Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok.

https://ereport.sk/video-pellegrini-neprestava-sokovat-volicov-budajovi-pritakaval-ze-smer-su-dezolati/

Našla som k tomu i ďalší „vysvetľujúci“ článok, ako to vlastne Peter Pellegrini myslel. Je tiež s videom a to video bolo uverejnené v rámci relácie na RTVS, moderoval to Marek Makara. A vysvetľoval slová Petra Pellegriniho Matúš Šutaj Eštok. Takže žiadne „dezinformačné“ média…

https://ereport.sk/video-ako-to-bolo-s-pellegriniho-pritakavanim-budajovi-o-dezolatoch-estok-ponukol-vysvetlenie/

Ešte dobre, že má Peter Pellegrini „hovorcu“, ktorý tieto jeho slová vysvetlil.
Rovnako ako Peter Pellegrini vysvetľoval slová svojej hovorkyne pred časom, keď povedala novinárom, že je im do toho prd.

Predpokladám, že to bude ešte veselo, čo všetko sa dozvieme, keď sa náhodou niekto z nich preriekne…

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/11/29/pellegriniho-hovorkyna-odpovedala-na-dotaz-novinarov-ze-im-je-do-toho-prd/


No, on je dieťa šťasteny…

Lebo to, ako sa on prepracoval až na post prezidenta, sa inak nazvať nedá. Nenápadne sa po Ficovom chrbte posúval vyššie a vyššie, až zakotvil vo funkcii najvyššej, prezidentskej.
Jediné, čo k tomu potreboval, bolo poslúchať, pritakávať, klamať, pri nepríjemných otázkach odpovedať vyhýbavo, vykrúcať sa, používať prázdne frázy, hovoriť kvetnato a pritom všetkom sa jamkato usmievať.
Je to neuveriteľné, ale on tým, že ako jediný zastával všetky tri najvyššie ústavné funkcie, stal sa najúspešnejším slovenským politikom. To, že sa do funkcií preklamal, preusmieval, dokonca premlčal, nič nemení na fakte, že fakt sa narodil pod šťastnou hviezdou. Vivat Slovensko, krajina neobmedzených možností.

Pod tento komentár z diskusie sa podpisujem, i keď nie som jeho autorom ja, ale diskutujúca z nižšie uvedeného článku na sme.sk

Uverejnila som to už v tomto článku:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/04/09/pelle-dieta-stasteny/

Peter Pellegrini bol dlhé roky v strane SMER a nikdy som si nevšimla, že by riešil nejaký skutočne veľký problém Slovenska a verejne za neho bojoval. Asi o ničom nevedel…rovnako ako odchádzajúca prezidentka.

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/19/robert-fico-richard-smida-zdravotnictvo-a-necinnost-policie/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/robert-fico-neurobil-nic-proti-korupcii-ignoroval-ju-i-ked-o-nej-vedel/

Tento článok bol uverejnený ešte pred voľbou prezidenta, už som z neho citovala v inom článku na blogu.
Ale bohužiaľ je to stále aktuálna téma.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/problem-je-ze-zije-ve-lzi-slovaci-propiraji-pellegriniho-ori/r~523a0e7ef32b11ee801c0cc47ab5f122/

Citujem ešte raz z tohoto článku:

Že se ke spekulacím o soukromém životě Peter Pellegrini nevyjadřuje, je podle slovenského sociologa Michala Vašečky jeho legitimním rozhodnutím. Problém ale vidí v tom, že šéf parlamentu nemluví pravdu, a to i v jiných tématech. „Za poslední týdny se musím zamyslet, kdy vlastně nelhal. Řekl, že s nikým nesdílí domácnost, ale najednou se dozvíme, že to není pravda. Pellegrini je člověk, který přesně kvůli tomuto tématu celý život žije ve lži a bude patrně i nadále. V realitě mu patrně život v přetvářce nevadí, pro něj je důležitější, že má komfort a luxus. Ztratil kontakt s realitou,“ myslí si sociolog.

Koniec citácie.

Takže neostáva len veriť na zázrak, že Peter Pellegrini bude ako prezident SR hovoriť pravdu, nestratí kontakt s realitou a jeho hovorkyňa nám cez novinárov nebude odkazovať, že je nám do toho prd.
A že nás niektorých občanov nebude považovať za dezolátov. Alebo to tak nemyslel? Možno aj tí dezoláti ho volili….

A ešte neostáva len dúfať, že nebude Peter Pelllegrini podľa logiky Matúša Šutaja Eštoka prikyvovať starším, keď budú rozprávať nesmysly a nebodaj tak aj konať v neprospech Slovenska. Pokiaľ by prikyvoval za každú cenu starším a nechal ich konať, čo chcú, tak to by pre Slovensko bola katastrófa. Ale slovenskí voliči sú už zvyknutí na všeličo a ešte poďakujú…

Priznám sa, že ja som pojem“dezoláti“ zatiaľ nepochopila. Tak som si hľadala na internete a našlo mi toto:

https://cs.wiktionary.org/wiki/dezol%C3%A1t

význam
1. (neologismus, hanlivě) člověk, který šíří dezinformace a propadl jim; zpravidla odmítá autoritu státu a státních institucí, úlohu tradičních elit a je náchylný ke konspiračnímu myšlení

2. (hanlivě) ztroskotanec, člověk, který je neúspěšný vlivem svých nízkých duševních schopností [3]

člověk šířící dezinformace

Koniec informácie z googlu.

No som voľako z toho zmätená :-).
Lebo si myslím, že mať iný názor s argumentami je normálne. Nikdy nemajú všetci rovnaký názor.
A štátne inštitúcie často nekonajú v súlade so zákonom. Okrem toho: zákony si občas vzájomne odporujú….je v tom chaos.

Zažila som to neraz. Stačí sa len podrobne pozrieť na konanie Maroša Žilinku. Ten tiež rieši banality a podstatné veci prejde mlčaním. Veď on je generálny prokurátor.

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/07/preco-maros-zilinka-poveril-martina-tamaskovica-vedenim-krajskej-prokuratury-v-nitre-nie-je-to-konflikt-zaujmov/

A čo sú tradičné elity? Tí, ktorí sa za to považujú??? Čo je vlastne elita?

Keďže viem, že mnohí sú leniví rozkliknúť článok, len niekedy komentujú, tak som doplnila do článku printscreeny prvých dvoch článkov na začiatku tohoto článku. Sú z roku 2022, takže staršieho data a sú v nich aj videa.

Prezident Pavel hovorí, že vznik Spojených štátov európskych je jediné riešenie pre Európu

23.04.2026

Nie, nie je to žart. Toto skutočne povedal český prezident Pavel na stretnutí s občanmi v Litomyšli a denik.cz k tomu uverejnil aj video, kde to hovorí (je vložené v tomto článku nižšie na denik.cz): https://www.denik.cz/z_domova/prezident-petr-pavel-vznik-spojene-stary-evropske-francouzsky-jaderny-destnik.html Citujem z článku: Prezident Petr Pavel na debatě Deníku.cz s občany [...]

Prezident Pellegrini nebude zisťovať, kto pre neho zháňal influencerov za peniaze. Zľahčoval svoje prešľapy z prezidentskej kampane

17.04.2026

Zaujímavé video s prezidentom Petrom Pellegrinim. Takže najprv tvrdil, že mu na kampaň požičala peniaze rodina. To znamená, že má bohatú rodinu. Alebo sa mýlim? Ale potom tvrdil, že na kampaň mal peniaze od politickej strany Hlas. Redaktorka Denika N zase tvrdila, že sice to oficiálne bol Hlas, ale v skutočnosti to boli utajovaní darcovia. Tu je to spomínané video, kde o tom [...]

Nemecká politička Alice Weidel: EU nerieši zvýšené ceny pohonných hmot a plynu. Musíme zastupovať naše záujmy.

16.04.2026

Zaujali ma dve videa, kde hovoria konkrétní nemeckí politici o cenách pohonných hmot a plynu. Z tých videí vyplýva, že im záleží na tom, aby tieto rozhodnutia boli v prospech obyčajných ľudí v EU. https://www.youtube.com/shorts/u0joiIjbI9U (Omylom som dala najprv do článku len odkaz na všeobecné krátke videa, za čo sa ospravedlňujem. Preto som doplnila odkaz na konkrétne [...]

Trump USS George H.W. Bush

Chystá Trump niečo? Na Blízky východ dorazila už tretia americká lietadlová loď

23.04.2026 22:31

Napriek prímeriu je situácia v regióne napätá.

mikloško vallo

Vallo ocenil osem osobností, medzi nimi aj Mikloška či ukrajinského veľvyslanca

23.04.2026 21:51

Za viac ako 50 úspešných ročníkov festivalu Jazzové dni boli ocenení Peter Lipa a Pavel Daněk.

Cyprus EU Summit

Orbán neprišiel a lídri EÚ dúfajú v rýchlejší vstup Ukrajiny. Zelenskyj je odvážny a hovorí o mesiacoch

23.04.2026 21:05

V cyperskom letovisku Agia Napa vo štvrtok večer neformálne zasadla Európska rada.

Russia Putin

Indonézia prispieva Rusku na vojnu, Putin predal 100 miliónov barelov ropy so zľavou

23.04.2026 20:16

Najväčšia ekonomika juhovýchodnej Ázie so silne dotovanými cenami palív je producentom ropy, napriek tomu zostáva jej čistým dovozcom.