Založ si blog

Zuzana Čaputová tvrdí, že v čase krízy musíme demokraciu brániť a posilňovať. . . .

Kedy vobec Zuzana Čaputová demokraciu bránila a posilňovala? A čo je vobec podľa nej demokracia? Pretože mám pocit z jej jednania, že jediný správny názor je podľa nej ten jej a asi toto považuje za demokraciu, že nám určuje, čo si máme myslieť a ako máme konať….Možno sa mýlim, ale zatiaľ som si nevšimla toleranciu k iným názorom a činom v jej jednaní…

Za prvé: ona nie je aktivistka, ale prezidentka. Mám taký strašný pocit, že si neuvedomuje svoju úlohu a len vedie prázdne reči. Uvažuje o tom, o čom hovorí alebo jej občania platia okrem platu aj poradcov, ktorí jej píšu marketingové frázy?

Demokracia je riešením krízy? A ako? Bežní ľudia si za ňu kúpia byt, stravu, zaplatia elektrinu? A aká je to demokracia, keď nesmieme mať iný názor?
Zuzana Čaputová určovala ľudom, že sa majú očkovať, lebo inak sme nezodpovední, ale neriešila ich životný štýl. Prečo uprednostňuje len určité skupiny ľudí?

Toto by sa jej mali pýtať novinári a nie ja v článku na blogu, ktorý bude s veľkou pravdepodobnosťou nežiadúci….
Novinári, robte si konečne svoju prácu a nenechajte prezidentku SR kecať prázdne reči!

Citujem z článku, ktorý uverejnila pravda.sk dňa 29.3.2023:

Čaputová povedala, že Slovensko ako člen Severoatlantickej aliancie a EÚ urobí na obrane demokracie svoj podiel. Následne poukázala na to, že ruská agresia na Ukrajine je hrozbou pre svetový mier a demokraciu. Pripomenula, že Slovensko poskytuje Kyjevu aj vojenskú pomoc, ktorá Ukrajincom pomáha brániť svoje práva v súlade s Chartou OSN.

Prezidentka tiež zdôraznila, že svetová podpora pre Ukrajinu musí pokračovať tak dlho, ako to bude potrebné. „Je to naša spoločná investícia do mieru a demokracie,“ uviedla. „Musíme však robiť viac na posilnenie demokracie doma. Naši občania musia vidieť, že demokracia reaguje na ich potreby,“ povedala. Demokracia podľa jej slov zaručuje rovnosť pred zákonom, viac transparentnosti a menej korupcie.

Čaputová zhodnotila, že Slovensko má za sebou v tejto oblasti produktívny rok. „Zamerali sme sa na posilnenie právneho poriadku a nášho súdnictva,“ uviedla. Zdôraznila, že nezávislé súdnictvo musí byť dostupné pre všetkých občanov a podniky. Zároveň pripomenula, že SR predstavila nový súdny systém, ktorý zvýšil zodpovednosť sudcov a prokuratúry a zároveň zachoval ich nezávislosť.

Ako ďalej povedala, veľkou hrozbou pre demokraciu je aj korupcia, ktorá „ničí dôveru verejnosti v naše inštitúcie“. Účastníkom samitu priblížila, že Slovensko vytvorilo nezávislú agentúru, ktorá chráni informátorov. Spomenula aj register konečných užívateľov výhod pomáhajúci zabraňovať praniu špinavých peňazí v systéme verejného obstarávania. Podľa jej slov bude tento register slúžiť ako právny štandard naprieč Európou.

Čaputová vo svojom príhovore uviedla, že demokracia čelí aj útokom na slobodné médiá a nárastu dezinformácií, ktoré sa šíria najmä na sociálnych sieťach. „Nemôžeme byť naivní a dovoliť, aby sloboda slova bola zásterkou pre verbálne zločiny, nenávistné prejavy a klamstvá,“ povedala.

Koniec citácie.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/662081-demokraciu-musime-v-case-krizy-branit-a-posilnovat-vyhlasila-caputova/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy

Ako Slovensko ako člen NATO a EU urobí na obrane demokracie svoj podiel? Tak, že nevinní Ukrajinci budú zbytočne umierať a nevinní občania Slovenska budú žiť ešte vo väčšej chudobe? Prečo prezidentka si neuvedomuje, že mier sa dá dosiahnúť iba diplomatickými rokovaniami a nie posielaním zbraní na Ukrajinu a zadlžovaním Slovenska?

Nevšimla som si, že by prezident Zelenskij verejne vyzýval Rusko na jednanie o prímerí….všimla som si len jedno, že chce bojovať do posledného Ukrajinca a chce od ostatných, čo najviac zbraní. Bolo to v českých médiach a nie raz.
Prečo slovenské média a prezidentka Čaputová sa nepýtajú verejne prezidenta Zelenského na kauzu Pandora Papers?
Pre trollov pripomínam, že uverejnili tento článok novinky.cz, takže nie sú to alternatívne média a v Pandora Papers sa angažuje aj česká novinárka Pavla Holcová. Tá je tiež často citovaná v médiach, i keď kauze českej justície sa venovať nechcela. S tou kauzou o českej justícii som ju oslovila ja.
To píšem pre tých, ktorý by boli presvedčení, že ten článok je nezmysel. A je z októbra 2021, takže je to už dávno v médiach.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zelenskyj-a-pandora-papers-cisar-je-nahy-40374239

Kedy Slovensko bude pomáhať vlastným občanom? Dane platiť bežní ľudia musia a miesto toho, aby politici efektívne vynakladali peniaze daňových poplatníkov, tak zadlžujú Slovensko viac a viac. Zbraňami ešte žiadny mier nikto nikdy nedosiahol a mierové jednania musia raz začať. Čím skor, tým lepšie….

Mne je ľúto všetkých, čo v tejto nezmyselnej vojne zbytočne umierajú a je mi ľúto zbytočne zničenej Ukrajiny. Tí Ukrajinci, ktorí skutočne potrebujú pomoc, tým nikto nepomáha….tí ani často nemajú peniaze na cestu mimo Ukrajinu.

Takže prázdne slová o mieri, demokracii slovenskej prezidentky Čaputovej nie sú činy a Ukrajincom, ktorí tam umierajú, nepomožu. Lenže ona je platená za činy a toto by konečne od nej novinári mali požadovať.

Podľa prezidentky Čaputovej podpora pre Ukrajinu musí pokračovať tak dlho, ako to bude potrebné. A z čoho tie zbrane chce platiť? A čo z čoho chce platiť obnovu zničenej Ukrajiny? Chce to platiť tak, že Slovákom zvýši dane a Slováci budú ešte chudobnejší? Takže tým zničí ešte viac Slovensko? Nebolo by lepšie trvať na tom, aby konečne začali mierové rokovania, prestali zbytočne umierať Ukrajinci i ruskí vojaci, ktorí tam museli ísť bojovať?
Na mieste Čaputovej by som sa bála karmy za to, k čomu prispela svojim konaním…Nestačí citlivo vnímať…

Ďalej Zuzana Čaputová tvrdí, citujem z článku:

Musíme však robiť viac na posilnenie demokracie doma. Naši občania musia vidieť, že demokracia reaguje na ich potreby,“ povedala. Demokracia podľa jej slov zaručuje rovnosť pred zákonom, viac transparentnosti a menej korupcie.

Koniec citácie.

Ako posilňuje demokraciu na Slovensku? Nevšimla som si, že by ju niekedy posilnila a že by demokracia na Slovensku vobec bola. Keby bola, tak už mi dávno, i ona, i politici, policia, prokuratúra pomožu a novinári o mojom prípade píšu….Lenže 23 rokov tomu tak nie je. Nikto nebol ochotný sa venovať rozkrádaniu vo VSŽ Košice a vyriešiť to.

Ako demokracia reaguje na potreby občanov? Ako demokracia zaručuje rovnosť pre zákonom, viac transparentnosti a menej korupcie?

Čo za nezmysly prezidentka rozpráva? Prečo sa jej novinári na to nespýtali?

Takže, keď som ju na nefunčnost polície a prokuratúry v SR upozornila ja v decembri 2020 pre vymenovaním Maroša Žilinku, tak ma ignorovala. Keď som ju znovu viackrát upozornila na rovnaké kauzy neskor, tiež ma ignorovala. Poslala som jej to aj poštou, aj vložila na jej FB. Okrem trollov nikto nereagoval. Jeden čas som aj bola zablokovaná na FB tak, že som nemohla pridávať komentáre na jej profil.

Rovnako som už dávno bola bloknutá na FB pravda.sk, že som nemohla pridávať komentáre. Z iného profilu, neznámeho to šlo. Pritom som na tomto webe nikdy predtým nediskutovala, takže nebol dovod ma blokovať v diskusiach.

Ako ďalej povedala Zuzana Čaputová, veľkou hrozbou pre demokraciu je aj korupcia, ktorá „ničí dôveru verejnosti v naše inštitúcie“. Účastníkom samitu priblížila, že Slovensko vytvorilo nezávislú agentúru, ktorá chráni informátorov.

Tak prečo mňa neochránila? Prečo mi nepomohla, keď som ju o mojom prípade informovala niekoľkokrát a vie tom už dlho? Už pred rokmi som oslovila Via Iuris, kde pracovala a ani oni mi nepomohli.
Keď sa može venovať homosexuálom, može sa venovať aj problémom bezdomovcov. Je prezidentkou všetkých a aj oni prispievali daňami na chod tohoto neefektívneho štátneho aparátu.

Takže táto žena nám ostatným bude „vykladať“ o demokracii, pomoci, rovnakých právach a novinári ju nechajú za naše dane „vykladať“ takéto nezmysly? To nikto z novinárov nemá odvahu sa jej spýtať, za čo vobec berie plat, keď nekoná v prospech Slovenska a má len prázdne marketingové reči?

Nežijem na Slovensku a priznám sa, že nechápem Slovákov, ako si niekoho tak „prázdneho“ činmi mohli zvoliť za prezidentku. To vám skutočne stačila len pekná tvárička a upravený imidž?

Čo tá žena vobec dobré urobila pre Slovensko? Keď „niečo“ dobrého vobec urobila, tak prečo sa bežným Slovákom žije čím ďalej horšie?

A kto chce nadávať mne, čo si dovoľujem, tak vám doporučím, aby ste si najprv zamietli pred vlastným prahom. Od roku 2000 si ma nikto z novinárov nezastal a i na obyčajnom blogu som mala dosiaľ stiahnutých z titulky cca 27 článkov a za posledné dni dva stiahnuté články.

Tak ako sa mám „demokraticky brániť“, keď novinári ma ignorujú, na blogu sú moje články nežiadúce a minister vnútra Mikulec, bývalý policajný prezident Milan Lučanský (keď ešte žil) mi nepomohli?

Prečo Roman Mikulec a Milan Lučanský nechceli prešetriť dve závažné kauzy?

Od politikov som sa pomoci tiež nedočkala….asi sú tiež platení len za prázdne reči. Policajný prezident Hamran moj mail vyhodil bez prečítania (je to v mojich článkoch aj s dokazom mailu), Daniel Lipšic a Maroš Žilinka ma tiež ignorujú.
Ja chápem, rozkradnuté miliardy korun (vtedy nebolo euro) Slovákom nechýbajú, Slovákom nechýbajú ani vyhodené peniaze za mzdy policajtov, prokuratorov, ale vadia im kajúcnici….
A potom sa ešte sťažujte na nízke dochodky a nízke platy…..

Ste schopní vobec pochopiť, kde sa strácajú peniaze z daní občanov a nemožu za to kajúcnici? Ti len poukazujú na to, čo sa deje v pozadí, čo bežný občan nevidí….

Ja nie som kajúcnik, ja som vo VSŽ nekradla. Ja som „len“ polícii poslala konkrétne informácie, ktoré som mala o rozkrádaní vo VSŽ. Nikto to vyšetriť nechcel….a ani novinári to nechceli uverejniť. Ani Monika Todová, ani Marek Vagovič, ani Ivan Mego…

Toto sú informácie vo verejnom záujme a ja by som mala tiež dostať priestor v mienkotvorných médiach, keď sa už „hráme na demokraciu“ a poukázala som na nekonanie polície a prokuratúry, čo sa týka VSŽ Košice…..

Takže keď vám vadí kajúcnik František Imrecze, tak prečo vám nevadí generál Jaroslav Ivor, ktorý nekonal a bral za to plat z vašich daní? Prečo vám nevadí, že nekonal Ján Pipta, Milan Lučanský, Vladimír Palko, Robert Kaliňák, Robert Fico, Štefan Hamran, Igor Matovič, Richard Sulík…Béla Bugár? Politici sa dokážu vyjadrovať verejne ku každej banalite, keď majú pocit, že im to prinesie politické body. Ale keď sa im nechce, tak mlčia…..i keď ide o miliardy.

Prečo vám to obyčajným občanom nevadí? Lebo vám nevadí nič? Pokiaľ dochodci berú dochodky z daní ostatných pracujúcich, tak im rozkrádanie nevadí a ešte mi za článok v diskusii vynadajú. Je to drzosť, keď si myslia, že tie dochodky „napršali z neba“ a oni nič pre Slovensko urobiť nemusia. Nepýtajte sa ma, čo máte robiť….pretože to vás mali naučiť rodičia a starí rodičia, nie ja. Vzdelávať vás mali učitelia.

Do práce za socializmu chodil každý, takže to nie je zásluha, že platili dane. Tie som zo mzdy platila i ja. Len je ľudom jedno, kde sa tie dane strácajú a že prezidentka berie plat za prázdne reči a platíte jej jej nákladný život. To sa potom dobre „mudruje“ a poučuje, však Zuzana Čaputová?

Prečo ju nezastavia novinári v jej prázdnych rečiach a nepožadujú od nej aj činy v prospech Slovenska?

Lebo je to nežiadúce a tento bordél novinárom mienkotvorných médii vyhovuje? Alebo je iný dovod?

Na rozpory v slovách a činoch Zuzany Čaputovej som poukázala v článkoch na blogu viackrát už predtým…

Prezidentka Zuzana Čaputová a generálny prokurátor Maroš Žilinka

Prezidentka Čaputová a jej demokracia v praxi

Prezidentka Čaputová a komentár Matúša Kostolného

Prezidentka Čaputová, kto podľa Vás útočí na celú spoločnosť?

Čaputová, Hamran, Vagovič. . . . . . Matovič mal pravdu . . . .

Zuzana Čaputová a Ústava Slovenskej republiky

Prezidentka Čaputová, kto v skutočnosti píše zákony na Slovensku?

Prezidentka Zuzana Čaputová a udelenie ceny za demokraciu Madeleine Albrightovej

Zuzana Čaputová a jej udeľovanie štátnych vyznamenaní

Zuzana Čaputová a jej záujem o Českú republiku

Zuzana Čaputová a predseda Ústavného soudu ČR Pavel Rychetský

Desaťročné obdobie ústavných sudcov v ČR bez kontroly

30.05.2023

Tento prípad sa týka ČR, ale keďže Zuzana Čaputová rada spolupracuje s predsedom Ústavního soudu ČR Pavlem Rychetským, veď mu dala aj vyznamenie, tak to možno bude zaujímať aj Slovákov. Predpokladám, že Zuzana Čaputová s novým predsedom Ústavného soudu ČR tiež bude rada spolupracovať a možno mu pojde hneď vymenovaní pogratulovať osobne, tak ako českému [...]

Zuzana Čaputová, prestaňte tliachať a riešte zdravotníctvo

26.05.2023

Zuzana Čaputová pred časom povedala verejne, že potrebujeme prestať tliachať o covide. To bolo z jej strany dosť drzé a kárala občanov ako neposlušné deti. Kto jej na to dal právo? Teraz ju verejne vyzývam, že potrebujeme prestať tliachať o zdravotníctve….Vymenovala predsa vládu odborníkov, tak nech konajú v prospech Slovenska a v prospech zdravotníctva. Tu je odkaz na [...]

Zuzana Čaputová, zlepšia konečne politici zdravotníctvo po smrti herca Dana Heribana?

24.05.2023

Zuzana Čaputová ako prezidentka sa vyjadruje k mnohým záležitostiam, ak chce. Samozrejme, ako prezidentka má na to právo a dokonca i povinnosť otvárať závažné témy vo verejnom záujme. A tou témou stav slovenského zdravotníctva určite je. Pripomínam video so Zuzanou Čaputovou z roku 2018: Zuzana Čaputová, kandidátka na prezidentku: Postavme sa zlu, spolu to dokážeme 3 704 [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

Generál Řehka: Konflikt medzi Ruskom a NATO sa nedá vylúčiť

31.05.2023 11:01

Náčelník generálneho štábu českej armády si však nemyslí, že konflikt niekto plánuje.

Bezdomovci, alkohol, zákaz, Nitra

V centre Nitry si na verejnosti už nepripijete. Zákaz alkoholu bude platiť 24 hodín denne

31.05.2023 11:00

Nitrianski mestskí poslanci zakročili na základe množstva podnetov na výtržnosti opitých ľudí na uliciach.

Bratislava politika vláda

Kandidátov na člena Európskeho dvora audítorov odporučí hodnotiaca komisia

31.05.2023 10:57

Kandidáti absolvujú po novom verejné vypočutie.

munícia náboje

Na Jantárovej ulici v Petržalke našli protitankové náboje

31.05.2023 09:16

Na miesto sa presunul pyrotechnik, ktorý muníciu po následnej kontrole zaistil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 1947658x
Priemerná čítanosť článkov: 15835x

Autor blogu

Kategórie