Založ si blog

Igor Matovič, Marek Vagovič a novinári – vyhlásenie šéfredaktorov

Rada si nechám od novinárov vysvetliť toto vyhlásenie. Matovič robí z novinárov opäť terče len preto, že si robia svoju prácu.

Nebudeme mlčať. Neboli sme ticho, keď na nás útočili Mečiar a Fico, nebudeme ticho, ani keď to opakuje Matovič.

https://omediach.com/tlac/23570-vyhlasenie-sefredaktorov-novinari-odmietaju-matovicove-utoky

Keď ste tak seriozni, tak prečo mi 22 rokov nechcete pomocť a nechcete informovať o kauze ututlaného vyšetrovania VSŽ Košice? Prečo kryje zlú prácu polície a prokuratúry na tomto prípade i samotný Marek Vagovič? Alebo si myslíte, že tie rozkradnuté miliardy a moj zničený život nie je doležité? Alebo informujete len niektorých kauzách? Podľa čoho si vyberáte?

Svoje skúsenosti s novinármi som písala okrem iného i v tomto článku:

List Kuciakovým rodičom ohľadne práce novinárov

Upozorňujem, že nie som fanúšik Matoviča, ale má bohužiaľ pravdu.

A keď ste tak seriozni, prečo v médiach ďalej nerozoberáte spoluprácu Mareka Vagoviča a polície. Našla som len tento jeden článok (možno som málo hľadala, ale Deník N a SME podľa mojeho hľadania nič neuverejnilo).

Policajné prezídium sa po dlhých dňoch mlčania vyjadrilo k spolupráci s Marekom Vagovičom na výrobe jeho reklamného klipu. Nemenované užšie vedenie policajného zboru rozhodlo, že novinárovi poskytnú do reklamy techniku, autá aj príslušníkov NAKA, Žiadnu písomnú zmluvu s ním neuzavreli, vraj nebola potrebná. Fotky a videá z výroby spotu chce polícia využiť na „prezentačné, metodické a preventívne účely.“

https://omediach.com/tlac/23557-policia-poskytla-vagovicovi-do-reklamy-5-prislusnikov-naka-a-dve-auta-zmluvu-s-nim-neuzavreli

Citácia z článku:

Po opakovanej urgencii a žiadosti o zmluvu alebo dohodu o spolupráci s Vagovičom sa polícia vyjadrila až dnes. „Pán Vagovič sa na nás obrátil so žiadosťou o spoluprácu pri výrobe audiovizuálneho záznamu k jeho novej knihe Padreho klan, ktorá opisuje praktiky policajnej mafie a éru po rozviazaní rúk polície,“ napísal pre Omediach.com vedúci oddelenia komunikácie prezídia PZ Michal Slivka. „Príbehy zachytené v knihe podľa autora v značnej miere korešpondujú s fungovaním polície v podmienkach SR. Takéto praktiky príslušníkov slovenskej polície postupne potvrdzujú aj právoplatné rozhodnutia príslušných súdov, čo výrazným spôsobom naštrbilo dôveru občanov v políciu,“ dodáva Slivka. Súčasné vedenie polície si podľa jeho slov ako základný cieľ predsavzalo postupne zvyšovať dôveru občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor, okrem iného aj očistou vo vlastných radoch. „Sme toho názoru, že pozitívna prezentácia práce polície, aj prostredníctvom takýchto projektov, významným spôsobom prispieva k naplneniu uvedeného cieľa, keďže nesú v sebe nielen prezentačný, ale aj významný preventívny potenciál,“ dodáva Slivka.

Ako nám potvrdili ďalší tvorcovia, nie je jednoduché dostať policajnú techniku či dokonca policajtov do projektov, musí byť voľná, sú tam prísne podmienky na zobrazovanie, je tam vždy potrebný vopred súhlas či podrobná zmluva. „Polícia takýmto spôsobom spolupracovala aj na filme Čiara, nie je to teda nič výnimočné. Takéto veci poskytovali aj minulí prezidenti Policajného zboru alebo ministri. Vždy to bolo na základe zmluvy,“ povedal pre cas.sk Jozef Šátek, bývalý šéf Úradu boja proti korupcii.

Koniec citácie

Tu sú printscreeny článku:

A prečo vás v čase kolapsu zdravotníctva nezaujíma i táto téma páni novinári? Pre väčšinu ľudí je podľa mňa doležitá.

Prečo pravda o zdraví nikoho nezaujíma?

Doplnenie:

Marek Vagovič mohol už na začiatku novinárke povedať, že polícia a on nemali uzatvorenú žiadnu zmluvu. Lebo teraz to vyzerá tak, že túto „verziu“ si polícia „vymyslela“ dodatočne.
Myslím tým tento text:
„Príbehy zachytené v knihe podľa autora v značnej miere korešpondujú s fungovaním polície v podmienkach SR. Takéto praktiky príslušníkov slovenskej polície postupne potvrdzujú aj právoplatné rozhodnutia príslušných súdov, čo výrazným spôsobom naštrbilo dôveru občanov v políciu,“ dodáva Slivka. Súčasné vedenie polície si podľa jeho slov ako základný cieľ predsavzalo postupne zvyšovať dôveru občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor, okrem iného aj očistou vo vlastných radoch. „Sme toho názoru, že pozitívna prezentácia práce polície, aj prostredníctvom takýchto projektov, významným spôsobom prispieva k naplneniu uvedeného cieľa, keďže nesú v sebe nielen prezentačný, ale aj významný preventívny potenciál,“ dodáva Slivka.

Polícia nepotrebuje pozitívnu prezentáciu, ale nech skutočne pracuje v prospech občanov. To je ta najlepšia reklama. Z mojich skúseností si dovolím tvrdiť, že keď skutočne som potrebovala pomocť, tak mi nepomohli.
Tak ako chcú zvyšovať doveru občanov v tento ozbrojený bezpečnostný zbor? Len pozitívnou reklamou, ale „skutek utek“?

Oznámeni kriminální polícii ČR od nepohodlného svědka tunelováni VSŽ Košice

Tu sú povodné články ku tejto kauze Marek Vagovič (asi ich väčšina čítala)

Je známy novinár Marek Vagovič objektívny ohľadom práce polície, keď získal policajné auto na súkromné účely a odmieta to vysvetliť?

Novinár Marek Vagovič spôsob medializácie kauzy vníma ako „cielený útok mafie“

Evropská únie a český premiér Fiala

28.11.2022

Zajímavé je sledovat, jak český premiér Petr Fiala se vyvíjí a stále mluví něco jiného. Tady jsou konkrétní videa, i k EU, i k České republice. Jeho slová a činy nejsou souladu a mění se podle situace. Vložila jsem tady i starší videa, kde mluvil jinak, jak teď koná. Vzhledem k tomu, že Česká republika je teď předsedající zemí EU, tak jeho politika má vliv na [...]

Otvorený list Petrovi Visolajskému

26.11.2022

Vážený pán Visolajský, žiadam Vás, aby ste prešetrili všetky tieto maily, prečo Vaši kolegovia lekári nižšie uvedeným pacientom nepomohli a neporadili so stravou a zdravým životným štýlom. Je to cca 100 mailov od marca 2012. Mám ich viac, ale toto množstvo som zatiaľ dala do textu a urobila z mailov printscreeny ako dokaz, že mi tí ľudia skutočne poslali mail. Doplnenie [...]

Matovič, Visolajský, nie je vám to trápne takto jednať?

25.11.2022

Snaha zachrániť každého pacienta je podľa Petra Visolajského samozrejmosťou, problém je podľa neho však niekde inde. To ste myslel vážne? Lebo podľa mňa tomu na Slovensku tak nie je. A pán Matovič to nevidí? Citujem z článku, ktorý uverejnili web noviny 8.3.2021: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/nie-je-nam-tu-na-slovensku-ani-trochu-trapne-pyta-sa-peter-visolajsky/ [...]

Sliač, referendum, urna

Referenda o predčasných voľbách by sa určite zúčastnilo 37,1 percenta ľudí

01.12.2022 22:46

Spolu 56 percent vyjadrilo pochybnosť o svojej účasti v referende alebo ju priamo odmietli.

HIV, AIDS

HIV je na vzostupe a zabíja aj na Slovensku. Môže za to hanba a predsudky

01.12.2022 21:31

Prečo v posledných rokoch výskyt HIV v Európe aj na Slovensku stúpa? Aké mýty a predsudky v spoločnosti pretrvávajú a aký vplyv na šírenie HIV má to, že predsudky majú často aj zdravotníci a lekári? (podcast)

Martin Klus

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS, kritizuje návrh na odvolanie vlády

01.12.2022 21:07, aktualizované: 22:02

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu.

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 1534635x
Priemerná čítanosť článkov: 15986x

Autor blogu

Kategórie