Založ si blog

Marián Jelínek, mentálny kouč viacerých športovcov – videa

U Mariana Jelínka ma zaujali dve jeho vyjadrenia v jeho videách: Pomaly létame na Mars, ale nepoznáme samy sebe. A to druhé je: Přinuťte nažranou lvici lovit….(nepřinutíte ji).
Na youtube je veľa rozhovorov s ním a mnohé možu slúžiť ako inšpirácia i bežným ľuďom vzhľadom k tomu, že spolupracoval a spolupracuje s mnohými športovcami ako mentálny kouč.

K celkovému zdraviu podľa mňa nestačí len zdravá strava, zdravý životný štýl, ale potrebné je poznať sám seba (neviem, ako to presne nazvať…). Tieto videa možu byť inšpiráciou pre tých, ktorých táto téma zaujíma a na chvíľu si chcú odpočinúť od politiky.

Informácie o ňom z wikipedie:

Marian Jelínek (* 18. listopadu 1963 Český Krumlov) je bývalý český hokejový trenér a kouč. V současné době individuálně spolupracuje s vrcholovými sportovci různých odvětví (např. Karolína Plíšková, Petr Mrázek, Jan Micka) a také s podnikateli a manažery, které koučuje či jim v rámci workshopů přednáší. Je profesním garantem a vyučujícím v rámci zaměření Psychologie pro manažery na NEWTON University.[1]

Tu sú odkazy na rozhovory s ním:

Festival Uvědomění Praha 2023 – Marián Jelínek

Marian Jelínek – Odmítáme utrpení, i když k životu patří.

Marian Jelínek je hokejový trenér, mentální kouč, pedagog, lektor, spisovatel. V roce 2004 získal doktorát z kinantropologie (věda o pohybu) a v roce 2015 druhý doktorát ze sportovní psychologie. Své zkušenosti z vrcholového sportu využívá při inspirativních přednáškách pro manažery, na vysokých školách, konferencích v Čechách i v zahraničí. Je garantem oboru Psychologie pro manažery na pražské Newton College. Individuálně spolupracuje s řadou vrcholových sportovců. Je autorem či spoluautorem více než 10 knih. Nejen o té poslední s názvem Umění psychické odolnosti jsme si s ním povídaly v našem podcastu

PhDr. Marian Jelínek,PhD., Selfkoučink

Létáme na Mars, ale neznáme sami sebe Každý z nás občas pocítí v různých situacích pocity strachu, obav, nejistoty, které se mohou projevit v práci či osobním životě. Aby člověk uspěl v jakékoliv oblasti, měl by umět tyto negativní a nechtěné myšlenky zvládat, ne však potlačovat. Jak s negativními myšlenkami a strachy pracovat se dozvíte od hokejového trenéra a kouče, který se mimo jiné proslavil dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem.

Marian Jelínek: „To nejlepší vzniká bez motivace“

Nejvíce sami sebe utváříme my sami | Marian Jelínek | TEDxPlzeň

Asymptotický efekt jako podprahový parametr úspěchu | Marian Jelínek | TEDxPrague

Festival Uvědomění – Marian Jelínek 2022

Pred mnohými rokmi, kedy nebol internet bežne rozšírený, som inšpirácie a informácie čerpala z kníh.
Najviac ma ovplyvnil pred 25 rokmi americký lekár Brian L. Weiss svojou knihou Mnoho životov, mnoho majstrov. Odvtedy v ČR od neho bolo vydaných viac kníh: ja som čítala 6 kníh od neho. Jednu jeho knihu som spomínala v tomto článku v roku 2012:

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/05/20/existuju-veci-medzi-nebom-a-zemou/

Už predtým som uverejnila články s odkazmi na videa iných koučov, či filozofky.
Každý, koho tieto témy zaujímajú si može s rozhovorov s nimi vziať nejakú inšpiráciu do svojho života.

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/11/11/pavel-moric-stastie-nie-je-pre-kazdeho/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/11/18/zoltan-demjan-o-hladani-rovnovahy-videa/

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/09/16/filozofka-anna-hogenova-psycholog-pavel-rataj-zaujimave-rozhovory/

Špeciálna prokuratúra túto „kauzu“ nevyšetruje? Lebo ide o manželku špeciálneho prokurátora?

01.03.2024

MUDr. Alena Tamaškovičová, manželka špeciálneho prokurátora Mgr. Martina Tamaškoviča bola v Nemocnici Nové Zámky zástupkyňou riaditeľa pre medicínsky úsek. Predtým bola zástupkyňou riaditeľa pre vnútornú správu. Minulý rok vykázala táto Nemocnica stratu 6 403 295 EUR, čo je vyše 1 miliona EUR mesačne. Dali tam dočasne novú riaditeľku a staré vedenie vraj [...]

Majú prokurátori trestnoprávnu imunitu?

29.02.2024

Včera som uverejnila v článku list špeciálnemu prokurátorovi Martinovi Tamaškovičovi. Už je stiahnutý z titulky. Tak sa verejne pýtam, či prokurátori majú trestoprávnu imunitu a nesmie sa o nich písať, ani od nich chcieť poctivú prácu? Ide o tento článok: https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/28/dopis-specialnemu-prokuratorovi-martinovi-tamaskovicovi/ A včera som ho [...]

Dopis špeciálnemu prokurátorovi Martinovi Tamaškovičovi

28.02.2024

Vážený pán Tamaškovič, dovoľujem si na Vás sa obrátiť z dvoch dovodov: obrátila sa na mňa s prosbou Vaša manželka MUDr. Alena Tamaškovičová a chcela rady zadarmo. Jej mail prikladám nižšie a týkal sa Vášho dnes už nebohého otca. Preto si dovoľujem na Vás obrátiť so žiadosťou o pomoc ja. Vašeho šéfa JUDr. Daniela Lipšica som niekoľkokrát o pomoc žiadala. [...]

Prezidentka Zuzana Čaputová

Schôdzka Blanára s Lavrovom nás nepriblížila k mieru na Ukrajine, reagovala Čaputová

03.03.2024 12:44

Podľa prezidentky najrýchlejšia cesta k mieru vedie cez ruského prezidenta Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny.

Izrael Palestínčania Gaza

Hamas: Prímerie v Gaze môže byť do 24 až 48 hodín, ak Izrael prijme podmienky

03.03.2024 12:04

V Káhire už sú predstavitelia Kataru i vyslanec USA. Izrael svoj tím do Káhiry na rokovania vraj nepošle.

vlajky, hrad, bratislava, slovensko, eú, európska únia

Prieskum SANEP: Súhlasili by ľudia na Slovensku so zrušením práva veta pri hlasovaní v EÚ?

03.03.2024 12:00

Mali by mať malé krajiny ako je aj Slovensko rovnaký hlas ako veľké štáty? Považujete úvahy o zrušení práva veta za obmedzenie malých krajín?

dolinková

Lekárnici žiadajú Dolinkovú riadne prekopať jeden zo zdravotníckych zákonov, navrhujú cez 40 zmien

03.03.2024 11:31

Pripravovaný návrh novely zákona plánuje ministerstvo predložiť do pripomienkového konania v apríli alebo máji tohto roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 188
Celková čítanosť: 2929253x
Priemerná čítanosť článkov: 15581x

Autor blogu

Kategórie