Založ si blog

Prečo si nevážim slovenských voličov. . . .

Áno, čítate dobre. Nemyslím tým politikov, ale voličov.
Pretože sa necháte nachytať na sľuby politikov. Je vám jedno, že politici tie sľuby už nesplnia. Voliči to od nich väčšinou nevyžadujú. Aspoň som si to nevšimla.

Nikto z politikov od roku 1989 nerieši nekvalitné zdravotníctvo, nekvalitné školstvo, nefungujúce štátne úrady….nefungujúcu justíciu, políciu, prokuratúru…
A voliči sa v diskusiach tešia z toho, že im Matovič niečo „dá“. Ale on im može dať len to, čo vezme druhým: cez dane, poplatky… To vám nedošlo?

A ďalší voliči sa tešia z toho, čo im sľúbi Fico. Ale on už vládol, tak prečo tento štát už dávno nedal „do poriadku“? Vidím v médiach tú hystériu, keby náhodou zvíťazil Fico. Ja mu neverím, žeby dokázal zlepšiť situáciu na Slovensku. Áno, je načase diplomaticky vyjednávať o vojne na Ukrajine, je načase riešiť biedu bežných Slovákov….
Ale neverím ani Michalovi Šimečkovi. Okrem toho: nemá ani skúsenosti, aby dokázal napríklad robiť predsedu vlády. To sme videli už na Eduardovi Hegerovi, na Borisovi Kollárovi…podľa mňa to nie sú ľudia, ktorí dokážu viesť štát.

Najviac sa mi i tak „páči“ ako nejakí diskutujúci kritizujú mladých, že si „dovolia“ ísť pracovať do zahraničia, miesto toho, aby „budovali“ Slovensko. A to si ako predstavujú? Že mladí budú žiť bez perspektívy vlastného bývania pod mostom a budú zarábať na dochodky a samy budú živoriť?

A keď mnohí kritizujete zdravotníctvo: prečo nikto pred rokmi, ani Fico neriešil odliv mladých lekárov do zahraničia? Zaujímal sa niekto z politikov o to, ako ťažko sa mohli mladí lekári po škole zamestnať v košických nemocniciach?

Sama som si to vypočula od mamy absolventky lekárskej fakulty, že sa povráva, že na to, aby sa tam zamestnali, musia dať úplatok riaditeľovi nemocnice. V bežných košických nemocniciach mi povedala sumu 100 000 Sk a v nemocnici v Šaci hovorila sumu 200 000 Sk. V Šaci to bolo vyššie preto, že tam vraj „chodili“ deti papalášov. Bolo to v rokoch, kedy som ešte pracovala vo VSŽ (1996-2000).

Keď som si to vypočula od zákazníčky, ktorej sme robili promočné oznámenia pre dcéru lekárku, tak mi to vyrazilo dych. Bol okolo jej zakázky nejaký průser, tak som sa jej za firmu ospravedlňovala. Ona mi na to odvetila, že pre nás to je zakázka ako každá iná, ale pre ňu je to „raz za život“…. Pretože je to jej jediná dcéra, vychovala ju sama a skončila medicínu s červeným diplomom. Tak som jej na to odvetila, že dúfam, že bude mať zamestnanie. Na to mi odpovedala, že zatiaľ nemá, pretože ona nemá na úplatok riaditeľovi nemocnice a povedala mi tie sumy, ktoré som napísala vyššie. Bola to rázna a priama pani, s ktorou sa dalo rozumne dohodnúť. Ale i tak som sa na to spýtala ešte jednej mamy, ktorej dcéra tiež končila medicínu.

Ona mi to tiež potvrdila, že o tom počula, ale že oni žiadny úplatok nedávali. Ona s manželom pochádzali mimo Košíc, tak dcéra sa rozhodla, že v Košiciach si prácu ani hľadať nebude. Rovno si hľadala prácu v oblasti, kde mala bratrancov a sesternice. V jednej okresnej nemocnici jej riaditeľ povedal, že ju vezme. Ale keď mala nastúpiť, tak jej povedal, že ju nepotrebuje. Tak zostala bez práce. Mala spolužiačku, ktorej otec bol riaditeľom v jednej zdravotníckej „inštitúcii“ inde, mimo Košíc. Tak jej s prácou pomohla a zamestnali ju tam, ako lekárku. Ale od jej mamy viem, že veľmi chcela ísť pracovať priamo do nemocnice. Pretože tam, kde bola, sa nič nenaučí. Takto to rovno povedala mame. Neviem, ako to potom dopadlo, či sa jej to podarilo dostať miesto v nemocnici.

Takže, keď chcete kritizovať to, že nie sú lekári a odchádzali do zahraničia, tak prečo to Fico a ostatní politici neriešili už dávno?
V ČR som v diskusiách postrehla, že mladí lekári odchádzajú napríklad do Nemecka aj kvoli atestáciam. Je to tam vraj rýchlejšie a efektívnejšie.

„Chudáci“ politici, na Slovensku to nemajú čas riešiť, pretože sa „naťahujú medzi sebou“. Na závažné problémy Slovenska už nemajú čas a energiu.

A slovenských voličov si nevážim i preto, že nikomu nevadí nefunkčná polícia a prokuratúra. Ja to zažívam od roku 2000 a nič sa nezmenilo. Na Slovensku sa žiť nedá. Platila som tam dane, takže i ja by som mala mať okrem povinností i práva. Všetci mi to znemožnili, zničili mi život.

Všimla som si, ako si v diskusiách zastávate Maroša Žilinku. Ale mne nepomohol, ignoroval ma. Lipšic ma takisto ignoroval. Hamran moj mail vyhodil bez prečítania. Mikulec a Lučanský ma takisto ignorovali. O Čaputovej ani hovoriť nebudem: ta len citlivo vníma problémy nerieši. V tom sú s Ficom podobní: kauzy idú mimo nich, neexistujú, pokiaľ sa to netýka ich osobne alebo ich rodiny. Čaputová sice nemá právomoci, ale do očkovania sa „starala“ a dokázala i odvolať ministra Šimka. Ale Žilinku riešiť nechcela a nechce.

Preto mi pripadá zábavné, ako tu mnohí riešia voľby. Veď voľby nič nezmenia, všetci politici na obyčajných ľudí kašlú. Alebo sa mýlim?

A nepište mi, čo som urobila pre Slovensko ja. Ja som urobila viac ako dosť a nikto mi nepomohol, nikoho to nezaujímalo.

O myslení slovenských voličov si myslím svoje i na základe toho, že vobec im nedochádzajú súvislosti. Keď nebude fungovať zdravotníctvo, možno jedného dňa budete potrebovať pomoc i Vy a poskytnú vám ju neskoro….

Pripadá mi zvláštne, že EU sa tak veľmi zaujímá o to, kto vyhrá voľby na Slovensku ale nezaujíma ju to, ako to v skutočnosti na Slovensku nefunguje. Stačí spomenúť justíciu, zdravotníctvo, školstvo….Nekvalitné potraviny, to už nezaujíma nikoho z predstaviteľov EU. Pritom to je základom zdravia ľudí. A je to jedno, či to je na Slovensku alebo v EU.

Keď už tak veľmi si myslíte, že politici po voľbách zmenia Slovensko k lepšiemu, tak sa ich na osobných stretnutiach pýtajte na témy, ktoré som spomenula vyššie. Ja nemožem: nežijem na Slovensku, vyštvali ste ma svojim nezáujmom mi pomocť. Pod mostom a bez práce sa žiť nedá.
Možno to si uvedomili i mladí lekári po škole, preto nezostali „budovať “ Slovensko, ale šli sa uživiť prácou inde.

Aké majú podmienky kvalitní lekári a vedci na Slovensku?

Na Slovensku sa hrá o budúcnosť Európy hovorí eurokomisarka Věra Jourová

Eurokomisárka Jourová a rozvrat právneho štátu na Slovensku

Róbert Fico, Richard Šmída, zdravotníctvo a nečinnosť polície

Robert Fico neurobil nič proti korupcii, ignoroval ju i keď o nej vedel

Prečo Igor Matovič neriešil sporný paragraf 363, keď už v roku 2013 mi OľaNO tento paragraf pri kauze VSŽ v právnej analýze spomínali?

Čaputová, Hamran, Vagovič. . . . . . Matovič mal pravdu . . . .

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Zuzana Kovačič Hanzelová, nevyplakávajte v českom médiu, pretože ste seriózna nikdy nebola

03.10.2023

Nevím, co to je v poslední době za módu, dělat z novinářů nějaké nedotknutelné modly a elitu národa. Když budou psát hlouposti, o které jim nikdo nestojí a nebude o ně zájem, tak jednoduše se budou muset rekvalifikovat a mohou nastoupit třeba do Volkswagenu k pásu. Přesouvá se tam výroba Superbu a dalších, tak možná ještě chytnou dobré fleky. Je to jeden diskusný [...]

Český komik Felix Holzmann – génius je slabé slovo

01.10.2023

Politických debat teraz bude viac ako dosť, preto si dovolím dať odkaz na scénky s týmto humoristom. Tento humor je skutočne originálny a bol natočený ešte v čase, kedy bol svet „iný“ a ľudia sa nebáli hovoriť svoj názor nahlas. Podľa mňa by to dnes nikto ani nevymyslel, ani by to nemali odvahu uverejniť. Priznám sa, že som si tieto scénky vypočula už [...]

Zelenskyj miesto jednania o mieru založil zbrojarskú alianciu. . . .

30.09.2023

Dnes na novinky.cz vyšiel článok, že prezident Zelenskyj založil medzinárodnú alianciu zbrojárskeho priemyslu. Nemal by prezident Zelenskyj radšej jednať o mieri? Veď tam umierajú zbytočne ľudia…. Mne je jich neskutočne ľúto a skutočne si myslím, že je Najvyšší čas vyjednávať o mieri. Čím skor, tým lepšie. Ide o tento článok: [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 151
Celková čítanosť: 2486867x
Priemerná čítanosť článkov: 16469x

Autor blogu

Kategórie