Založ si blog

Tibor Gašpar o pomeroch v polícii a prokuratúre

Je to výborný rozhovor o pomeroch v polícii a prokuratúre. Pripomínam, že nie som fanúšik SMERu, Fica, ani Kaliňáka. Nemám s nimi dobré skúsenosti, takže uznávať ich nebudem.

Ale musím uznať fakt, že ten rozhovor je fakt dobrý, len sa divím, že prečo si to pán Gašpar nevšimol ako policajný prezident, keď sa nespravodlivo pristupovalo k iným. Alebo za neho fungovalo všetko spravodlivo?
No je lepšie sa ozvať neskoro, ako nikdy…..

Redaktorka bola výborná, nechala ho rozprávať, neskála mu do reči.
Nie som ani fanúšik pána Gašpara, lebo o jeho prípadoch nič neviem. Len, to, čo bolo v médiach.

Tento rozhovor je o pomeroch v polícii a prokuratúre, preto si ho stojí za to vypočuť. Hovorí aj o médiach. Takže si dovolím Vám poradiť, aby ste odhodili predsudky a najprv si Tibora Gašpara vypočuli, počúvali o čom hovorí a až potom hodnotili, či má pravdu alebo nie.

Tibor Gašpar: Nechcem sa nechať odviezť na popravu ako dobytok

Rozhovor s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom:

Ako vnímal svoje obvinenie v kauze Očistec?

Ako zvládal väzbu a jej podmienky?

Aké obštrukcie mu robil prokurátor Repa?

Ako sa podľa neho manipulovalo vyšetrovanie?

Ako hodnotí prístup vyšetrovateľa?

Prečo má zlé spomienky na Vivaldiho?

Ako reagoval na prepustenie?

Čo si myslí o reforme polície?

Akú skúsenosť má so Štefanom Hamranom ako s podriadeným zamestnancom?

Ako hodnotí úlohu médií v jeho kauze?

Čo si myslí o „rozviazaných rukách polície“?

Prečo si myslí že existuje dvojitý meter vo výkone spravodlivosti?

Prečo si myslí že podmienky vo väzbe na Slovensku sú podobné Guantanámu?

Čítala som aj článok na Plus7dní, kde písali o tom, čo si pán Gašpar odnášal z väzby….takže nemám ilúzie a nehodnotím čo urobil, či neurobil ako policajný prezident…hodnotím len jeho odvahu hovoriť o tom, ako nespravodlivo funguje polícia a prokuratúra. Škoda, že o tom začal hovoriť až vtedy, keď to zažil na vlastnej koži.

To sú tie naše nezávislé orgány, aj nezávislé súdy, však pani novinárka Monika Tódová? I šéfredaktor Bárdy hovoril v jednom rozhovore, že verí polícii…Takže keď niekto podľa novinárov neverí polícii, prokuratúre a súdom klame, i keby mal sám zlé skúsenosti?

Lebo tak to doteraz vyzeralo, podľa novinárov, lebo oni mali problém na to prísť a uverejniť, čo v skutočnosti v týchto orgánoch funguje. V roku 2012 keď som zase oslovovala média, tak mi napríklad Jan Čulík z blisty.cz nechcel veriť, že toto nie je možné (myslím tým kauzu VSŽ Košice, ktorú som spomínala v predchádzajúcom článku). Keď som mu napísala, že mu pošlem dokazy, tak mi len napísal, že by sa na to mala pozrieť Liga lidských práv a preposlal im to. Oni (LLP) ma ignorovali. Novinári sa ma ani nepýtali na nič. Asi žili v ilúzii, že v polícii a prokuratúre všetko super funguje. Nie nefunguje a ja som na to upozorňovala od roku 2000 a nikto mi neveril. Preto som rada za tento rozhovor, za túto jeho konkrétnu kritiku a rozbor, čo sa okolo neho dialo a nesúdim momentálne Tibora Gašpara za jeho činy

Začal s tým v rozhovoroch pre média, ako „funguje“ polícia Jaroslav Málik, potom Ján Kaľavský, teraz Tibor Gašpar…všetko vysokopostavení bývalí policajti.

Pomery v polícii predtým už kritizoval bývalý policajný viceprezident Jaroslav Málik v týchto článkoch:

http://zilina.aktualitky.sk/2020/02/25/elitny-policajt-zo-ziliny-prehovoril-pred-volbami-je-dolezite-poznat-pravdu-toto-je-prava-tvar-policie/

http://zilina.aktualitky.sk/2020/10/04/video-elitny-policajt-a-byvaly-viceprezident-prehovoril-o-mafii-drogach-zbraniach-agentoch-a-pomeroch-v-policii/

Chcem týmito článkami a videom pukázať na to, že konečne verejne priznávajú práve bývalí policajti, že pomery sú tam veľmi zlé.

Takže, že mal odvahu pán Tibor Gašpar verejne hovoriť o zlých pomeroch v týchto inštitúciach na Slovensku, za to dávam plus. Hovorím ešte raz: v ČR to ani nepripustia, nikto.

Bola som na besedách v ČR s Robertom Šlachtom a ten ani omylom nepriznal, žeby niečo v českej polícii, prokuratúre, justicii niečo nefungovalo tak ako malo, žeby sudcovia nedodržiavali zákony a ani nechcel meniť v tejto oblasti zákony, keby sa dostal do parlamentu ako poslanec.
Až si ma zastal jeden diskutujúci ktorý sa ozval po mne a na rovinu povedal, že má osobné skúsenosti s týmito inštitúciami a že sudcovia, prokuratori porušujú veľmi často platné zákony.
Pán Šlachta bol ticho, nekomentoval to, ani nepripustil, žeby mal pravdu a ani ich poradca v politickej strane na justíciu nič nekomentoval.Predtým mal ten poradca také marketingové rečičky typu, že čo všetko majú pripravené ačomu všetkému sa budú venovať, bol právnik.

Keď som Robertovi Šlachtovi spomínala tému českej justície, tak sa len vyhováral, že konkrétne prípady by neprešli v médiach …to média určujú, čo budú politici riešiť?

Spomenul aj slovenskú justíciu a čo sa deje na Slovensku.

To, že na slovenskom serveri je možné si kúpiť za peniaze informácie z českých rozsudkov (filtruje to a vyhľadáva podľa slov), i keď oficialne to v ČR nie je voľné prístupné, to nekomentoval. Ano, prístup k rozsudku máte, ak si ho vyžiadate, čo s atýka verejných kauz.

To sa netýkalo len mňa v diskusii s Robertom Šlachtom. Všimla som si, že podobne odpovedal i iným ľudom na ich otázky. Alibizmus, pan Šlachta podľa mňa nič nezmení čo sa týka českej justície.. Veď to mohol urobiť, keď bol vysokopostavený policista.

Marketing a reklamu má skutočne dobrú, keby som bola mladšia a naivnejšia, aj by som tomu uverila.

Je to citácia z tohto článku:

České voľby a poslanci Lubomír Volný, Vít Rakušan, Ivan Bartoš a bývalý policista Robert Šlachta

Doplnenie:
ak by niekoho rozčuľovali časté reklamy v rozhovore, tak si stiahnite video cez clipconverter a budete to mať bez reklam.
https://www.clipconverter.cc/ze/3/

Druhé doplnenie:
vyššie som spomínala, že na slovenskom serveri je možné si kúpiť za peniaze informácie z českých rozsudkov. Písala som o tom podrobnejšie v tomto článku(pre tých, ktorí ho nečítali):

Prečo sa dajú „kúpiť“ na Slovensku anonymizované informácie z českých rozsudkov od slovenskej súkromnej firmy?

Evropská únie a český premiér Fiala

28.11.2022

Zajímavé je sledovat, jak český premiér Petr Fiala se vyvíjí a stále mluví něco jiného. Tady jsou konkrétní videa, i k EU, i k České republice. Jeho slová a činy nejsou souladu a mění se podle situace. Vložila jsem tady i starší videa, kde mluvil jinak, jak teď koná. Vzhledem k tomu, že Česká republika je teď předsedající zemí EU, tak jeho politika má vliv na [...]

Otvorený list Petrovi Visolajskému

26.11.2022

Vážený pán Visolajský, žiadam Vás, aby ste prešetrili všetky tieto maily, prečo Vaši kolegovia lekári nižšie uvedeným pacientom nepomohli a neporadili so stravou a zdravým životným štýlom. Je to cca 100 mailov od marca 2012. Mám ich viac, ale toto množstvo som zatiaľ dala do textu a urobila z mailov printscreeny ako dokaz, že mi tí ľudia skutočne poslali mail. Doplnenie [...]

Matovič, Visolajský, nie je vám to trápne takto jednať?

25.11.2022

Snaha zachrániť každého pacienta je podľa Petra Visolajského samozrejmosťou, problém je podľa neho však niekde inde. To ste myslel vážne? Lebo podľa mňa tomu na Slovensku tak nie je. A pán Matovič to nevidí? Citujem z článku, ktorý uverejnili web noviny 8.3.2021: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/nie-je-nam-tu-na-slovensku-ani-trochu-trapne-pyta-sa-peter-visolajsky/ [...]

Sliač, referendum, urna

Referenda o predčasných voľbách by sa určite zúčastnilo 37,1 percenta ľudí

01.12.2022 22:46

Spolu 56 percent vyjadrilo pochybnosť o svojej účasti v referende alebo ju priamo odmietli.

HIV, AIDS

HIV je na vzostupe a zabíja aj na Slovensku. Môže za to hanba a predsudky

01.12.2022 21:31

Prečo v posledných rokoch výskyt HIV v Európe aj na Slovensku stúpa? Aké mýty a predsudky v spoločnosti pretrvávajú a aký vplyv na šírenie HIV má to, že predsudky majú často aj zdravotníci a lekári? (podcast)

Martin Klus

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS, kritizuje návrh na odvolanie vlády

01.12.2022 21:07, aktualizované: 22:02

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu.

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 1534629x
Priemerná čítanosť článkov: 15986x

Autor blogu

Kategórie