Založ si blog

Nezávislosť médií a politici

„Je neprípustné, aby štáty zasahovali do obsahu médií a aby štátni predstavitelia podnecovali nedôveru v nezávislosť a slobodu médií.“
Tieto slová uverejnila dnes na FB Miroslava Kernová z webu o mediach.com.

Ja sa verejne pýtam, či je prípustné, aby novinári 22 rokov ignorovali kauzu VSŽ Košice? Toľko rokov sa doprosujem novinárom, aby mi pomohli. A dúfam pani Kernová, že i o tom napíšete článok, keď ste tak neomylná, i neomylní sú ostatní novinári. Tak sa totiž správate, že máte patent na rozum.

To Vy novinári budete určovať, o ktorej téme písať budete a o ktorej nie, i keď je to vo verejnom záujme? Keď je téma vo verejnom záujme a vy sa rozhodnete, že ju budete ignorovať, tak vás novinárov nikto nesmie kritizovať a žiadať, aby ste informovali i o tom? Ako si vlastne predstavujete svoju nezávislosť? Že si budete robiť, čo chcete?

Toto sú komentáre, ktoré jej k článku napísali diskutujúci a ja s nimi súhlasím, preto ich doplňujem do tohto článku:

Ak si “slobodu médií”predstavujete ako jednofarebnú propagandu, a prenasledovanie a eliminovanie akéhokoľvek iného pohľadu na čokoľvek, tak preč s takou “slobodou médií” !

Toto je zvláštna situácia dva roky ste o ňom (Igorovi Matovičovi) písali superlatívy a teraz EU komisia zasahuje? Vy sa uvedomujete ako sa chováte?

Ale,ale, zrazu nezavislosť médii, a cele 2 roky po tej nezávislosti pes skapal, premývali ste verejnú mienku na obraz vlády, eliminovali akýkoľvek iného pohľadu na veci a zrazu vaša nezávislosť….

Pani Kernová napísala v predošlom článku:

„Nebudeme mlčať. Neboli sme ticho, keď na nás útočili Mečiar a Fico, nebudeme ticho, ani keď to opakuje Matovič.“

A ja mám mlčať? Prečo? Ja sa nesmiem brániť a nesmiem kritizovať prácu polície, prokuratúry a novinárov?

Prečo mi toto obdobie pripomína obdobie pred rokom 1989? Lebo je podobné? Ale ja to zažívam od roku 2000…

Doplnenie 4.10.2022:

Je to téma, o ktorej politici mlčia…väčšina a radšej využívajú sociálne siete…. a teraz ju na chvíľku otvoril verejne Matovič…a zase je ticho….čo je škoda. Ja som verejne vyzvala Mirku Kernovú (dala som jej to na fb), nech napíše článok aj o mojich skúsenostiach s novinármi.
Keď sa možu verejne brániť novinári, tak sa možem verejne brániť aj ja…..

Web O mediach uverejnil tento článok:

https://www.omediach.com/tlac/23592-cast-poslancov-olano-kritizuje-vyroky-matovica-na-adresu-novinarov-zverejnili-vyhlasenie?fbclid=IwAR0bKNO9LoORyQcF6TwNiI9-7MnP6h68OQU7VX4s97Q2dztN7EDIclOVHAs

Citujem z článku:

Deviati poslanci OĽANO ešte pred hlasovaním v parlamente o dôvere ministrovi financií Igorovi Matovičovi, zverejnili stanovisko, v ktorom oznámili, že sa nezúčastnia hlasovania a zároveň odsúdili „rozvrat medzi politikmi demokratického tábora“.

V stanovisku reagujú aj na slová Igora Matoviča adresované novinárom. „Teraz nie je správna chvíľa, aby politici kládli na prvé miesto osobné záujmy a spory. Ani aby sa ich agresívna rétorika prenášala už aj na novinárov, ako to počujeme aj od Igora Matoviča. Nesúhlasíme s tým a ospravedlňujeme sa predovšetkým rodičom a pozostalým po zavraždenom novinárovi, Jánovi Kuciakovi, ako aj všetkým poctivým novinárom, ktorých sa oprávnene dotkli jeho výroky,“ píšu deviati poslanci OĽANO Kristián Čekovský, Róbert Halák, Monika Kozelová, Anna Mierna, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Šudík, Jarmila Vaňová a Vladimír Zajačik.
Minulý týždeň Matovič prirovnal prácu novinárov k práci žurnalistov v Hitlerovom Nemecku.

Podrobnosti: Matovič prirovnal prácu novinárov k práci žurnalistov v Hitlerovom Nemecku

„Sme presvedčení, že ak novinári politikov kritizujú, demokratickí politici majú reagovať argumentami a nie démonizovaním novinárov. Novinári nie sú ohrozením, ale súčasťou demokracie, čo sa potvrdilo v každom z krízových momentov jej budovania na Slovensku: od nadobudnutia slobody až po tragickú vraždu novinára Jána Kuciaka. Bol obeťou zvrhlej politiky, podobne ako Martina Kušnírová alebo Róbert Remiáš. Tieto obete zaväzujú každého demokrata, aby nedával na prvé miesto osobný záujem. Iba tak môžeme náš unesený štát vrátiť občanom, ako sme to sľúbili vo voľbách 2020,“ píšu poslanci vo vyhlásení.

Koniec citácie:

Moj komentár:
No politici nie sú demokratickí, pretože na bežných ľudí doslova kašlú. Sú novinári súčasťou demokracie? Ja mám skúsenosť, že na Slovensku demokracia nie je a nikdy sme ju nevybudovala. Vždy to záleží od jednotlivcov. Tak ako možu novinári kritizovať politikov, tak by mali mať právo politici kritizovať novinárov. Upozorňujem na to, že ja s politikou Igora Matoviča nesúhlasím.
Ďalej je tam uvedený text, že tieto obete zaväzujú každého demokrata, aby nedával na prvé miesto osobný záujem. Sú to len prázdne slová. Žiadny poslanec a politik ani z OĽANO mi nepomohol, ani žiadny novinár. Takže myslíte len sa seba, všetci, i novinári.
A ako chcú tí „pajáci“, ktorí si hovoria poslanci, vrátiť náš unesený štát vrátiť občanom? Keď nefunguje na Slovensku spravodlivosť tak nefunguje nič. Oni to vedia a keď to nevedia, tak nemajú na poste poslancov čo robiť. Nefunguje polícia, prokuratúra, súdy a novinári informujú jednostranne a niektoré info zamlčujú. Tak o akej demokracii tí poslanci hovoria? Oni žijú na Marse? Pritom sú pri moci, majú svojich ministrov, predsedu vlády a teraz sa spamätali? Čo robili od svojho zvolenia? Alebo im tieto „bláboly“ napísal nejaký marketingový špecialista a oni to len dali do vyhlásenia?
Keď majú páni poslanci podpísaní pod vyhlásením zdravý rozum, tak samy nemožu veriť tomu, čo tvrdia vo vyhlásení. Demokracia tu nie je, na Slovensku nič okrem korupcie nefunguje a média neinformujú o všetkom a informujú jednostranne (ide o témy vo verejnom záujme).

Bývalý šéfredaktor denníka Pravda Bohuš Trávniček a cenzúra pred rokom 1989

Tibor Gašpar o pomeroch v polícii a prokuratúre

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Oznámeni kriminální polícii ČR od nepohodlného svědka tunelováni VSŽ Košice

Čaputová, Hamran, Vagovič. . . . . . Matovič mal pravdu . . . .

Novinárka Českej televízie Nora Fridrichová a pomoc Ukrajincom

Česká novinárka Markéta Dobiášová a cenzúra českých médií

Minister Erik Tomáš, tomu sa hovorí pokrytectvo. . .

20.02.2024

Erik Tomáš v debate s Michalom Trubanom hovorí o pokrytectve a ako sa v médiach konkrétna informácia ututlala. A on ako novinár neututlával informácie, ktoré boli vo verejnom záujme? O pokrytectve hovorí Erik Tomáš v tomto článku a bol napísaný na základe jeho vystúpenia v RTVS: [...]

Tak plaťte a a nesťažujte sa, napísal MUDr. Peter Lipták v roku 2019 v diskusii

17.02.2024

MUDr. Peter Lipták napísal v diskusii k svojmu článku presne toto: „No uvedomte si, že pre Vás by bola najvyššia výhra, že aj keď by ste mali platiť vysoké odvody tak aby ste z nich nikdy nemuseli nič čerpať. To Vám prajem z celého srdca. Tak plaťte a nesťažujte si.“ Ide o tento nižšie uvedený článok a bol uverejnený 1.9.2019. [...]

Ukrajinský sudca Mykola Gnatovskyy a Európsky súd pre ľudské práva – prečo jedná tak ako jedná?

05.01.2024

Patrí Ukrajina vobec do EU, keď ukrajinský sudca v EU súde pre ľudské práva „nechce“ riešiť korupciu v štátnych orgánoch ČR a zároveň súvisiacu korupciu v SR? V júli 2023 som podala 2023 žalobu na Českú republiku, dostal to Ukrajinský sudca. Je to divné, lebo o prijateľnosti by mal rozhodovať trojčlenný senát. Poslal mi len krátke zamietnutie, že som [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 2913205x
Priemerná čítanosť článkov: 15919x

Autor blogu

Kategórie