Priznám sa, že mňa prekvapilo viac vecí: že tak mladého človeka bez skúseností občania zvolili za europoslanca. Asi pomohlo „meno otca“ a štúdium v zahraničí. Ale mám skúsenosť z praxe, že čím človek menej má skúsenosti z reálnej praxe, tým viac sa ho snaží „okolie“ a spolupracovníci oblbnúť a ukecať ho aj k nevýhodným pracovným činom. V tomto prípade je o to viac horšie, že sa to týka celej EU.
Potom ma prekvapilo, že ho zvolili za podpredsedu europarlamentu. Všimla som si to až pred voľbami, keď jeho meno bolo v rámci kampane skoro všade. Príliš mladý a bez praktických skúseností.
Teraz, keď rezignoval na funkciu podpredsedu europarlamentu, tak nechápem prečo? Lebo nevyhral voľby na Slovensku? Alebo preto, že sa mi nepodarilo dosiahnúť to, aby zostavoval vládu? Rezignoval sám alebo musel rezignovať?
Mne to pripadá divné, lebo sice nemám vysokú mienku o jeho pracovných praktických schopnostiach a skúsenostiach, ale momentálne nič nepokazil. Okrem toho, že nevyhral voľby a nezostavuje vládu. Ale to nie je dovod, aby nebol dobrý podpredseda europarlamentu, keď doteraz na tejto funkcii vyhovoval.
Alebo je za tým niečo iné?
Podľa mňa odstúpiť nemal. Samozrejme, pokiaľ nebol k rezignácii prinútený. Veď, keď mu tak veľmi záleží na tom, ako to funguje na Slovensku a aby sa mali ľudia lepšie, tak to dokáže viac ovplyvniť ako podpredseda europarlamentu ako bežný europoslanec.
Priznám sa, že som z článkov na pravda.sk a ta3 nepochopila, či teraz bude „len“ europoslanec alebo odstúpi aj z tohoto postu a bude „len“ slovenský poslanec slovenského parlamentu.
V každom prípade mi to pripadá tak, ako keby bol „potrestaný“ za to, že nezostavuje slovenskú vládu.
Takže na jednej strane EU na Slovensku veľmi záleží, ako tvrdila Věra Jourová, i Petr Pavel. Ale na druhej strane slovenský predstaviteľ rezignuje na post popredsedu europarlamentu….veď tu rezignáciu jeho šéf, to znamená predseda europarlamentu prijať nemusel.
Už mi to pripadá tak, že i Šimečka, i Čaputová za Progresívne Slovensko majú v zahraničnej politike „nejaké úlohy splniť“ a keď ich nesplnia, tak končia vo funkciách.
Šimečka dobrovoľne odstúpil z funkcie a Čaputová dobrovoľne kandidovať nebude.
No ja neviem: ale v takýchto vysokých funkciách by mali byť odolní ľudia, ktorí odolajú tlakom a konajú podľa svojho najlepšieho vedomia, svedomia a v prospech občanov Slovenska.
Keby zostal Šimečka vo funkcii podpredsedu europarlamentu, tak pokiaľ by konal v prospech Slovenska, tak by to bolo len plus. Preto dobrovoľne odstúpiť nemal.
Otázkou je, či to bolo dobrovoľné….
Správa o jeho odstúpení bola uverejnená v tomto článku:
A tento problém, ktorý bol v správe EU niekedy Michal Šimečka aj riešil? Alebo bol podpredsedom europarlamentu len formálne?
https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/22/je-politika-skutocne-taka-ako-sa-javi-beznym-obcanom/
Voľba fašistu Uhríka do europarlamentu je... ...
Čo to je Šimečka za politika ,keď nevie... ...
Zarobili, "zarobili", ale služobné a... ...
Aj iní politici v zvolených funkciách (Fico,... ...
Napríklad taký Sulík a Matovič si zarobili už... ...
Celá debata | RSS tejto debaty