Založ si blog

Zuzana Čaputová, zlepšia konečne politici zdravotníctvo po smrti herca Dana Heribana?

Zuzana Čaputová ako prezidentka sa vyjadruje k mnohým záležitostiam, ak chce. Samozrejme, ako prezidentka má na to právo a dokonca i povinnosť otvárať závažné témy vo verejnom záujme. A tou témou stav slovenského zdravotníctva určite je.

Pripomínam video so Zuzanou Čaputovou z roku 2018:

Zuzana Čaputová, kandidátka na prezidentku: Postavme sa zlu, spolu to dokážeme

3 704 926 zhlédnutí 13. 11. 2018 SLOVENSKO

Zuzana Čaputová, kandidátka na prezidentku: „Celý život som bojovala proti neprávosti a arogancii mocných. Pred 10 rokmi sme sa im úspešne postavili v kauze Pezinskej skládky, no pri mnohých ďalších kauzách som pochopila, že dobro na Slovensku zvíťazí, len ak sa spoja slušní a dobrí ľudia, ktorých je v našej krajine stále viac.“

Podľa článku na Pravde som si všimla, že k jeho smrti sa vyjadrili mnohí politici.

Ide o tento článok, kde sa vyjadrovali politici:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/668663-smrt-heribana-zasiahla-aj-politikov-caputova-s-danom-odisiel-talent-aj-humor-prinasal-nam-kus-cloveciny/

Okrem vyjadrenia do médií by sa politici mohli zaoberať aj skutočným stavom zdravotníctva. Mnohí sú poslanci a politické strany majú svojich expertov na zdravotníctvo a predkladajú zákony do parlamentu. Na to i tak nie je potrebný zákon, že ak bežný človek ide k lekárovi s tým, že mu je zle, tak pri dnešných drahých prístrojoch by mali teoreticky zistiť, či jeho stav je vážny. A nie ho poslať domov a on na druhý deň zomrie…..

Zamyslí sa nad tým Zuzana Čaputová verejne, či toto je normálna situácia v zdravotníctve?

Mňa na tom zarazilo skor to, že tento mladý človek podľa médií bol deň predtým u lekára a poslali ho domov.
Je mi jedno, či bol herec a známy človek…. Zaujíma ma, že bol mladý človek. Teoreticky by mal byť ešte v dobrom v zdravotnom stave a pokiaľ bol deň predtým u lekára v nemocnici, tak asi je niečo zlé v diagnostike v zdravotníctve, že jeho vážný zdravotný stav nerozpoznali a poslali ho domov.

Jeho hereckú tvorbu nepoznám, vyhľadala som si to len teraz a našla som odkaz aj na toto video:

Pumpa, Epizóda 6, hláška 01

Mne je hlavne divné, že politici neriešia zlý stav zdravotníctva a že umierajú mladí ľudia bez toho, aby im lekári predtým „niečo vážne“ našli.

Teraz si „prihrejú svoju politickú polievočku v médiach“, marketingovo sa zviditelnia, ale aby skutočne riešili stav zdravotníctva, to ich nenapadne….Alebo sa mýlim?

Ja viem, že nie všetko je možné diagnostikovať, ale potom nech nerobia lekári z mnohých ľudí „hypochondrov“. Zažila som to aj ja, zažila som to aj vo svojom okolí, že u druhých ľudí nič lekári nenašli a nakoniec skončili s rakovinou. Ale oni k lekárovi chodili s tým, že im je zle, len lekári dlhú dobu nič nenašli…..a zrazu ten človek skolaboval a skončil na operácii.
A potom v novinách čítame články, že ľudia majú chodiť včas k lekárom. Ale keď prídu včas, tak mnohí zažijú to, že im lekári povedia, že sme vám nič nenašli.

Trochu mi vadí, že z hercov robia novinári a politici doležitejších ľudí ako bežný človek. Veď každý je pre niekoho doležitý a je potrebný pre spoločnosť. I bežný pekár, vodič autobusu, rušňovodič je potrebný….

Inak, Pumpu som nikdy nesledovala a herci, ktorí sú pre mňa „pojem“ sú pre mňa iní:
Napríklad Michael Douglas, Jack Nicholson a Al Pacino.

Al Pacino bol v tomto filme skvelý: https://www.csfd.cz/film/6445-insider-muz-ktery-vedel-prilis-mnoho/prehled/

Dan Heriban bol pre mňa hlavne mladý človek, ktorý mal zdravotný problém a ktorého lekári poslali domov. Už pri tomto poznaní by politici mali zbystriť pozornosť a pýtať sa, či je všetko v zdravotníctve v poriadku a či tam funguje všetko tak, ako má.

Ale toho sa asi nedočkáme, ani od prezidentky Čaputovej, ktorá sa často vyjadruje k roznym témam. Ja viem, že to nedokáže to riešiť, ale otvoriť verejne túto tému može. Keď rieši verejne iné témy….

Niektorí lekári už na niektoré problémy upozorňujú a riešia ich v rámci svojej lekárskej praxe

Uznávaný lekár Ladislav Kužela a zdravá výživa, ktorá jemu pomohla po infarkte

Ako si správnym výberom stravy môžeme zachrániť život / The Powerlogy Podcast

doc. MUDr. Ladislav Kužela, PhD., MPH je uznávaný gastroenterológ, autor uznávaných publikácií, vysokoškolský pedagóg, bývalý hlavný odborník MZ SR pre gastroenterológiu. Dlhé roky pôsobil na poste riaditeľa najväčšej detskej nemocnice v strednej Európe. Ladislav Kužela zastáva názor, že len liečiť nestačí. Dôraz kladie na prístup a komunikáciu, pacient je rovnocenným partnerom v diskusii.

Prečo pravda o zdraví nikoho nezaujíma?

Otvorený list Petrovi Visolajskému

Matovič, Visolajský, nie je vám to trápne takto jednať?

Farmaceutický priemysel a rakovina – 8. časť

Gersonova terapia – liečba rakoviny 2. časť

Ústavní soudci – dopis českým senátorům

31.05.2023

Vážení senátoři, chci vás požádat, abyste se zeptali dnešních kandidátů na ústavní soudce, proč nekonali předtím jako soudci a právníci, když viděli, že soudci porušují ústavu. Soudce Josefa Baxu jsem oslovila v roce 2015 a jeho odpověď vám přikládám v přílohách. Tehdy byl předseda Nejvyššího správního soudu ČR, takže si mohl vyžádat spis, stanovisko [...]

Desaťročné obdobie ústavných sudcov v ČR bez kontroly

30.05.2023

Tento prípad sa týka ČR, ale keďže Zuzana Čaputová rada spolupracuje s predsedom Ústavního soudu ČR Pavlem Rychetským, veď mu dala aj vyznamenie, tak to možno bude zaujímať aj Slovákov. Predpokladám, že Zuzana Čaputová s novým predsedom Ústavného soudu ČR tiež bude rada spolupracovať a možno mu pojde hneď vymenovaní pogratulovať osobne, tak ako českému [...]

Zuzana Čaputová, prestaňte tliachať a riešte zdravotníctvo

26.05.2023

Zuzana Čaputová pred časom povedala verejne, že potrebujeme prestať tliachať o covide. To bolo z jej strany dosť drzé a kárala občanov ako neposlušné deti. Kto jej na to dal právo? Teraz ju verejne vyzývam, že potrebujeme prestať tliachať o zdravotníctve….Vymenovala predsa vládu odborníkov, tak nech konajú v prospech Slovenska a v prospech zdravotníctva. Tu je odkaz na [...]

hasiči nové autá

Najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku sú hasiči

31.05.2023 12:03

Polícii zase úplne dôveruje 12 a skôr 35 percent opýtaných.

Jan Lipavský

Návrat po 37 rokoch? Česko bude kandidovať na členstvo v Bezpečnostnej rade OSN

31.05.2023 12:03

"Žijeme v dobe, keď Rusko narúša svetový poriadok, útočí na podstatu európskej civilizácie," vyhlásil šéf diplomacie.

Michal Šimečka, Progresívne Slovensko

Drsný odkaz: Šimečka dostal krompáčom do hlavy. Neodradí ma to, aj keď je to extrém

31.05.2023 12:00

Na jeden z bilboardov mu niekto „zaťal“ krompáčom do hlavy s odkazom „zbohom“.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Ruskí protiputinovskí partizáni najímajú tisíce členov na útoky proti Moskve

31.05.2023 11:35

Veliteľ skupiny povedal, že má obrovské počty žiadateľov o členstvo a tí už čakajú, kedy sa budú môcť k partizánom pridať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 124
Celková čítanosť: 1948589x
Priemerná čítanosť článkov: 15714x

Autor blogu

Kategórie