Založ si blog

Je známy novinár Marek Vagovič objektívny ohľadom práce polície, keď získal policajné auto na súkromné účely a odmieta to vysvetliť?

Marek Vagovič je známy novinár, ktorý prešiel mnohými redakciami. Písal pre Pravdu, Sme, Týždeň, Domino fórum, Aktuality. V súčasnosti pôsobí v Konzervatívnom denníku Postoj a podľa medializovaných informácií by mal mať po zmene riaditeľa RTVS vlastnú reláciu aj v štátnej televízií. Na svojom facebookovom profile Vagovič v posledných týždňoch avizuje vydanie knihy, ktorú definoval ako thriler o policajnej mafií.

Preto sa ho to pýtam verejne, ako je to možné, využívať i malé výhody od polície a potom seriózne o nich informovať, keď nepracujú v prospech bežného občana? Nevylučuje sa to s jeho objektivitou? Ako može potom posobiť vo verejnoprávnom médiu? Keď som ho prosila ja o pomoc s kauzou VSŽ Košice, tak ma ignoroval. Pritom v médiach sa tento novinár reprezentuje ako špičkový novinár. Tak prečo ma ignoroval?

Dnes vyšiel na serveru Plus 7 dní tento článok od novinárky Ľudmily Lackovej.

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/ocareny-kuklacmi-znamy-novinar-odmieta-povedat-ako-ziskal-policajne-auto-sukromne-ucely

Citujem z textu článku:
Marek Vagovič reagoval na naše odhalenie, že biela dodávka použitá v promovideu na jeho knihu je policajné auto, ktorým viezli Kaliňáka na súd, príkro: “ To ťažko! Neviem, odkiaľ to máte. Ja takúto informáciu nemám.“
Stačí sa pozrieť na EČV spomínaného auta – upozornili sme Vagoviča. Ten nás najprv presviedčal, že evidenčné čísla aut sú na videu zakryté, čo nebola pravda, a keď sme mu pripomenuli, že sám zverejňoval aj fotografie tohto auta z natáčania, zmenil tón. Po položení jednoduchej otázky – či mal autá požičané z NAKA, vychril: „Ja vám nebudem odpovedať na tieto otázky. To je moja súkromná aktivita, akým spôsobom ja využijem konkrétnych ľudí a autá v súkromnom projekte. Do toho vás naozaj nič nie je. To nie je vaša vec. To je moja súkromná vec. Vydávam knihu, natočil som trailer. To je všetko, čo k tomu viem povedať.“
Po týchto slovách novinár Marek Vagovič zložil telefón. Bez pozdravu. Škoda. Bolo by na mieste, aby hlavne v súvislosti s chystaným projektom vo verejnoprávnej televízií, ale aj z pohľadu jeho doterajšej práce novinára vysvetlil, ako možno zlúčiť prijímanie službičiek od predstaviteľov polície s objektívnym informovaním verejnosti.

Koniec citácie.

Tu je mail z 24.8.2022, keď som prosila o pomoc Mareka Vagoviča. Neuverejnil nič, ani mi nepomohol.

Tu je mail z 21.9.2022, ktorý som posielala okrem iného aj novinárke Ľudmile Lackovej, ktorá dnes uverejnila článok o Marekovi Vagovičovi. A predtým uverejnila článok, kde bol rozhovor s Jánom Kaľavským, bývalým vysokopostaveným policajtom.
Tak uvidíme, či pomože mne. Nechcem byť naivná, tak radšej predpokladám, že nie, nepomože.

O svojich skúsenostiach s bývalou novinárkou práve týždenníka Plus 7 dní Naďou Šindlerovou som písala v tomto článku. Tá sa rovno zamestnala na Ministerstve vnútra SR. Info je v tomto článku.

Robert Fico neurobil nič proti korupcii, ignoroval ju i keď o nej vedel

Novinári, ktorý z vás informuje seriozne? A vysvetlí verejnosti Marek Vagovič, čo má znamenať to požičanie auta od polície na jeho súkromné účely? Pokiaľ chce pracovať vo verejnoprávnej televízii, tak by mal.

Doplnenie:
Aby som bola objektívna a nekritizovala len Mareka Vagoviča, tak niekoľkokrát som prosila o pomoc a uverejnenie aj známu novinárku Moniku Tódovú a jej kolegov Matúša Kostolného a Lukáša Filu. Tá tiež nepomohla, ani jej kolegovia novinári.
Tu je mail z roku 2017 a bol poslaný aj do redakcie aktuality.sk

A tu je mail z roku 2012, tiež ma novinárka Monika Tódová ignorovala, i jej kolegovia novinári.

Tu sú odkazy na články, kde je povodna kauza:

A keby to novinári nevedeli a nepochopili, mohli sa za tie roky spýtať, veď to 4 roky študovali na žurnalistike, tak by to mali chápať a vedieť pracovať s informáciami. Prípadne z tých informácií urobiť skrátenú verziu alebo rozdeliť do viacerých článkov. Predpokladám, že to sa učili na žurnalistike.

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

Kauza VSŽ a slobodné slovenské média 1. časť, Lucia Žatková

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Evropská únie a český premiér Fiala

28.11.2022

Zajímavé je sledovat, jak český premiér Petr Fiala se vyvíjí a stále mluví něco jiného. Tady jsou konkrétní videa, i k EU, i k České republice. Jeho slová a činy nejsou souladu a mění se podle situace. Vložila jsem tady i starší videa, kde mluvil jinak, jak teď koná. Vzhledem k tomu, že Česká republika je teď předsedající zemí EU, tak jeho politika má vliv na [...]

Otvorený list Petrovi Visolajskému

26.11.2022

Vážený pán Visolajský, žiadam Vás, aby ste prešetrili všetky tieto maily, prečo Vaši kolegovia lekári nižšie uvedeným pacientom nepomohli a neporadili so stravou a zdravým životným štýlom. Je to cca 100 mailov od marca 2012. Mám ich viac, ale toto množstvo som zatiaľ dala do textu a urobila z mailov printscreeny ako dokaz, že mi tí ľudia skutočne poslali mail. Doplnenie [...]

Matovič, Visolajský, nie je vám to trápne takto jednať?

25.11.2022

Snaha zachrániť každého pacienta je podľa Petra Visolajského samozrejmosťou, problém je podľa neho však niekde inde. To ste myslel vážne? Lebo podľa mňa tomu na Slovensku tak nie je. A pán Matovič to nevidí? Citujem z článku, ktorý uverejnili web noviny 8.3.2021: https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/nie-je-nam-tu-na-slovensku-ani-trochu-trapne-pyta-sa-peter-visolajsky/ [...]

Sliač, referendum, urna

Referenda o predčasných voľbách by sa určite zúčastnilo 37,1 percenta ľudí

01.12.2022 22:46

Spolu 56 percent vyjadrilo pochybnosť o svojej účasti v referende alebo ju priamo odmietli.

HIV, AIDS

HIV je na vzostupe a zabíja aj na Slovensku. Môže za to hanba a predsudky

01.12.2022 21:31

Prečo v posledných rokoch výskyt HIV v Európe aj na Slovensku stúpa? Aké mýty a predsudky v spoločnosti pretrvávajú a aký vplyv na šírenie HIV má to, že predsudky majú často aj zdravotníci a lekári? (podcast)

Martin Klus

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS, kritizuje návrh na odvolanie vlády

01.12.2022 21:07, aktualizované: 22:02

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu.

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 1534649x
Priemerná čítanosť článkov: 15986x

Autor blogu

Kategórie