Založ si blog

Igor Matovič a Róbert Fico, to by bola skvelá priama konfrontácia v živom prenose

Ľudia si zaslúžia vidieť priamu konfrontáciu Igora Matoviča, Róberta Fica, Michala Šimečku, Petra Pelegríniho. Som veľmi sklamaná, že práve Róbert Fico sa bojí priamej konfrontácie v televízií s Igorom Matovičom.

Reagujem na základe tohoto článku:

https://domov.sme.sk/c/23219328/markiza-musela-zrusit-finalnu-volebnu-debatu-odriekli-ju-po-ficovi-aj-pellegrini-a-simecka.html?ref=terazbox_sme

Áno, pravdepodobne by sa pohádali, ale navzájom by si vykričali, čo robili zle pre občanov. Nech občan vidí v priamom prenose, aké je ich vládnutie, záujmy v skutočnosti, ako na neho v praxi nemyslia.
Ani jednému z nich nejde o blaho bežného občana, ale o moc, peniaze a imunitu.

Podľa mňa sa Fico tej debaty bojí preto, že keby sa pohádali, tak by na Matovičové obvinenia musel priamo reagovať. Už by nemohol diplomaticky vyhovoriť a reagovať tak, ako odpovedal v poslednej debate moderátorke Dibákovej na TV JOJ. Na čo nechcel, na to neodpovedal, ona bola k nemu diplomaticky slušná a prešla to s úsmevom. Áno, je za to platená, aby zvládala aj takéto situácie diplomaticky.

Ale Igor Matovič by k nemu diplomat nebol a po takej úprimnej hádke by pravdepodobne SMER stratil časť voličov. To tesne pred voľbami nepotrebuje. Preto sa takej priamej konfrontácii vyhýba.

Matovič si asi nepripúšťa, že hlavný podiel na tom, že sa Fico pravdepodobne vráti na výslnie politiky, má on svojim vládnutím. To, čo predvádzal v čase corony, to bolo strašné.

A Fico sa chráni predovšetkým pred väzbou. To si nemyslím len ja, to si všimli i českí novinári. Prikladám ako dokaz jeden článok z českých médii.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/slovenske-volby-analyza-sociolog-politolog-novinarka-rober-fico-igor-matovic_2309220952_elev

A čo sa týka tých štátnych zakázok: po roku 1989 „nastali“ voľné ceny, takže každá firma si mohla určiť ceny, aké chcela. Do roku 1989 to bolo prísne kontrolované. Ako to viem? Robila som ceny a každý rok sme mali kontrolu z generálneho riaditeľstva na ceny, dostávali sme cenníky z generálneho riaditeľstva. Bolo to určované centrálne, štátom (cez generálne riaditeľstvo), aké jednotlivé úkony možme počítať a presný postup.

V predošlom blogu som spomínala profit na štátnych zakázkach jednej českej politickej strane (KDU ČSL). Je to možné od roku 1989 pre to, že sú voľné ceny, stačí upraviť podmienky pre výberové konanie tak, aby im vyhoveli len určité spoločnosti. Alebo „výberovko“ rovno nerobiť, ako sa dialo v čase corony.
Potom už na predraženej cene nezáleží, stačí ak protistrana súhlasí.

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/22/je-politika-skutocne-taka-ako-sa-javi-beznym-obcanom/

O províziach, sice v súkromnej firme, ale o systéme hovoril v tomto rozhovore Václav Fischer, známy bývalý český podnikateľ. Fakt je to dobrý rozhovor.

Zaujímavý rozhovor o tom, ako to v skutočnosti vyzerá na východnej hranici. Prečo sa tejto téme politici, vrátane Fica vyhýbajú?

S niektorými ľuďmi sa sice nevyjednáva, ale Igor Matovič je verejný činiteľ. Preto by ho ostatní politici nemali ignorovať. Som si vedomá, z akého dovodu s ním nechce debatovať Fico. Ostatní politici vedia sami, prečo sa tak rozhodli…žeby zo solidarity k Ficovi alebo už sa dohadujú v pozadí, že ak vyhrá Fico, s kým bude vládnuť?

A čo naša prezidentka? Bude zase situáciu len citlivo vnímať a nič neurobí? Už by konečne mohla demokraciu i posilňovať v reálnom živote. Prázdne reči nestačia.

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/03/31/zuzana-caputova-tvrdi-ze-v-case-krizy-musime-demokraciu-branit-a-posilnovat/

Doplnenie 23.9.2023:

A aby ma niekto nepodozrieval, že „nadržiavam“ Igorovi Matovičovi. Nie, nenadržiavam. Politici sa nemajú milovať, ani obdivovať, ale kontrolovať. O tej kontrole politikov hovoril už Karel Kryl. On asi tušil, akým smerom sa to zvrhne.

Tu je dokaz, že som kritizovala oboch politikov v predošlých článkoch:

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/20/igor-matovic-ma-dnes-pobavil-tym-ako-oni-viac-pomahali-ludom-ako-robert-fico/

A už by sa mohli novinári politikov pýtať verejne, ako v skutočnosti „robia“ zákony na Slovensku, kto ich píše. Spomínal to v tomto rozhovore Jaroslav Spišiak.
Preto ma tak „dojíma“, keď Fico a Matovič, aj ostatní politici tvrdia v debatách, ako im ide o občana. Tak prečo nezmenili „tvorbu“ zákonov?

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/14/video-spisiak-najvacsia-hrozba-pre-slovensko-su-politici-ktori-nie-su-pod-vplyvom-oligarchov/

Sťažnosť prezidentke Europského súdu pre ľudské práva

02.07.2024

V januári som uverejnila dopis ukrajinskému sudcovi pre ľudské práva Mykola Gnatovskyy. Od decembra 2023 mi neodpísal na dva dopisy. V čom nedodržal pravidlá EU súdu pre ľudské práva som uviedla v dopise prezidentke tohoto súdu. https://popelka.blog.pravda.sk/2024/01/05/ukrajinsky-sudca-mykola-gnatovskyy-a-europsky-sud-pre-ludske-prava-preco-jedna-tak-ako-jedna/ Tento dopis [...]

Ministerka Martina Šimkovičová a anketa Slovenka roku 2024

18.06.2024

Vážená pani ministerka Šimkovičová, žiadam Vás, aby ste prešetrila, či v tomto prípade postupuje RTVS nestranne a bez cenzúry. Poslala som to organizátorke tejto ankety, ktorá vyslovene nadržuje v mediálnej oblasti RTVS. Iné nominantky tam ani nie sú. Predsa súkromná spoločnosť si nemože robiť reklamu cez RTVS keď priamo nadržuje len RTVS a ostatných zo súťaže [...]

Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

15.06.2024

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok. [...]

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.