Založ si blog

VIDEO Spišiak: Najväčšia hrozba pre Slovensko sú politici ktorí nie sú pod vplyvom oligarchov

Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak v nižšie priloženom videu hovorí, že najväčšou hrozbou pre Slovensko sú politici, ktorí nie sú pod vplyvom oligarchov.
Myslím si, že sa nepomýlil, ale povedal pravdu. Väčšina diskutujúcich pod priloženým videom, i na FB si myslí, že sa pomýlil, že rozpráva nezmysly. Podľa mňa povedal nechtiac pravdu.

Tu prikladám i odkaz na článok, ktorý je na rovnakú tému.

https://ereport.sk/taraba-prinasa-neuveritelne-slova-spisiaka/#comments

Citujem z článku:

Taraba prináša neuveriteľné slová Jaroslava Spišiaka. Ten v rozhovore s Monikou Tódovou pri jednej z predvolebných diskusií otvorene hovorí o tom, že najväčšou hrozbou pre Slovensko sú politici, na ktorých by nemali oligarchovia vplyv. Áno, čítate dobre, presne takto to zaznelo.

Z vyhlásenia Spišiaka ostala v šoku aj Monika Tódová a chcela dať Spišiakovi, známemu svojím ťarbavým jazykom, všemožne dať príležitosť korigovať svoje vyhlásenie. Je až neuveriteľné, čo nasledovalo. Spišiak svoje tvrdenie o vládnutí oligarchie ešte zdupľoval a opätovne potvrdil.

Na slová bývalého prezidenta policajného zboru a dnes kandidáta za PS upozornil Tomáš Taraba. Pri hodnotení bývalého policajného prezidenta si servítku pred ústa nedával. „Tento hlupák, ktorý si vytvoril fiktívny príbeh ako on dával Pápayovcom papuče a potom zrazu sa stal šéfom slovenskej polície. Pričom ho tam dosadili maďarské politické strany, za ktorými vždy stáli tí najvplyvnejší oligarchovia. A on práve ukázal víziu Slovenska pod vedením Progresívneho Slovenska,“ hovorí rozčarovaný Taraba.

Prekvapená Tódová mu chcela dať príležitosť korigovať, čo zaznelo: „Čiže zatiaľ sme v pohode, lebo šéfujú oligarchovia?“ hovorí sugestívne a s úsmevom. Spišiak: „Zatiaľ je to… no. My nie sme ojedinelá krajina kde to takto funguje,“ potvrdzuje líder PS pre bezpečnosť. V demokraciách viac menej to je všade tak lebo jednoducho je to tak,“ uzatvára svoje tvrdenie Spišiak.

Koniec citácie z článku

Ja bohužiaľ nemám doveru k pánu Spišiakovi i pre jeho iné vyjadrenia, napríklad k odvolaniu ministra vnútra Ivana Šimka. Keď sa mu zdá v pohode, že minister vnútra má byť len automat na podpisy, že policajní funkcionári si možu dávať podmienky, že odídu, ak neodvolajú ministra vnútra a že policajtov nikto nemože kontrolovať (nemyslím tým inšpekciu, ale ministra vnútra….) tak by pán Spišiak nemal byť ani politikom, ani poberať policajné výsluhy z daní občanov.

Keď sa mu zdá v pohode, že politici sú pod vplyvom oligarchov….tak by sa ho mali novinári verejne spýtať, či aj on v prípade zvolenia bude ako politik pod vplyvom oligarchov.

Prikladám odkaz i na iný rozhovor s Jaroslavom Spišiakom:

https://www.aktuality.sk/clanok/7fQ0Rin/jaroslav-spisiak-minister-simko-vybocil-zo-svojej-roly-vo-vlade-preto-je-dobre-ze-odisiel/

Na tlačovej besede po odobratí poverenia Ivan Šimko povedal, že neodišiel pre spomínaný status, ale preto, že nebol ochotný stať sa „automatom na podpisy“. Konkrétne spomenul presun vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku na policajnú inšpekciu.
Ako som vysvetľoval, pre mňa bol ten nešťastný status dostatočný dôvod na to, aby Šimko odstúpil. Lebo podľa mňa konal nad rámec svojho poverenia, ktoré malo byť apolitické a vysoko profesionálne.

Chcel by som povedať, že neviem, do akej funkcie bol pán Ďurka ustanovený, ale ak ide o funkciu, na ktorú má personálnu právomoc šéf inšpekcie, nemôže do jeho rozhodovania zasahovať minister vnútra.

Ďurku nominoval na inšpekciu Peter Juhás. Je to podľa vás dobrá nominácia?

K tomu sa nechcem vyjadrovať. Každý je zodpovedný za svoje konanie a pán Juhás tiež.

Nie je podľa vás pán Ďurka v konflikte záujmov, keď má byť súčasťou inšpekcie, ktorá voči nemu vzniesla obvinenie?

Tí, ktorí si to budú myslieť, budú môcť v konaniach vedených inšpekciou podať námietku zaujatosti. Potom o nej rozhodnú kompetentné orgány.

Pre konflikt s Ivanom Šimkom bolo pripravených odísť vraj až 20 vrchných predstaviteľov polície. Premiér Ódor povedal, že to nebolo ultimátum. Vám to nepríde ako ultimátum?

Záleží na tom, ako to bolo myslené. Keď povedia, že odídeme, a nedajú si žiadne podmienky, tak to nie je ultimátum. Ale ja neviem, ako to presne bolo.

Šéf Hlasu Peter Pellegrini komentoval odvolanie Šimka tak, že si ozbrojená zložka štátu vynútila odvolanie ministra. Je to podľa vás pravda?

Nie je. Lebo Ivan Šimko nie je štandardný minister. Síce je ministrom, ale je členom úradníckej vlády. Nebol ustanovený do funkcie na základe volieb. Ak by to bol takýto minister, tak si štátny úradník nemôže nič také vynucovať. V tomto prípade by musel rozhodnúť parlament alebo premiér, ktorí boli demokraticky zvolení.

V septembrových predčasných voľbách kandidujete za Progresívne Slovensko z 15. miesta. Hnutie v predvolebnom programe píše, že chce zmeniť voľbu policajného prezidenta. Zachovali by ste, že policajný prezident je priamym nominantom ministra?

Áno, naďalej by bol policajný prezident nominantom ministra. Prezident policajného zboru totiž v rámci zákonných možností plní program ministra vnútra – napríklad zníženie kriminality mládeže, zvýšenie objasnenosti ekonomickej trestnej činnosti, zvýšenie dôveryhodnosti policajného zboru a podobne.

Minister je zodpovedný za činnosť polície a prezident PZ musí byť stotožnený s programovým vyhlásením vlády, ktoré musí byť schopný pretransformovať na činnosť polície. Keď to tak nie je, tak tam budú konflikty tak, ako to je teraz.

V nižšie priloženom rozhovore sa tiež Jaroslav Spišiak vyjadruje k práci polície:

https://soundcloud.com/postoj/2020-12-15-spisiak-podkast

Jaroslav Spišiak: Z polície vyprchala ochota pracovať čestne, je čas na reformu

Tak za čo berú platy? A ako to pán Spišiak vie? To policajti nedodržujú mlčanlivosť pri vyšetrovaní? Prečo to tí znechutení policajti neriešili s ministrom vnútra, policajným prezidentom?

Doplnenie 14.9.2023:

A ešte jedna podľa mňa doležitá informácia: Jaroslav Spišiak bol od 1.10.2001 do augusta 2006 policajným viceprezidentom. V tom čase, to znamená v roku 2001 a 2002 slovenská polícia akože „vyšetrovala“ tunelovanie VSŽ Košice. On bol na vysokej pozícii v polícii, tak by nám mohol povedať, prečo tento prípad ututlali. To pri rozkradnutých miliardách korun nedokázali nič vyšetriť?

Ide o tuto kauzu, o ktorej som písala už dávnejšie:

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

A čo sa týka oligarchov, tak sa pýtam pána Spišiaka, či majú vplyv aj na prijímanie zákonov? Ohľadom prijímania zákonov som už písala predtým:

Prezidentka Čaputová, kto v skutočnosti píše zákony na Slovensku?

Poslanec Tomáš Taraba a hlasovanie o približne 70 zákonoch v parlamente za 1 deň

Oligarchovia majú vplyv aj na prokuratúru, políciu a súdy? To nám určite rád vysvetlí pán Spišiak…

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Daniel Lipšic, prečo ste mi nepomohol ako špeciálny prokurátor?

Novinár Marek Vagovič a rozhovor s ním o organizovanom systéme štátnej mafie

Advokátka Hellenbart, Tibor Gašpar, bývalý šéf UBOK Ivan Ševčík – zaujímavé rozhovory

Druhé doplnenie 14.9.2023:

Veľmi ma zaujímalo celé video, z ktorého poslanec Tomáš Taraba uverejnil urývok.
Podľa mňa to bude toto video (podľa prítomných osob) a ešte som si ho nestihla celé pustiť. Ale hovoria tam o poslancovi Tarabovi, otázkami začala hlavne novinárka Monika Tódová.

Zuzana Kovačič Hanzelová, nevyplakávajte v českom médiu, pretože ste seriózna nikdy nebola

03.10.2023

Nevím, co to je v poslední době za módu, dělat z novinářů nějaké nedotknutelné modly a elitu národa. Když budou psát hlouposti, o které jim nikdo nestojí a nebude o ně zájem, tak jednoduše se budou muset rekvalifikovat a mohou nastoupit třeba do Volkswagenu k pásu. Přesouvá se tam výroba Superbu a dalších, tak možná ještě chytnou dobré fleky. Je to jeden diskusný [...]

Český komik Felix Holzmann – génius je slabé slovo

01.10.2023

Politických debat teraz bude viac ako dosť, preto si dovolím dať odkaz na scénky s týmto humoristom. Tento humor je skutočne originálny a bol natočený ešte v čase, kedy bol svet „iný“ a ľudia sa nebáli hovoriť svoj názor nahlas. Podľa mňa by to dnes nikto ani nevymyslel, ani by to nemali odvahu uverejniť. Priznám sa, že som si tieto scénky vypočula už [...]

Zelenskyj miesto jednania o mieru založil zbrojarskú alianciu. . . .

30.09.2023

Dnes na novinky.cz vyšiel článok, že prezident Zelenskyj založil medzinárodnú alianciu zbrojárskeho priemyslu. Nemal by prezident Zelenskyj radšej jednať o mieri? Veď tam umierajú zbytočne ľudia…. Mne je jich neskutočne ľúto a skutočne si myslím, že je Najvyšší čas vyjednávať o mieri. Čím skor, tým lepšie. Ide o tento článok: [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 151
Celková čítanosť: 2486888x
Priemerná čítanosť článkov: 16469x

Autor blogu

Kategórie