Založ si blog

Milan Lučanský bol čestný policajt alebo kryl niektoré kauzy?

Mnohí si z Milana Lučanského urobili modlu čestného policajta. Ja si to nemyslím.
V poslednom článku som uviedla odkazy na rozhovory s bývalým policajným viceprezidentom Jaroslavom Málikom. Hovoril v nich vo februári 2020 o zlej situácii v polícii. Hovoril tam o tom, ako niektoré kauzy nevyšetrovali, ale nedostali písomné príkazy že to nesmú, ale hľadali sa dovody, prečo to nejde.

Ide o tento rozhovor:

https://www.tyzden.sk/politika/62769/byvaly-policajny-viceprezident-lucansky-a-ciznar-kryli-trnku/

Milan Lučanský na jeho rozhovor reagoval takto:

https://www.hlavnespravy.sk/lucansky-reaguje-byvaleho-viceprezidenta-policie-malika-ktory-mal-udajne-blizko-ku-kocnerovmu-komandu/2066772

Citujem z článku:

Milan Lučanský v stanovisku uviedol, že bývalý 1. viceprezident Jaroslav Málik začal do médií dávať rozhovory, v ktorých svojimi “klamstvami” očierňuje nielen jeho osobu, ale aj bývalých kolegov. “Rozhodol som sa preto riešiť tieto lži trestnoprávnou rovinou a podám na Jaroslava Málika trestné oznámenie za ohováranie.”

Lučanský doplnil, že je prekvapený, že mu médiá vôbec dávajú priestor na jeho ničím nepodložené výmysly.
“Dôvod jeho mediálnych výstupov je zjavný, a tým je zúfalstvo. Tak ako zverejnil denník SME, je dôvodné podozrenie, že Jaroslav Málik má priateľský vzťah s ľuďmi, ktorí vystupovali ako “Kočnerove komando” a sledovali novinárov, medzi nimi aj Jána Kuciaka.”

Koniec citácie.

Akurát Milan Lučanský zabudol doplniť, že to bol jeho podriadený, ktorý musel dodržiavať príkazy. Takže pokiaľ to robil, tak mu musel dať niekto ten príkaz. Určite si v polícii Jaroslav Málik nemohol robiť len tak, čo chcel. Lebo fungujú v polícii na základe príkazov, ako vojaci.
Prečo sa na to novinári Lučanského nespýtali? A ako policajt mal Milan Lučanský uviesť konkrétne argumenty, v čom Jaroslav Málik nehovoril pravdu a klamal. Tie argumenty asi nemal, preto len hovoril prázdne reči. A novinári si nedovolili sa ho spýtať, v čom konkrétne pán Málik klame.
Okrem toho, Jaroslav Málik v rozhovore vyššie spomína, s kým mal kontakty Milan Lučanský. Boli to i bohatí a vplyvní ľudia, stačí si vypočuť rozhovor vyššie.

Toto je vyjadrenie Milana Lučanského na FB polície:

Pred voľbami v ČR v roku 2020 som bola na besede s bývalým vysokopostaveným českým policajtom Robertom Šlachtom. Mimo iného spomínal aj to, že spolupracovali aj so slovenskými policajtami. Povedal, že sa im stalo, že volali slovenskému policajnému prezidentovi, ktorý už nie je medzi nami a ten im do telefónu povedal: Toto nám sem ani neposielajte, nie je voľa to vyšetriť.

Je to divné….to znamená, že mal Milan Lučanský inštrukcie od niekoho vyššie postaveného, že niektorým kauzám sa venovať nesmú???? Lebo ešte ani nevidel podrobné podklady ku kauze a ani ich vidieť nechcel. Takže to potvrdzuje to, čo tvrdil Jaroslav Málik a akú mám skúsenosť i ja: niektoré kauzy polícia nevyšetruje vobec, naťahuje čas a hľadá dovody, prečo to nejde.

Robert Šlachta nemenoval, o ktorého slovenského policajného prezidenta išlo. Najprv mi napadlo meno Tibora Gašpara. Ale ten v tom čase žil (prajem mu dlhý život). Jediný slovenský policajný prezident, ktorý v tom čase už medzi nami nebol a mohol spolupracovať s Robertom Šlachtom, je Milan Lučanský.

Lenže Ivan Ševčík v nižšie priloženom rozhovore tvrdí, že Milan Lučanský bol tvrdý profesionál….čo je opak toho, čo tvrdí Jaroslav Málik.

https://ereport.sk/nasi-chlapci-apaci/

citujem z článku:

Lučanský

Milana Lučanského som poznal viac ako 20 rokov. Poznám ho, bol to tvrdý profesionál a pochybujem, že by hádzal nejaké polená pod nohy vyšetrovateľa. Položme mu otázku.

Napísal o tom úradný záznam, ohlásil to písomne niekomu ? A my si dáme logickú otázku. Išli by ste ovplyvňovať úplne pre Vás neznámeho vyšetrovateľa , ktorého nepoznáte a neviete čo urobí. V dnešnej dobe si Vás nahrá a pustí to do médií.

Koniec citácie z článku.

Ivan Ševčík: Polícia je spolitizovaná, vládne v nej skepsa

Milana Lučanského som oslovila už v júni 2022. Mail čítal a nestála som mu ani za odpoveď. Rovnako ako vtedajšiemu ministrovi Romanovi Mikulcovi. Obaja ma ignorovali.

To len poukazuje na to, že Milan Lučanský nebol čestný policajt a všetky podnety na políciu neriešil. Bol 2 roky aj šéfom inšpekcie (podľa rozhovoru s Jaroslavom Malikom), takže tiež riešil len to, čo chcel?

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/25/preco-roman-mikulec-a-milan-lucansky-nechceli-presetrit-dve-zavazne-kauzy/

Neverím tomu, že Milan Lučanský spáchal samovraždu. Ivan Ševčík, bývalý vysokopostavený policajt a dnes poslanec tvrdí, že to chcú otvoriť vyšetrovanie smrti Milana Lučanského. Ja s tým súhlasím.

TERAZ TAKTO: “Chceme otvoriť vyšetrovanie smrti Milana Lučanského,” hovorí generál Ševčík

Ale zároveň trvám na tom, aby skutočne prešetrili aj to, prečo Milan Lučanský niektoré kauzy kryl, ignoroval a neriešil. Nikto ma nepresvedčí, že svoju prácu robil poriadne. Nerobil.

V súkromnej firme by ho za takéto lajdáctvo vyhodili. A on bol tak drzý, že podal trestné oznámenie na bývalého policajného prezidenta Jaroslava Málika a ešte sa divil, prečo mu média vobec dávajú šancu sa vyjadriť. To svedčí o jeho neserioznom charaktere a že bol na takejto vysokej pozícii v polícii omylom. Pripomínam, bral za to vysoký plat z daní občanov.

Po smrti Milana Lučanského im pomáhal ako právnik bývalý sudca Mário Radačovský, ktorý je teraz europoslancom. Je zvláštne, že na moj mail mi ani neodpovedal.

Asi podľa bývalého sudcu a dnes europoslanca majú na spravodlivosť právo iba niektorí? Alebo iba bohatí, ktorí majú dosť peňazí na drahých právnikov? Okrem toho, že som upozornila na Rezešovcov a že túto kauzu polícia a prokuratúra nevyšetrovala, tak som upozornila aj na coronu. Mlčal. Takže kryl aj neserioznosť Milana Lučanského, ako policajta.

Preto ma neskutočne dojíma, ako mnohí diskutujúci vykresľujú Milana Lučanského ako seriozneho policajta. Ten človek nemal na tak vysokom poste čo robiť, keď kryl veľké rozkrádačky. Bol za to platený, aby ich polícia vyšetrovala, nie aby ich kryla.

Takže je to pekne vymyslené: polícia je spolitizovaná, policajných viceprezidentov nominujú politické strany, policajného prezidenta tiež. Prokuratúra, ktorá ich má kontrolovať, tak je nezávislá, ktorú nekontroluje nikto. A všetci si v týchto složkách robia, čo chcú….a hovoria tomu spravodlivosť?

Tu je odpoveď Roberta Kaliňáka ako poslanca z roku 2005, kde mi píše o tom, že prokuratúra je nezávislá, to znamená, že ju nikto nekontroluje:
https://popelka.blog.pravda.sk/2023/12/13/daniel-lipsic-maros-zilinka-a-problem-nezavislej-slovenskej-prokuratury/

Je zvláštne, že Ivan Šimko ako minister vnútra prezidentke Čaputovej a predsedovi vlády Odorovi vadil, i vysokopostaveným policajtom. Škoda, že média nikde neuviedli menný zoznam tých vysokopostavených policajtov.Mohli sa ich aj spýtať, či polícia postupuje vo všetkých prípadoch podľa platných zákonov, spravodlivo, včas a v súlade s dobrými mravmi.

Ale táto nespravodlivosť, ktorú popisoval Jaroslav Málik už vo ferbruári 2020 nevadí ani politikom, ani väčšine policajtov. Lebo mlčia….

Prečo sa nedokázali ozvať i v prípade ututlávania kauz, keď im vadil Ivan Šimko?

Asi Jaroslav Málik, keď bol na tak vysokej pozícii, tak asi vedel, ako to v polícii fungovalo…

NERUDACAST 7: JAROSLAV MÁLIK – Bývalý šéf tajných agentov

Zmenilo sa vobec niečo v polícii? Vyšetrujú už aj veľké kauzy alebo posielajú do väzenia len malé kauzy, ako napríklad za tašku zeleniny?

Táto kauza uvedená nižšie len poukazuje na to, že na Slovensku v polícii a prokuratúre chýba pracovníkom zdravý rozum.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-urad-prace-reditelka-uplatek-redkvicky-pet-let-vezeni.A230809_134742_zahranicni_kha

Doplnenie:

O tom, ako to „chodilo“ v polícii hovoril i iný bývalý policajný vyšetrovateľ:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/26/byvaly-vysetrovatel-marcel-burkert-funkcionari-policie-zametali-niektore-kauzy-pod-koberec/

Je zvláštne, že uznávaný vyšetrovateľ bývalý Jozef Šátek verejne políciu si nedovoli kritizovať tak, ako to urobil Jaroslav Málik. Dokonca, i keď spomínal v diskusiách, čo všetko vyšetrovali, kauzu VSŽ Košice nikde nespomínal. Asi to bola pre neho banalita.

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/30/rezesovci-tunelovat-se-vyplaci/

Sťažnosť prezidentke Europského súdu pre ľudské práva

02.07.2024

V januári som uverejnila dopis ukrajinskému sudcovi pre ľudské práva Mykola Gnatovskyy. Od decembra 2023 mi neodpísal na dva dopisy. V čom nedodržal pravidlá EU súdu pre ľudské práva som uviedla v dopise prezidentke tohoto súdu. https://popelka.blog.pravda.sk/2024/01/05/ukrajinsky-sudca-mykola-gnatovskyy-a-europsky-sud-pre-ludske-prava-preco-jedna-tak-ako-jedna/ Tento dopis [...]

Ministerka Martina Šimkovičová a anketa Slovenka roku 2024

18.06.2024

Vážená pani ministerka Šimkovičová, žiadam Vás, aby ste prešetrila, či v tomto prípade postupuje RTVS nestranne a bez cenzúry. Poslala som to organizátorke tejto ankety, ktorá vyslovene nadržuje v mediálnej oblasti RTVS. Iné nominantky tam ani nie sú. Predsa súkromná spoločnosť si nemože robiť reklamu cez RTVS keď priamo nadržuje len RTVS a ostatných zo súťaže [...]

Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

15.06.2024

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok. [...]

SR Hudba Pohoda festival druhý deň TNX

Pohodu zasiahla smršť. Vietor zvalil veľký stan, ošetrili viacero zranených. Festival napokon predčasne ukončili

12.07.2024 19:02, aktualizované: 13.07.2024 00:25

Na festivale v Trenčíne spadol počas intenzívnej búrky veľký stan, zasahovali tam všetky záchranné zložky.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.