Založ si blog

Je známy novinár Marek Vagovič objektívny ohľadom práce polície, keď získal policajné auto na súkromné účely a odmieta to vysvetliť?

Marek Vagovič je známy novinár, ktorý prešiel mnohými redakciami. Písal pre Pravdu, Sme, Týždeň, Domino fórum, Aktuality. V súčasnosti pôsobí v Konzervatívnom denníku Postoj a podľa medializovaných informácií by mal mať po zmene riaditeľa RTVS vlastnú reláciu aj v štátnej televízií. Na svojom facebookovom profile Vagovič v posledných týždňoch avizuje vydanie knihy, ktorú definoval ako thriler o policajnej mafií.

Preto sa ho to pýtam verejne, ako je to možné, využívať i malé výhody od polície a potom seriózne o nich informovať, keď nepracujú v prospech bežného občana? Nevylučuje sa to s jeho objektivitou? Ako može potom posobiť vo verejnoprávnom médiu? Keď som ho prosila ja o pomoc s kauzou VSŽ Košice, tak ma ignoroval. Pritom v médiach sa tento novinár reprezentuje ako špičkový novinár. Tak prečo ma ignoroval?

Dnes vyšiel na serveru Plus 7 dní tento článok od novinárky Ľudmily Lackovej.

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/ocareny-kuklacmi-znamy-novinar-odmieta-povedat-ako-ziskal-policajne-auto-sukromne-ucely

Citujem z textu článku:
Marek Vagovič reagoval na naše odhalenie, že biela dodávka použitá v promovideu na jeho knihu je policajné auto, ktorým viezli Kaliňáka na súd, príkro: “ To ťažko! Neviem, odkiaľ to máte. Ja takúto informáciu nemám.“
Stačí sa pozrieť na EČV spomínaného auta – upozornili sme Vagoviča. Ten nás najprv presviedčal, že evidenčné čísla aut sú na videu zakryté, čo nebola pravda, a keď sme mu pripomenuli, že sám zverejňoval aj fotografie tohto auta z natáčania, zmenil tón. Po položení jednoduchej otázky – či mal autá požičané z NAKA, vychril: „Ja vám nebudem odpovedať na tieto otázky. To je moja súkromná aktivita, akým spôsobom ja využijem konkrétnych ľudí a autá v súkromnom projekte. Do toho vás naozaj nič nie je. To nie je vaša vec. To je moja súkromná vec. Vydávam knihu, natočil som trailer. To je všetko, čo k tomu viem povedať.“
Po týchto slovách novinár Marek Vagovič zložil telefón. Bez pozdravu. Škoda. Bolo by na mieste, aby hlavne v súvislosti s chystaným projektom vo verejnoprávnej televízií, ale aj z pohľadu jeho doterajšej práce novinára vysvetlil, ako možno zlúčiť prijímanie službičiek od predstaviteľov polície s objektívnym informovaním verejnosti.

Koniec citácie.

Tu je mail z 24.8.2022, keď som prosila o pomoc Mareka Vagoviča. Neuverejnil nič, ani mi nepomohol.

Tu je mail z 21.9.2022, ktorý som posielala okrem iného aj novinárke Ľudmile Lackovej, ktorá dnes uverejnila článok o Marekovi Vagovičovi. A predtým uverejnila článok, kde bol rozhovor s Jánom Kaľavským, bývalým vysokopostaveným policajtom.
Tak uvidíme, či pomože mne. Nechcem byť naivná, tak radšej predpokladám, že nie, nepomože.

O svojich skúsenostiach s bývalou novinárkou práve týždenníka Plus 7 dní Naďou Šindlerovou som písala v tomto článku. Tá sa rovno zamestnala na Ministerstve vnútra SR. Info je v tomto článku.

Robert Fico neurobil nič proti korupcii, ignoroval ju i keď o nej vedel

Novinári, ktorý z vás informuje seriozne? A vysvetlí verejnosti Marek Vagovič, čo má znamenať to požičanie auta od polície na jeho súkromné účely? Pokiaľ chce pracovať vo verejnoprávnej televízii, tak by mal.

Doplnenie:
Aby som bola objektívna a nekritizovala len Mareka Vagoviča, tak niekoľkokrát som prosila o pomoc a uverejnenie aj známu novinárku Moniku Tódovú a jej kolegov Matúša Kostolného a Lukáša Filu. Tá tiež nepomohla, ani jej kolegovia novinári.
Tu je mail z roku 2017 a bol poslaný aj do redakcie aktuality.sk

A tu je mail z roku 2012, tiež ma novinárka Monika Tódová ignorovala, i jej kolegovia novinári.

Tu sú odkazy na články, kde je povodna kauza:

A keby to novinári nevedeli a nepochopili, mohli sa za tie roky spýtať, veď to 4 roky študovali na žurnalistike, tak by to mali chápať a vedieť pracovať s informáciami. Prípadne z tých informácií urobiť skrátenú verziu alebo rozdeliť do viacerých článkov. Predpokladám, že to sa učili na žurnalistike.

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

Kauza VSŽ a slobodné slovenské média 1. časť, Lucia Žatková

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Novinár Marek Vagovič spôsob medializácie kauzy vníma ako „cielený útok mafie“

27.09.2022

Citujem z Vašeho článku: Keď tu nebude fungovať spravodlivosť, nebude tu fungovať nič. K tejto „diagnóze“ ťažko niečo dodať. Povedal to kandidát na generálneho prokurátora Ján Hrivnák. Tým je povedané všetko. Je to z Vášho článku: https://www.aktuality.sk/clanok/842569/udalost-tyzdna-mareka-vagovica-grilovanie-prokuratorov-bolo-nedostojnym-divadlom/ Tak prečo média [...]

Tibor Gašpar o pomeroch v polícii a prokuratúre

24.09.2022

Je to výborný rozhovor o pomeroch v polícii a prokuratúre. Pripomínam, že nie som fanúšik SMERu, Fica, ani Kaliňáka. Nemám s nimi dobré skúsenosti, takže uznávať ich nebudem. Ale musím uznať fakt, že ten rozhovor je fakt dobrý, len sa divím, že prečo si to pán Gašpar nevšimol ako policajný prezident, keď sa nespravodlivo pristupovalo k iným. Alebo za neho fungovalo [...]

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

21.09.2022

A čo kauza Jana Kaľavského? Keď sa Ján Kaľavský bojí o život, lebo vie, čoho sú schopní v polícii, tak sa nemám báť ja? Keď sa bojí bývalý vysokopostavený policajt, tak ako má veriť polícii bežný človek? … a teraz ide o život aj mne,“ prízvukuje utekajúci elitný expolicajt, ktorý vraj vie, čoho sú jeho kolegovia schopní. Ján Kaľavský vzápätí s [...]

Béla Kovács, europoslanec, Jobbik

Maďari odsúdili bývalého europoslanca za špionáž. "KGBéla" sa skrýva v Moskve

27.09.2022 22:42

Kovácsovou operatívnou úlohou bolo vytvárať v EÚ skupiny na posilnenie mocenských záujmov Ruska a oslabenie politiky EÚ.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

Putinovi zastrašovanie s jadrovými zbraňami nevychádza. Zaskočil ho aj odpor voči mobilizácii

27.09.2022 21:39

Zahraničné udalosti, nielen z Ruska a Ukrajiny, komentuje v podcaste denníka Pravda komentátor Andrej Matišák.

Pas / Pasy / Ruský pas /

Počet Rusov prichádzajúcich do EÚ vzrástol po ohlásení mobilizácie o 30 percent

27.09.2022 21:10, aktualizované: 22:07

Uviedla to Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž podľa ktorej počas uplynulého týždňa prišlo do EÚ takmer 66-tisíc ruských občanov.

diskusia zupani v presove

V sále to iskrilo. Kandidáti na župana sa zhodli, že Prešovu musí pomôcť štát

27.09.2022 21:00

Čo by chceli kandidáti na župana pre Prešovský kraj urobiť?