Založ si blog

Prečo Michal Šimečka rezignoval na post podpredsedu europarlamentu?

Priznám sa, že mňa prekvapilo viac vecí: že tak mladého človeka bez skúseností občania zvolili za europoslanca. Asi pomohlo „meno otca“ a štúdium v zahraničí. Ale mám skúsenosť z praxe, že čím človek menej má skúsenosti z reálnej praxe, tým viac sa ho snaží „okolie“ a spolupracovníci oblbnúť a ukecať ho aj k nevýhodným pracovným činom. V tomto prípade je o to viac horšie, že sa to týka celej EU.

Potom ma prekvapilo, že ho zvolili za podpredsedu europarlamentu. Všimla som si to až pred voľbami, keď jeho meno bolo v rámci kampane skoro všade. Príliš mladý a bez praktických skúseností.

Teraz, keď rezignoval na funkciu podpredsedu europarlamentu, tak nechápem prečo? Lebo nevyhral voľby na Slovensku? Alebo preto, že sa mi nepodarilo dosiahnúť to, aby zostavoval vládu? Rezignoval sám alebo musel rezignovať?

Mne to pripadá divné, lebo sice nemám vysokú mienku o jeho pracovných praktických schopnostiach a skúsenostiach, ale momentálne nič nepokazil. Okrem toho, že nevyhral voľby a nezostavuje vládu. Ale to nie je dovod, aby nebol dobrý podpredseda europarlamentu, keď doteraz na tejto funkcii vyhovoval.

Alebo je za tým niečo iné?
Podľa mňa odstúpiť nemal. Samozrejme, pokiaľ nebol k rezignácii prinútený. Veď, keď mu tak veľmi záleží na tom, ako to funguje na Slovensku a aby sa mali ľudia lepšie, tak to dokáže viac ovplyvniť ako podpredseda europarlamentu ako bežný europoslanec.
Priznám sa, že som z článkov na pravda.sk a ta3 nepochopila, či teraz bude „len“ europoslanec alebo odstúpi aj z tohoto postu a bude „len“ slovenský poslanec slovenského parlamentu.

V každom prípade mi to pripadá tak, ako keby bol „potrestaný“ za to, že nezostavuje slovenskú vládu.

Takže na jednej strane EU na Slovensku veľmi záleží, ako tvrdila Věra Jourová, i Petr Pavel. Ale na druhej strane slovenský predstaviteľ rezignuje na post popredsedu europarlamentu….veď tu rezignáciu jeho šéf, to znamená predseda europarlamentu prijať nemusel.

Už mi to pripadá tak, že i Šimečka, i Čaputová za Progresívne Slovensko majú v zahraničnej politike „nejaké úlohy splniť“ a keď ich nesplnia, tak končia vo funkciách.

Šimečka dobrovoľne odstúpil z funkcie a Čaputová dobrovoľne kandidovať nebude.
No ja neviem: ale v takýchto vysokých funkciách by mali byť odolní ľudia, ktorí odolajú tlakom a konajú podľa svojho najlepšieho vedomia, svedomia a v prospech občanov Slovenska.
Keby zostal Šimečka vo funkcii podpredsedu europarlamentu, tak pokiaľ by konal v prospech Slovenska, tak by to bolo len plus. Preto dobrovoľne odstúpiť nemal.
Otázkou je, či to bolo dobrovoľné….

Správa o jeho odstúpení bola uverejnená v tomto článku:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/684867-michal-simecka-rezignoval-na-post-podpredsedu-europarlamentu

A tento problém, ktorý bol v správe EU niekedy Michal Šimečka aj riešil? Alebo bol podpredsedom europarlamentu len formálne?

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/15/zilinka-dubovcova-a-sprava-eu-o-obmedzeni-pravomoci-generalneho-prokuratora/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/08/31/na-slovensku-sa-hra-o-buducnost-europy-hovori-eurokomisarka-vera-jourova/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/26/cesky-prezident-pavel-hovoril-o-ficovi-k-novinarom-v-new-yourku/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/06/20/preco-zuzana-caputova-nechce-kandidovat-znovu-za-prezidentku/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/22/je-politika-skutocne-taka-ako-sa-javi-beznym-obcanom/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/27/slovenske-volby-ceski-politici-a-dodrziavanie-ludskych-prav-na-slovensku/

MUDr. Ctirad Musil- Zákony na okrádanie občanov

25.02.2024

Je to z najlepších a najvýstižnejších prednášok o stave politiky, korupcii a politike, v ktorej žijeme. MUDr. Ctirad Musil v nej hovorí i o Slovensku, o tom ako teraz fungujú regiony, kraje a porovnáva ako to je napríklad vo Švajčiarsku. Vidno, že i keď pracuje ako lekár, zaujíma ho, ako funguje bežný život v regionoch a kde je chyba v systéme. MUDr. Ctirad Musil – [...]

Minister Erik Tomáš, tomu sa hovorí pokrytectvo. . .

20.02.2024

Erik Tomáš v debate s Michalom Trubanom hovorí o pokrytectve a ako sa v médiach konkrétna informácia ututlala. A on ako novinár neututlával informácie, ktoré boli vo verejnom záujme? O pokrytectve hovorí Erik Tomáš v tomto článku a bol napísaný na základe jeho vystúpenia v RTVS: [...]

Tak plaťte a a nesťažujte sa, napísal MUDr. Peter Lipták v roku 2019 v diskusii

17.02.2024

MUDr. Peter Lipták napísal v diskusii k svojmu článku presne toto: „No uvedomte si, že pre Vás by bola najvyššia výhra, že aj keď by ste mali platiť vysoké odvody tak aby ste z nich nikdy nemuseli nič čerpať. To Vám prajem z celého srdca. Tak plaťte a nesťažujte si.“ Ide o tento nižšie uvedený článok a bol uverejnený 1.9.2019. [...]

France Ukraine

Väčšina Francúzov podporuje vojenskú pomoc pre Ukrajinu. Vychádza však Macron Zelenskému v ústrety?

26.02.2024 01:00

Aká je bilancia dodávok zbraní z Francúzska na Ukrajinu po dvoch rokoch vojny? Zdá sa, že Emmanuel Macron mohol urobiť viac.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Zdravý rozum, Svetlo či Jednotní Slovania. Na Slovensku chce vzniknúť osem nových politických strán

25.02.2024 22:34

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 2915711x
Priemerná čítanosť článkov: 15846x

Autor blogu

Kategórie