Založ si blog

Bývalý vyšetrovateľ Marcel Burkert- funkcionári polície zametali niektoré kauzy pod koberec

Náhodou som našla rozhovor s týmto bývalým vyšetrovateľom, kde hovorí ako funkcionári policajného zboru zametali niektoré kauzy pod koberec. Som za tento rozhovor vďačná, pretože keď od roku 2000 poukazujem na to, že kauza VSŽ a Rezešovci sa nikdy nevyšetrovala, nikto to nechcel riešiť: novinári o tom nechceli informovať, politikov to nezaujímalo a diskutujúci mi často nadávali, že sa len sťažujem.
Takže tu je dokaz priamo od jedného bývalého vyšetrovateľa, čo sa dialo v policajnom zbore:

https://www.nazor.info/ucitel-marcel-burkert-nase-skolstvo-je-postavene-na-zlom-zaklade/

Citujem z tohoto článku:

Ako učiteľ ste prešli viacerými školami, čo Vás najviac sklamalo a naopak príjemne prekvapilo?

Pred zamestnaním v školstve som 24 r. pracoval v ozbrojených zložkách, z toho posledných 10 rokov na Prezídiu Policajného zboru SR. Pri zmene povolania, pred vstupom do školstva, som nemal žiadne ružové okuliare, žiadne očakávania. Vedel som, že ak v samotnom policajnom zbore, ktorý má byť strážcom zákonnosti, vládli mnohé zvrátenosti, kvôli ktorým som napokon zo zboru odišiel, v školstve to výrazne iné nebude.

Ale napriek všetkému – učiteľ má väčšiu autonómiu než policajt a práca učiteľa môže mať väčší zmysel, ako práca policajta policajného prezídia. Posúďte sami: Ako člen vyšetrovacieho tímu pracujete na nejakom veľkom prípade rok, dva a niekedy aj viac. Začnú sa pripravovať domové prehliadky a iné usvedčujúce úkony a keď sa o tom viceprezident Policajného zboru SR z titulu svojho postavenia dozvie, a dozvie sa aj to, že medzi tými, ktorým môže vyšetrovací tím dokázať trestnú činnosť sa nachádzajú aj politicky chránené osoby, teda z hľadiska trestnej zodpovednosti osoby nedotknuteľné, tak vedúcemu vyšetrovacieho tímu sa sofistikovane (nie priamo) dá na výber: Buď prípad pôjde pod koberec, alebo príde o funkciu, čím sa mu výrazne zníži plat a jeho vyšetrovací tím sa rozpustí. Je známe, že vysokí policajní funkcionári sú len politické nominácie… Ja som sa v tom vyšetrovacom tíme postavil za to, aby sme sa politickej moci nepodriadili a to aj za cenu rozpustenia vyšetrovacieho tímu. Nikto ma však nepodporil. Naša dvojročná práca vyšla úplne nazmar. Nemohol som s tým nič robiť. A keďže podobných skúseností som mal už viac, z polície som odišiel. Po odchode som založil občianske združenie „Stop alibizmu – Has aj čo ťa nepáli!“, kde som na praktiky a pomery v policajnom zbore aspoň otvorene poukazoval.

Koniec citácie.

Na nefunkčnosť polície, čo sa týka veľkých prípadov poukazujem od roku 2000. Novinárov to nezaujímalo, možno mi čoskoro vysvetlia prečo ich to nezaujíma a diskutujúci pod článkami ma často len urážali.
Takže preto som vďačná za rozhovor s Marcelom Burkertom, ktorý je aj blogerom pravda.sk. Ten článok som čítala náhodou a ďakujem mu za jeho úprimnosť, čo sa týka pomerov v polícii.

Ja som na to, že polícia a prokuratúra ututlala konkrétne veľké kauzy upozorňovala už v mnohých článkoch, naposledy tu:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/20/minister-erik-tomas-tomu-sa-hovori-pokrytectvo/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/12/13/daniel-lipsic-maros-zilinka-a-problem-nezavislej-slovenskej-prokuratury/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/10/28/stefan-hamran-vraj-odvadzal-tazku-policajnu-pracu-tvrdi-to-lubomir-galko-a-nadava-na-noveho-ministra-vnutra-na-svojom-fb/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/29/lipsic-zilinka-caputova-su-to-osobnosti-slovenska-preco-chrania-rezesovcov-a-mlcia/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/10/07/arpad-soltesz-odisiel-zo-slovenska-ked-stale-vlastni-byt-v-bratislave/

A okrem toho, že ste mi mnohí nadávali, že som len sťažovateľka, tak jedna blogerka mi písala, že jej známi novinári sa z mojich dokazov vysmievajú. Nie je to tak, že v skutočnosti mám pravdu a novinári kryjú nečinnosť polície vo veľkých kauzách, kde majú viníci politické krytie? Nemali novinári o týchto kauzách informovať? Alebo za čo sú novinári platení?

Tu je rozhovor s týmto pánom, ako s poslancom Dúbravky, je to starší rozhovor:

Stretnutie s poslancom – Marcel Burkert

Doplnenie:

Mnoho informácii naznačil vo svojich rozhovoroch i Jaroslav Spišiak, ktorý bol tiež policajným funkcionárom, odkazy na videa nižšie v článkoch. Dokonca i Marián Leško hovoril o tom, že prokurátori tu celé roky poskytujú imunitu vplyvným ľuďom (odkaz na rozhovor je v prvom článku):
Tak na akú spravodlivosť sa tu hráme, keď žiadna nie je?

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/11/16/slovensko-vraj-bolo-zalozene-ako-zlocinecka-organizacia-povedal-v-jednej-diskusii-jaroslav-spisiak/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/14/video-spisiak-najvacsia-hrozba-pre-slovensko-su-politici-ktori-nie-su-pod-vplyvom-oligarchov/

Takže týmto článkom ďakujem Marcelovi Burkertovi za jeho úprimnosť a svedectvo o tom, ako to funguje v policajnom zbore.

Doplnenie 26.2.2024: odkaz pre diskutujúcu ramgad: Asi ste lenivá čítať s porozumením: dokazy som poskytla polícii na základe toho, čo som „videla“ osobne, že sa dialo v rezešovských firmách a mala som písomné dokazy, ktoré som poslala Jaroslavovi Ivorovi. Ten tiež nekonal a ututlal celý prípad. To nemá nič spoločné s Leškom, ktorý bol poradca prezidentky. Nemá to nič spoločné s Jaroslavom Spišiakom, ktorý bol okrem iného i policajným viceprezidentom. To nemá nič spoločné s Marcelom Burkertom, ktorý bol policajným vyšetrovateľom.
Vy ste asi „nad nimi“ diskutujúca ramgad a do všetkého ste videla viac, ako to v polícii a prokuratúre funguje, keď si mňa i ich dovolíte kritizovať. Tak prečo ste to nezmenili?
Každý, komu nevadí rozkrádanie a nečinnosť polície a prokuratúry, je pre mňa nečestný človek.

Dokazy som uvádzala už v týchto článkoch uvedených nižšie a sú z roku 2000. Vtedy som ani netušila, že na Slovensku žijú títo traja páni. Ale vedela som, že Jaroslav Ivor je vážený a známy vyšetrovateľ, preto som oslovila priamo jeho, písomne. Faktom je, že nekonal a ešte vtedajší policajný prezident Ján Pipta sa po odchode stal spoločníkom vo firme Ladislava Drábika, bývalého viceprezidenta VSŽ Košice. Práve tohoto pána mala polícia v súvislosti s mojim poslaným listom Ivorovi vyšetrovať. To je absudné.
A keby ste ramgad pozorne čítala moje články, tak by ste v nich vyčítala, že moje dokumenty si overoval JUDr. Richard Šmída, šéf regionálnej kancelárie v Košiciach z politickej strany SMER. Bol to predchodca Pavla Pašku. Zistil, že v oboch prípadoch mám pravdu a jemu to trvalo 1 mesiac. Nechal si dokumenty odo mňa a ozval sa mi, až keď si to overil. Takže právnikovi to trvalo 1 mesiac a Vy diskutujúca ramgad máte jasno za hodinu?

Ten Burkert má pravdu nielen ohľadom polície, ale i ohľadom školstva: naše školstvo je potrebné zmeniť, lebo ani čítať a pochopiť daný text nedokážete. A že je to zložité? Viete, je to naschvál: najprv v tom pri vyšetrovaní urobia chaos, aby to tak vyzeralo a Slovákom stačia hlavne čo najvyššie dochodky a čo najviac výhod z daní ostatných občanov.
To, že nefunguje spravodlivosť, to ich nezaujíma, pokiaľ sa to netýka priamo ich.

Nechcela som tu dávať tak veľa odkazov na moje články, ktoré som už uverejnila. Ale kvoli nechápavosti diskutujúcej ramgad to urobím. A nebylo by to tak zdlhavé, keby Jaroslav Ivor v roku 2000 pracoval tak, ako mal a za čo bol platený z daní občanov. Lenže nekonal a prípad ututlal.

https://popelka.blog.pravda.sk/2020/11/30/vazeny-pan-centes-a-ostatni-kandidati-na-generalneho-prokuratora/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/19/robert-fico-richard-smida-zdravotnictvo-a-necinnost-policie/

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/01/21/prokuratura-policia-politici-palko-fico-poslanci/

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/30/rezesovci-tunelovat-se-vyplaci/

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/03/29/farmaceuticky-priemysel-rakovina-a-nemocnica-kosice-saca-a-s/

Generálny prokurátor Maroš Žilinka, úctu si musíte zaslúžiť

03.05.2024

Prokurátor Matúš Harkabus v posledných dňoch poskytol niekoľko rozhovorov o pomeroch a pracovnej atmosfére na Generálnej prokuratúre SR. Prikladám tu odkazy na dva rozhovory s ním. Vypočula som si ich oba, nemusím so všetkým súhlasiť….ale pochopila som z nich, že Maroš Žilinka sa správa neštandardne a ako neobmedzený vládca, ktorý má vo všetkom pravdu. Prokurátor [...]

Milan Lučanský bol čestný policajt alebo kryl niektoré kauzy?

02.05.2024

Mnohí si z Milana Lučanského urobili modlu čestného policajta. Ja si to nemyslím. V poslednom článku som uviedla odkazy na rozhovory s bývalým policajným viceprezidentom Jaroslavom Málikom. Hovoril v nich vo februári 2020 o zlej situácii v polícii. Hovoril tam o tom, ako niektoré kauzy nevyšetrovali, ale nedostali písomné príkazy že to nesmú, ale hľadali sa dovody, prečo [...]

Zuzana Čaputová, čo ste urobila dobré pre Slovensko ako prezidentka?

30.04.2024

Zuzana Čaputová v rozhovore s českými novinármi spomína, že neľutuje svojho vstupu do politiky, ani rozhodnutia neobhajovať prezidentský post. Vychádzala som z písaného textu k nižšie pripojenému článku: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dobrovsky-sidlo-nevidim-svou-budoucnost-v-politice-rika-koncici-slovenska-prezidentka-250727 Moj komentár k tomu jej [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 199
Celková čítanosť: 2984353x
Priemerná čítanosť článkov: 14997x

Autor blogu

Kategórie