Založ si blog

Igor Matovič a Róbert Fico, to by bola skvelá priama konfrontácia v živom prenose

Ľudia si zaslúžia vidieť priamu konfrontáciu Igora Matoviča, Róberta Fica, Michala Šimečku, Petra Pelegríniho. Som veľmi sklamaná, že práve Róbert Fico sa bojí priamej konfrontácie v televízií s Igorom Matovičom.

Reagujem na základe tohoto článku:

https://domov.sme.sk/c/23219328/markiza-musela-zrusit-finalnu-volebnu-debatu-odriekli-ju-po-ficovi-aj-pellegrini-a-simecka.html?ref=terazbox_sme

Áno, pravdepodobne by sa pohádali, ale navzájom by si vykričali, čo robili zle pre občanov. Nech občan vidí v priamom prenose, aké je ich vládnutie, záujmy v skutočnosti, ako na neho v praxi nemyslia.
Ani jednému z nich nejde o blaho bežného občana, ale o moc, peniaze a imunitu.

Podľa mňa sa Fico tej debaty bojí preto, že keby sa pohádali, tak by na Matovičové obvinenia musel priamo reagovať. Už by nemohol diplomaticky vyhovoriť a reagovať tak, ako odpovedal v poslednej debate moderátorke Dibákovej na TV JOJ. Na čo nechcel, na to neodpovedal, ona bola k nemu diplomaticky slušná a prešla to s úsmevom. Áno, je za to platená, aby zvládala aj takéto situácie diplomaticky.

Ale Igor Matovič by k nemu diplomat nebol a po takej úprimnej hádke by pravdepodobne SMER stratil časť voličov. To tesne pred voľbami nepotrebuje. Preto sa takej priamej konfrontácii vyhýba.

Matovič si asi nepripúšťa, že hlavný podiel na tom, že sa Fico pravdepodobne vráti na výslnie politiky, má on svojim vládnutím. To, čo predvádzal v čase corony, to bolo strašné.

A Fico sa chráni predovšetkým pred väzbou. To si nemyslím len ja, to si všimli i českí novinári. Prikladám ako dokaz jeden článok z českých médii.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/slovenske-volby-analyza-sociolog-politolog-novinarka-rober-fico-igor-matovic_2309220952_elev

A čo sa týka tých štátnych zakázok: po roku 1989 „nastali“ voľné ceny, takže každá firma si mohla určiť ceny, aké chcela. Do roku 1989 to bolo prísne kontrolované. Ako to viem? Robila som ceny a každý rok sme mali kontrolu z generálneho riaditeľstva na ceny, dostávali sme cenníky z generálneho riaditeľstva. Bolo to určované centrálne, štátom (cez generálne riaditeľstvo), aké jednotlivé úkony možme počítať a presný postup.

V predošlom blogu som spomínala profit na štátnych zakázkach jednej českej politickej strane (KDU ČSL). Je to možné od roku 1989 pre to, že sú voľné ceny, stačí upraviť podmienky pre výberové konanie tak, aby im vyhoveli len určité spoločnosti. Alebo „výberovko“ rovno nerobiť, ako sa dialo v čase corony.
Potom už na predraženej cene nezáleží, stačí ak protistrana súhlasí.

Je politika skutočne taká, ako sa javí bežným občanom?

O províziach, sice v súkromnej firme, ale o systéme hovoril v tomto rozhovore Václav Fischer, známy bývalý český podnikateľ. Fakt je to dobrý rozhovor.

Zaujímavý rozhovor o tom, ako to v skutočnosti vyzerá na východnej hranici. Prečo sa tejto téme politici, vrátane Fica vyhýbajú?

S niektorými ľuďmi sa sice nevyjednáva, ale Igor Matovič je verejný činiteľ. Preto by ho ostatní politici nemali ignorovať. Som si vedomá, z akého dovodu s ním nechce debatovať Fico. Ostatní politici vedia sami, prečo sa tak rozhodli…žeby zo solidarity k Ficovi alebo už sa dohadujú v pozadí, že ak vyhrá Fico, s kým bude vládnuť?

A čo naša prezidentka? Bude zase situáciu len citlivo vnímať a nič neurobí? Už by konečne mohla demokraciu i posilňovať v reálnom živote. Prázdne reči nestačia.

Zuzana Čaputová tvrdí, že v čase krízy musíme demokraciu brániť a posilňovať. . . .

Doplnenie 23.9.2023:

A aby ma niekto nepodozrieval, že „nadržiavam“ Igorovi Matovičovi. Nie, nenadržiavam. Politici sa nemajú milovať, ani obdivovať, ale kontrolovať. O tej kontrole politikov hovoril už Karel Kryl. On asi tušil, akým smerom sa to zvrhne.

Tu je dokaz, že som kritizovala oboch politikov v predošlých článkoch:

Igor Matovič ma dnes „pobavil“ tým ako oni viac pomáhali ľuďom ako Róbert Fico

A už by sa mohli novinári politikov pýtať verejne, ako v skutočnosti „robia“ zákony na Slovensku, kto ich píše. Spomínal to v tomto rozhovore Jaroslav Spišiak.
Preto ma tak „dojíma“, keď Fico a Matovič, aj ostatní politici tvrdia v debatách, ako im ide o občana. Tak prečo nezmenili „tvorbu“ zákonov?

VIDEO Spišiak: Najväčšia hrozba pre Slovensko sú politici ktorí nie sú pod vplyvom oligarchov

Pellegriniho hovorkyňa odpovedala na dotaz novinárov, že im je do toho prd. . .

29.11.2023

Takýto titulok mal článok na novinky.cz a nič na tom nezmení ani Pellegriniho ospravedlnenie, že jeho hovorkyňa je temperamentná žena. Je platená z daní občanov a na všetky otázky by mala odpovedať. I na tie nepríjemné. Inak na tej pozícii nemá čo robiť. V súkromnej firme by ju za takúto reakciu vyhodili. Ale Pellegrini ju ešte ospravedlňuje? On súhlasí s jej postojom, [...]

Čaputová podporila v Motole program transplantácie pľúc

23.11.2023

Prezidentka Čaputová v stredu 22.11.2023 navštívila v Prahe nemocnicu Motol. Prišla podporiť Národní program transplantácie pľúc pre Českú a Slovenskú republiku. Bolo to uverejnené v tomto článku: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-caputova-v-motole-podporila-program-transplantace-plic-40451688 Citujem z článku: „Je to unikátní program, který se zaměřuje na záchranu [...]

Vakcínu nechceme, nie sme pokusní králici, tvrdili českí lekári v roku 2009

23.11.2023

Vakcínu nechceme, nie sme pokusní králici…tvrdili to lekári a zdravotníci v roku 2009. Pod týmto názvom bol uverejnený článok 27.11.2009. To vtedy potvrdil i šéf Českej lekárskej komory Milan Kubek. A podľa uvedeného článku povedal: Ja by som sa očkovať nenechal. Zdravotníci nebudu niekomu robiť pokusných králikov. [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 170
Celková čítanosť: 2743345x
Priemerná čítanosť článkov: 16137x

Autor blogu

Kategórie