Založ si blog

Prečo si nevážim slovenských voličov. . . .

Áno, čítate dobre. Nemyslím tým politikov, ale voličov.
Pretože sa necháte nachytať na sľuby politikov. Je vám jedno, že politici tie sľuby už nesplnia. Voliči to od nich väčšinou nevyžadujú. Aspoň som si to nevšimla.

Nikto z politikov od roku 1989 nerieši nekvalitné zdravotníctvo, nekvalitné školstvo, nefungujúce štátne úrady….nefungujúcu justíciu, políciu, prokuratúru…
A voliči sa v diskusiach tešia z toho, že im Matovič niečo „dá“. Ale on im može dať len to, čo vezme druhým: cez dane, poplatky… To vám nedošlo?

A ďalší voliči sa tešia z toho, čo im sľúbi Fico. Ale on už vládol, tak prečo tento štát už dávno nedal „do poriadku“? Vidím v médiach tú hystériu, keby náhodou zvíťazil Fico. Ja mu neverím, žeby dokázal zlepšiť situáciu na Slovensku. Áno, je načase diplomaticky vyjednávať o vojne na Ukrajine, je načase riešiť biedu bežných Slovákov….
Ale neverím ani Michalovi Šimečkovi. Okrem toho: nemá ani skúsenosti, aby dokázal napríklad robiť predsedu vlády. To sme videli už na Eduardovi Hegerovi, na Borisovi Kollárovi…podľa mňa to nie sú ľudia, ktorí dokážu viesť štát.

Najviac sa mi i tak „páči“ ako nejakí diskutujúci kritizujú mladých, že si „dovolia“ ísť pracovať do zahraničia, miesto toho, aby „budovali“ Slovensko. A to si ako predstavujú? Že mladí budú žiť bez perspektívy vlastného bývania pod mostom a budú zarábať na dochodky a samy budú živoriť?

A keď mnohí kritizujete zdravotníctvo: prečo nikto pred rokmi, ani Fico neriešil odliv mladých lekárov do zahraničia? Zaujímal sa niekto z politikov o to, ako ťažko sa mohli mladí lekári po škole zamestnať v košických nemocniciach?

Sama som si to vypočula od mamy absolventky lekárskej fakulty, že sa povráva, že na to, aby sa tam zamestnali, musia dať úplatok riaditeľovi nemocnice. V bežných košických nemocniciach mi povedala sumu 100 000 Sk a v nemocnici v Šaci hovorila sumu 200 000 Sk. V Šaci to bolo vyššie preto, že tam vraj „chodili“ deti papalášov. Bolo to v rokoch, kedy som ešte pracovala vo VSŽ (1996-2000).

Keď som si to vypočula od zákazníčky, ktorej sme robili promočné oznámenia pre dcéru lekárku, tak mi to vyrazilo dych. Bol okolo jej zakázky nejaký průser, tak som sa jej za firmu ospravedlňovala. Ona mi na to odvetila, že pre nás to je zakázka ako každá iná, ale pre ňu je to „raz za život“…. Pretože je to jej jediná dcéra, vychovala ju sama a skončila medicínu s červeným diplomom. Tak som jej na to odvetila, že dúfam, že bude mať zamestnanie. Na to mi odpovedala, že zatiaľ nemá, pretože ona nemá na úplatok riaditeľovi nemocnice a povedala mi tie sumy, ktoré som napísala vyššie. Bola to rázna a priama pani, s ktorou sa dalo rozumne dohodnúť. Ale i tak som sa na to spýtala ešte jednej mamy, ktorej dcéra tiež končila medicínu.

Ona mi to tiež potvrdila, že o tom počula, ale že oni žiadny úplatok nedávali. Ona s manželom pochádzali mimo Košíc, tak dcéra sa rozhodla, že v Košiciach si prácu ani hľadať nebude. Rovno si hľadala prácu v oblasti, kde mala bratrancov a sesternice. V jednej okresnej nemocnici jej riaditeľ povedal, že ju vezme. Ale keď mala nastúpiť, tak jej povedal, že ju nepotrebuje. Tak zostala bez práce. Mala spolužiačku, ktorej otec bol riaditeľom v jednej zdravotníckej „inštitúcii“ inde, mimo Košíc. Tak jej s prácou pomohla a zamestnali ju tam, ako lekárku. Ale od jej mamy viem, že veľmi chcela ísť pracovať priamo do nemocnice. Pretože tam, kde bola, sa nič nenaučí. Takto to rovno povedala mame. Neviem, ako to potom dopadlo, či sa jej to podarilo dostať miesto v nemocnici.

Takže, keď chcete kritizovať to, že nie sú lekári a odchádzali do zahraničia, tak prečo to Fico a ostatní politici neriešili už dávno?
V ČR som v diskusiách postrehla, že mladí lekári odchádzajú napríklad do Nemecka aj kvoli atestáciam. Je to tam vraj rýchlejšie a efektívnejšie.

„Chudáci“ politici, na Slovensku to nemajú čas riešiť, pretože sa „naťahujú medzi sebou“. Na závažné problémy Slovenska už nemajú čas a energiu.

A slovenských voličov si nevážim i preto, že nikomu nevadí nefunkčná polícia a prokuratúra. Ja to zažívam od roku 2000 a nič sa nezmenilo. Na Slovensku sa žiť nedá. Platila som tam dane, takže i ja by som mala mať okrem povinností i práva. Všetci mi to znemožnili, zničili mi život.

Všimla som si, ako si v diskusiách zastávate Maroša Žilinku. Ale mne nepomohol, ignoroval ma. Lipšic ma takisto ignoroval. Hamran moj mail vyhodil bez prečítania. Mikulec a Lučanský ma takisto ignorovali. O Čaputovej ani hovoriť nebudem: ta len citlivo vníma problémy nerieši. V tom sú s Ficom podobní: kauzy idú mimo nich, neexistujú, pokiaľ sa to netýka ich osobne alebo ich rodiny. Čaputová sice nemá právomoci, ale do očkovania sa „starala“ a dokázala i odvolať ministra Šimka. Ale Žilinku riešiť nechcela a nechce.

Preto mi pripadá zábavné, ako tu mnohí riešia voľby. Veď voľby nič nezmenia, všetci politici na obyčajných ľudí kašlú. Alebo sa mýlim?

A nepište mi, čo som urobila pre Slovensko ja. Ja som urobila viac ako dosť a nikto mi nepomohol, nikoho to nezaujímalo.

O myslení slovenských voličov si myslím svoje i na základe toho, že vobec im nedochádzajú súvislosti. Keď nebude fungovať zdravotníctvo, možno jedného dňa budete potrebovať pomoc i Vy a poskytnú vám ju neskoro….

Pripadá mi zvláštne, že EU sa tak veľmi zaujímá o to, kto vyhrá voľby na Slovensku ale nezaujíma ju to, ako to v skutočnosti na Slovensku nefunguje. Stačí spomenúť justíciu, zdravotníctvo, školstvo….Nekvalitné potraviny, to už nezaujíma nikoho z predstaviteľov EU. Pritom to je základom zdravia ľudí. A je to jedno, či to je na Slovensku alebo v EU.

Keď už tak veľmi si myslíte, že politici po voľbách zmenia Slovensko k lepšiemu, tak sa ich na osobných stretnutiach pýtajte na témy, ktoré som spomenula vyššie. Ja nemožem: nežijem na Slovensku, vyštvali ste ma svojim nezáujmom mi pomocť. Pod mostom a bez práce sa žiť nedá.
Možno to si uvedomili i mladí lekári po škole, preto nezostali „budovať “ Slovensko, ale šli sa uživiť prácou inde.

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/06/16/ake-maju-podmienky-kvalitni-lekari-a-vedci-na-slovensku/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/08/31/na-slovensku-sa-hra-o-buducnost-europy-hovori-eurokomisarka-vera-jourova/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/15/eurokomisarka-jourova-a-rozvrat-pravneho-statu-na-slovensku/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/19/robert-fico-richard-smida-zdravotnictvo-a-necinnost-policie/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/robert-fico-neurobil-nic-proti-korupcii-ignoroval-ju-i-ked-o-nej-vedel/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/28/preco-igor-matovic-neriesil-sporny-paragraf-363-ked-uz-v-roku-2013-mi-olano-tento-paragraf-pri-kauze-vsz-v-pravnej-analyze-spominali/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/03/caputova-hamran-vagovic-matovic-mal-pravdu/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/21/maros-zilinka-stefan-hamran-roman-mikulec-a-daniel-lipsic-prosim-vas-zacnite-pracovat-v-prospech-obcana/

Generálny prokurátor Maroš Žilinka, úctu si musíte zaslúžiť

03.05.2024

Prokurátor Matúš Harkabus v posledných dňoch poskytol niekoľko rozhovorov o pomeroch a pracovnej atmosfére na Generálnej prokuratúre SR. Prikladám tu odkazy na dva rozhovory s ním. Vypočula som si ich oba, nemusím so všetkým súhlasiť….ale pochopila som z nich, že Maroš Žilinka sa správa neštandardne a ako neobmedzený vládca, ktorý má vo všetkom pravdu. Prokurátor [...]

Milan Lučanský bol čestný policajt alebo kryl niektoré kauzy?

02.05.2024

Mnohí si z Milana Lučanského urobili modlu čestného policajta. Ja si to nemyslím. V poslednom článku som uviedla odkazy na rozhovory s bývalým policajným viceprezidentom Jaroslavom Málikom. Hovoril v nich vo februári 2020 o zlej situácii v polícii. Hovoril tam o tom, ako niektoré kauzy nevyšetrovali, ale nedostali písomné príkazy že to nesmú, ale hľadali sa dovody, prečo [...]

Zuzana Čaputová, čo ste urobila dobré pre Slovensko ako prezidentka?

30.04.2024

Zuzana Čaputová v rozhovore s českými novinármi spomína, že neľutuje svojho vstupu do politiky, ani rozhodnutia neobhajovať prezidentský post. Vychádzala som z písaného textu k nižšie pripojenému článku: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dobrovsky-sidlo-nevidim-svou-budoucnost-v-politice-rika-koncici-slovenska-prezidentka-250727 Moj komentár k tomu jej [...]

Fico postrelenie prevoz

Fica čaká v pondelok kontrola. Richter: Pri plnom zdraví bude možno do konca roka

26.05.2024 13:22

Ivan Štefunko z PS ocenil informovanie o zdravotnom stave premiéra.

Marián Viskupič

Viskupič: Bude lepšie, ak sa stane predsedom parlamentu Raši, a nie Danko

26.05.2024 13:10

Ministerka hospodárstva Denisa Saková zopakovala, že na nominácii Rašiho trvajú.

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Pochovala ich hora. Masívny zosuv pôdy pochoval v Papue-Novej Guinei vyše 670 ľudí, odhaduje OSN

26.05.2024 12:18

V oblasti bolo zavalených viac ako 150 domov. Vyslobodených bolo zatiaľ päť tiel.

Polícia / Policajná páska / Policajné auto /

Dráma v Liptovskom Mikuláši: Muž vrazil autom do skupiny ľudí, ušiel. Padli aj výstrely

26.05.2024 12:03

Záchranári na mieste ošetrili 17-ročného a 21-ročného muža.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 199
Celková čítanosť: 2984519x
Priemerná čítanosť článkov: 14998x

Autor blogu

Kategórie