Založ si blog

Je známy novinár Marek Vagovič objektívny ohľadom práce polície, keď získal policajné auto na súkromné účely a odmieta to vysvetliť?

Marek Vagovič je známy novinár, ktorý prešiel mnohými redakciami. Písal pre Pravdu, Sme, Týždeň, Domino fórum, Aktuality. V súčasnosti pôsobí v Konzervatívnom denníku Postoj a podľa medializovaných informácií by mal mať po zmene riaditeľa RTVS vlastnú reláciu aj v štátnej televízií. Na svojom facebookovom profile Vagovič v posledných týždňoch avizuje vydanie knihy, ktorú definoval ako thriler o policajnej mafií.

Preto sa ho to pýtam verejne, ako je to možné, využívať i malé výhody od polície a potom seriózne o nich informovať, keď nepracujú v prospech bežného občana? Nevylučuje sa to s jeho objektivitou? Ako može potom posobiť vo verejnoprávnom médiu? Keď som ho prosila ja o pomoc s kauzou VSŽ Košice, tak ma ignoroval. Pritom v médiach sa tento novinár reprezentuje ako špičkový novinár. Tak prečo ma ignoroval?

Dnes vyšiel na serveru Plus 7 dní tento článok od novinárky Ľudmily Lackovej.

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/ocareny-kuklacmi-znamy-novinar-odmieta-povedat-ako-ziskal-policajne-auto-sukromne-ucely

Citujem z textu článku:
Marek Vagovič reagoval na naše odhalenie, že biela dodávka použitá v promovideu na jeho knihu je policajné auto, ktorým viezli Kaliňáka na súd, príkro: “ To ťažko! Neviem, odkiaľ to máte. Ja takúto informáciu nemám.“
Stačí sa pozrieť na EČV spomínaného auta – upozornili sme Vagoviča. Ten nás najprv presviedčal, že evidenčné čísla aut sú na videu zakryté, čo nebola pravda, a keď sme mu pripomenuli, že sám zverejňoval aj fotografie tohto auta z natáčania, zmenil tón. Po položení jednoduchej otázky – či mal autá požičané z NAKA, vychril: „Ja vám nebudem odpovedať na tieto otázky. To je moja súkromná aktivita, akým spôsobom ja využijem konkrétnych ľudí a autá v súkromnom projekte. Do toho vás naozaj nič nie je. To nie je vaša vec. To je moja súkromná vec. Vydávam knihu, natočil som trailer. To je všetko, čo k tomu viem povedať.“
Po týchto slovách novinár Marek Vagovič zložil telefón. Bez pozdravu. Škoda. Bolo by na mieste, aby hlavne v súvislosti s chystaným projektom vo verejnoprávnej televízií, ale aj z pohľadu jeho doterajšej práce novinára vysvetlil, ako možno zlúčiť prijímanie službičiek od predstaviteľov polície s objektívnym informovaním verejnosti.

Koniec citácie.

Tu je mail z 24.8.2022, keď som prosila o pomoc Mareka Vagoviča. Neuverejnil nič, ani mi nepomohol.

Tu je mail z 21.9.2022, ktorý som posielala okrem iného aj novinárke Ľudmile Lackovej, ktorá dnes uverejnila článok o Marekovi Vagovičovi. A predtým uverejnila článok, kde bol rozhovor s Jánom Kaľavským, bývalým vysokopostaveným policajtom.
Tak uvidíme, či pomože mne. Nechcem byť naivná, tak radšej predpokladám, že nie, nepomože.

O svojich skúsenostiach s bývalou novinárkou práve týždenníka Plus 7 dní Naďou Šindlerovou som písala v tomto článku. Tá sa rovno zamestnala na Ministerstve vnútra SR. Info je v tomto článku.

Robert Fico neurobil nič proti korupcii, ignoroval ju i keď o nej vedel

Novinári, ktorý z vás informuje seriozne? A vysvetlí verejnosti Marek Vagovič, čo má znamenať to požičanie auta od polície na jeho súkromné účely? Pokiaľ chce pracovať vo verejnoprávnej televízii, tak by mal.

Doplnenie:
Aby som bola objektívna a nekritizovala len Mareka Vagoviča, tak niekoľkokrát som prosila o pomoc a uverejnenie aj známu novinárku Moniku Tódovú a jej kolegov Matúša Kostolného a Lukáša Filu. Tá tiež nepomohla, ani jej kolegovia novinári.
Tu je mail z roku 2017 a bol poslaný aj do redakcie aktuality.sk

A tu je mail z roku 2012, tiež ma novinárka Monika Tódová ignorovala, i jej kolegovia novinári.

Tu sú odkazy na články, kde je povodna kauza:

A keby to novinári nevedeli a nepochopili, mohli sa za tie roky spýtať, veď to 4 roky študovali na žurnalistike, tak by to mali chápať a vedieť pracovať s informáciami. Prípadne z tých informácií urobiť skrátenú verziu alebo rozdeliť do viacerých článkov. Predpokladám, že to sa učili na žurnalistike.

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

Kauza VSŽ a slobodné slovenské média 1. časť, Lucia Žatková

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Marián Jelínek, mentálny kouč viacerých športovcov – videa

01.12.2023

U Mariana Jelínka ma zaujali dve jeho vyjadrenia v jeho videách: Pomaly létame na Mars, ale nepoznáme samy sebe. A to druhé je: Přinuťte nažranou lvici lovit….(nepřinutíte ji). Na youtube je veľa rozhovorov s ním a mnohé možu slúžiť ako inšpirácia i bežným ľuďom vzhľadom k tomu, že spolupracoval a spolupracuje s mnohými športovcami ako mentálny kouč. K [...]

Pellegriniho hovorkyňa odpovedala na dotaz novinárov, že im je do toho prd. . .

29.11.2023

Takýto titulok mal článok na novinky.cz a nič na tom nezmení ani Pellegriniho ospravedlnenie, že jeho hovorkyňa je temperamentná žena. Je platená z daní občanov a na všetky otázky by mala odpovedať. I na tie nepríjemné. Inak na tej pozícii nemá čo robiť. V súkromnej firme by ju za takúto reakciu vyhodili. Ale Pellegrini ju ešte ospravedlňuje? On súhlasí s jej postojom, [...]

Čaputová podporila v Motole program transplantácie pľúc

23.11.2023

Prezidentka Čaputová v stredu 22.11.2023 navštívila v Prahe nemocnicu Motol. Prišla podporiť Národní program transplantácie pľúc pre Českú a Slovenskú republiku. Bolo to uverejnené v tomto článku: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-caputova-v-motole-podporila-program-transplantace-plic-40451688 Citujem z článku: „Je to unikátní program, který se zaměřuje na záchranu [...]

COP28, Dubaj, klimatický samit

Dubajského sultána skritizovali na COP28. Vyhlásil, že za odchodom od fosílnych palív nie je veda

03.12.2023 22:25

Designovaný prezident klimatickej konferencie Organizácie Spojených národov (OSN) COP28 v Dubaji Sultán Ahmad al-Džábir sa ocitol pod paľbou kritiky.

Sonnenskilauf Moelltaler Gletscher  c HT-NPR  D. Zupanc

Český lyžiar zahynul pod lavínou v rakúskych Alpách

03.12.2023 21:15

Český lyžiar (51) zahynul v nedeľu pod lavínou v oblasti rakúskeho lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher (Mölltalský ľadovec).

Vysoké Tatry zima sneh Štrba, cencúle

V noci môže byť až mínus 20 stupňov Celzia, varujú meteorológovia

03.12.2023 20:00

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia.

robotník, práca,

Chceme suverénnu pracovnú politiku. Dá sa to však, ak je ovládaná strachom z cudzincov?

03.12.2023 19:00

Slovenský pracovný trh má väčší problém, než sa zdá. Prevládne zneužívaný strach z cudzieho, alebo dáta a zhoda na riešení problémov našej spoločnosti? Zapojte sa do diskusie!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 2748321x
Priemerná čítanosť článkov: 16072x

Autor blogu

Kategórie