembri 2020 vyhlásil, že s Gučíkom sa už nestretne. Ale Gučík spolupracoval s Rezešovcami, kryl zneužívanie právomoci verejného činiteľa u polície a prokuratúry ako generálny riaditeľ TA3. Posielala som mu maily, ignoroval ma a TA 3 nič neuverejnila.

Mňa nezaujímalo, či sa Maroš Žilinka niekedy stretne s Michalom Gučíkom. To je nepodstatné. Ja som po ňom požadovala, aby otvoril a vyriešil kauzu ututlaného vyšetrovania VSŽ Košice. Neotvoril ju preto, že Michal Gučík je jeho priateľ a Gučík zase spolupracoval s Rezešovcami? Prečo prezidentka Čaputová túto tému verejne neotvorila? Keď mohla kecať do očkovania, tak mohla riešiť aj toto rozkrádanie.

Potrestaní za to ututlanie mali byť byť konkrétní policajti a prokuratori, ktorí nič vyšetriť nechceli. Alebo sa Vám zdá normálne, že Ladislav Drábik urobil vo svojej firme spoločníkom bývalého policajného prezidenta Jana Piptu? Uviedla som to vyššie.

Samotný Jaroslav Spišiak priznal, že niektoré kauzy nevyšetrovali….bol policajným prezidentom a policajným viceprezidentom. To už nepovedal, kto im dal taký príkaz a kto určil, čo sa vyšetrovať bude a čo nie. Ale povedal, že on s tým nesúhlasil. Hovoril o tom v tomto rozhovore, odkaz na celý rozhovor je pripojený na konci článku :

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/14/video-spisiak-najvacsia-hrozba-pre-slovensko-su-politici-ktori-nie-su-pod-vplyvom-oligarchov/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/15/zilinka-dubovcova-a-sprava-eu-o-obmedzeni-pravomoci-generalneho-prokuratora/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/29/vladimir-palko-byvaly-minister-vnutra-a-kauza-vsz-kosice-jeho-odpoved/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/28/preco-igor-matovic-neriesil-sporny-paragraf-363-ked-uz-v-roku-2013-mi-olano-tento-paragraf-pri-kauze-vsz-v-pravnej-analyze-spominali/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/preco-roman-mikulec-a-milan-lucansky-nechceli-presetrit-dve-zavazne-kauzy/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/robert-fico-neurobil-nic-proti-korupcii-ignoroval-ju-i-ked-o-nej-vedel/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/24/bela-bugar-a-rozkradnute-miliardy-z-vsz/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/21/maros-zilinka-stefan-hamran-roman-mikulec-a-daniel-lipsic-prosim-vas-zacnite-pracovat-v-prospech-obcana/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/10/daniel-lipsic-maros-zilinka-a-praca-prokuratury/

Prečítala som si i tento nižšie priložený článok a z neho mi vyplýva, že pán Žilinka má problém sa vyjadriť priamo k veci a robí si ako generálny prokurátor, čo chce. Keby nezneužíval paragraf 363 a venoval sa rovnako všetkým kauzám, tak by nemal problém dať informácie prezidentke. On je sice generálny prokurátor, ale nie je „neomylný, nekontrolovateľný a nekritizovateľný Boh“. Platia ho daňoví poplatníci, to by si mal uvedomiť a podľa toho sa správať.

A čo sa týka živých kauz: moja kauza nie je živá, lebo to riešiť nikto nechce. takže asi všetci, vrátane neomylného Žilinku čakajú, kedy zomriem? Čo si ten človek o sebe myslí? Prečo ho všetci kryjú? Šeliga na to upozornil v rovnaký čas ako ja, čo sa týka Gučíka, ale prečo by to niekomu vadilo? Prezidentka si v podstate za to može sama, pretože o tom vedela a vymenovala ho.

Ide o tento článok:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/681822-spor-s-prezidentkou-o-vyklad-ustavy-povazuje-zilinka-za-divadlo-a-hru/

Citujem z článku:

Považuje to za účelový a umelo vytvorený spor, ktorého cieľom je vytváranie tlaku a postupné spochybňovanie a diskreditovanie jeho osoby. „Som toho názoru, že zo strany prezidentky nebola úprimná snaha tento údajný spor o výklad ustanovení ústavy riešiť a ani vyriešiť a že podanie tohto návrhu len zapadá do súkolia sústavných útokov,“ vyhlásil dnes Žilinka na tlačovej konferencii.

Žilinka tvrdí, že tomuto „divadlu“ sa dalo predísť, pretože listom z 5. apríla tohto roka požiadal Čaputovú o osobné prijatie a ďalším listom z 24. apríla ju pozval na návštevu generálnej prokuratúry, no na žiadny z listov nedostal odpoveď.

Tvrdí, že prezidentke chcel na stretnutí vysvetliť postoj generálnej prokuratúry. Zároveň pripomenul, že 26. augusta bolo vznesené obvinenie voči bývalému prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti a následne bol spolu s prvým námestníkom 30. augusta 2021 u prezidentky.

Žilinka zároveň avizoval zásadné rozhodnutie, o ktorom bude verejnosť informovať „v rozumnom a primeranom čase“. Nepovedal, či ide o prezidentskú kandidatúru, alebo mal na mysli iné rozhodnutie.

„Tieto udalosti, ktoré prežívame dlhodobo, tie útoky voči mojej osobe, prakticky denne, ma primali rozmýšľať aj o veciach, o ktorých by som inak ani neuvažoval za normálnych okolností. Vnútorné rozhodnutie som už prijal,“ povedal a dodal, že o tomto zámere už informoval aj svoju najbližšiu rodinu.

„Napriek zjavne osobnej rovine zo strany generálneho prokurátora sa prezidentka k mnohým výzvam na podanie disciplinárneho návrhu stavia vecne a bez argumentov tomuto tlaku nepodľahla. Akýkoľvek záujem o živé kauzy prezidentka dôrazne odmieta,“ zdôraznil. Prezidentka sa podľa hovorcu stavia vecne a odborne aj k téme využívania paragrafu 363 Trestného poriadku.

Podľa Juraja Šeligu pôsobiaceho v mimoparlamentnej strane Demokrati by sa mal Žilinka vzdať svojej funkcie. Kritizoval, že generálny prokurátor v pondelok neodpovedal na otázky novinárov.

Šeliga na popoludňajšej tlačovej konferencii zdôraznil, že je škandalózne, keď generálny prokurátor odmieta dať podklady prezidentke, ktorá má právomoc na neho podať disciplinárny návrh.

Žilinka ešte predpoludním povedal, že Šeliga stratil svojimi vyjadreniami všetky zábrany. „Žiaľ, je to s jediným cieľom, upútavať verejnosť, stiahnuť na seba pozornosť za akúkoľvek cenu,“ doplnil. Odmietol tvrdenia o tom, že mal koordinovať činnosť inšpekčného vyšetrovacieho tímu Oblúk. „To sú absolútne nezmysly,“ podotkol generálny prokurátor.

Koniec citácie z článku.

Laicky povedané, Žilinka nepovedal nič konkrétne a zahmlieva. Neviem, prečo by poslanci nemohli kontrolovať generálneho prokurátora.

Preto, že to nie je v zákone, v ústave? Tak zmeňme zákon, ústavu. A nemožme mať na všetko zákon. Je to vysokoškolsky vzdelaný človek a keď bez pokynov v zákone neurobí nič, tak je tam omylom. Musí predsa používať i zdravý rozum, mať morálku a eticky sa správať k občanom, ktorý sa mu skladajú na jeho nie nízky plat.

Doplnenie 19.9.2023:
O pomoc som poprosila i Richarda Sulíka a stranu SaS. Ani ich to nezaujímalo.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/12/02/richard-sulik-sas-a-ich-boj-proti-korupcii/

Generálny prokurátor Maroš Žilinka, úctu si musíte zaslúžiť

03.05.2024

Prokurátor Matúš Harkabus v posledných dňoch poskytol niekoľko rozhovorov o pomeroch a pracovnej atmosfére na Generálnej prokuratúre SR. Prikladám tu odkazy na dva rozhovory s ním. Vypočula som si ich oba, nemusím so všetkým súhlasiť….ale pochopila som z nich, že Maroš Žilinka sa správa neštandardne a ako neobmedzený vládca, ktorý má vo všetkom pravdu. Prokurátor [...]

Milan Lučanský bol čestný policajt alebo kryl niektoré kauzy?

02.05.2024

Mnohí si z Milana Lučanského urobili modlu čestného policajta. Ja si to nemyslím. V poslednom článku som uviedla odkazy na rozhovory s bývalým policajným viceprezidentom Jaroslavom Málikom. Hovoril v nich vo februári 2020 o zlej situácii v polícii. Hovoril tam o tom, ako niektoré kauzy nevyšetrovali, ale nedostali písomné príkazy že to nesmú, ale hľadali sa dovody, prečo [...]

Zuzana Čaputová, čo ste urobila dobré pre Slovensko ako prezidentka?

30.04.2024

Zuzana Čaputová v rozhovore s českými novinármi spomína, že neľutuje svojho vstupu do politiky, ani rozhodnutia neobhajovať prezidentský post. Vychádzala som z písaného textu k nižšie pripojenému článku: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dobrovsky-sidlo-nevidim-svou-budoucnost-v-politice-rika-koncici-slovenska-prezidentka-250727 Moj komentár k tomu jej [...]

izrael

Hamas spustil raketový útok na Tel Aviv, mestom znejú sirény

26.05.2024 13:30

Ozbrojené krídlo palestínskeho hnutia vyhlásilo, že z Pásma Gazy spustilo "veľký raketový" útok na Tel Aviv.

Fico postrelenie prevoz

Fica čaká v pondelok kontrola. Richter: Pri plnom zdraví bude možno do konca roka

26.05.2024 13:22

Ivan Štefunko z PS ocenil informovanie o zdravotnom stave premiéra.

Marián Viskupič

Viskupič: Bude lepšie, ak sa stane predsedom parlamentu Raši, a nie Danko

26.05.2024 13:10

Ministerka hospodárstva Denisa Saková zopakovala, že na nominácii Rašiho trvajú.

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Pochovala ich hora. Masívny zosuv pôdy pochoval v Papue-Novej Guinei vyše 670 ľudí, odhaduje OSN

26.05.2024 12:18

V oblasti bolo zavalených viac ako 150 domov. Vyslobodených bolo zatiaľ päť tiel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 199
Celková čítanosť: 2984521x
Priemerná čítanosť článkov: 14998x

Autor blogu

Kategórie