Založ si blog

Je známy novinár Marek Vagovič objektívny ohľadom práce polície, keď získal policajné auto na súkromné účely a odmieta to vysvetliť?

Marek Vagovič je známy novinár, ktorý prešiel mnohými redakciami. Písal pre Pravdu, Sme, Týždeň, Domino fórum, Aktuality. V súčasnosti pôsobí v Konzervatívnom denníku Postoj a podľa medializovaných informácií by mal mať po zmene riaditeľa RTVS vlastnú reláciu aj v štátnej televízií. Na svojom facebookovom profile Vagovič v posledných týždňoch avizuje vydanie knihy, ktorú definoval ako thriler o policajnej mafií.

Preto sa ho to pýtam verejne, ako je to možné, využívať i malé výhody od polície a potom seriózne o nich informovať, keď nepracujú v prospech bežného občana? Nevylučuje sa to s jeho objektivitou? Ako može potom posobiť vo verejnoprávnom médiu? Keď som ho prosila ja o pomoc s kauzou VSŽ Košice, tak ma ignoroval. Pritom v médiach sa tento novinár reprezentuje ako špičkový novinár. Tak prečo ma ignoroval?

Dnes vyšiel na serveru Plus 7 dní tento článok od novinárky Ľudmily Lackovej.

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/ocareny-kuklacmi-znamy-novinar-odmieta-povedat-ako-ziskal-policajne-auto-sukromne-ucely

Citujem z textu článku:
Marek Vagovič reagoval na naše odhalenie, že biela dodávka použitá v promovideu na jeho knihu je policajné auto, ktorým viezli Kaliňáka na súd, príkro: “ To ťažko! Neviem, odkiaľ to máte. Ja takúto informáciu nemám.“
Stačí sa pozrieť na EČV spomínaného auta – upozornili sme Vagoviča. Ten nás najprv presviedčal, že evidenčné čísla aut sú na videu zakryté, čo nebola pravda, a keď sme mu pripomenuli, že sám zverejňoval aj fotografie tohto auta z natáčania, zmenil tón. Po položení jednoduchej otázky – či mal autá požičané z NAKA, vychril: „Ja vám nebudem odpovedať na tieto otázky. To je moja súkromná aktivita, akým spôsobom ja využijem konkrétnych ľudí a autá v súkromnom projekte. Do toho vás naozaj nič nie je. To nie je vaša vec. To je moja súkromná vec. Vydávam knihu, natočil som trailer. To je všetko, čo k tomu viem povedať.“
Po týchto slovách novinár Marek Vagovič zložil telefón. Bez pozdravu. Škoda. Bolo by na mieste, aby hlavne v súvislosti s chystaným projektom vo verejnoprávnej televízií, ale aj z pohľadu jeho doterajšej práce novinára vysvetlil, ako možno zlúčiť prijímanie službičiek od predstaviteľov polície s objektívnym informovaním verejnosti.

Koniec citácie.

Tu je mail z 24.8.2022, keď som prosila o pomoc Mareka Vagoviča. Neuverejnil nič, ani mi nepomohol.

Tu je mail z 21.9.2022, ktorý som posielala okrem iného aj novinárke Ľudmile Lackovej, ktorá dnes uverejnila článok o Marekovi Vagovičovi. A predtým uverejnila článok, kde bol rozhovor s Jánom Kaľavským, bývalým vysokopostaveným policajtom.
Tak uvidíme, či pomože mne. Nechcem byť naivná, tak radšej predpokladám, že nie, nepomože.

O svojich skúsenostiach s bývalou novinárkou práve týždenníka Plus 7 dní Naďou Šindlerovou som písala v tomto článku. Tá sa rovno zamestnala na Ministerstve vnútra SR. Info je v tomto článku.

Robert Fico neurobil nič proti korupcii, ignoroval ju i keď o nej vedel

Novinári, ktorý z vás informuje seriozne? A vysvetlí verejnosti Marek Vagovič, čo má znamenať to požičanie auta od polície na jeho súkromné účely? Pokiaľ chce pracovať vo verejnoprávnej televízii, tak by mal.

Doplnenie:
Aby som bola objektívna a nekritizovala len Mareka Vagoviča, tak niekoľkokrát som prosila o pomoc a uverejnenie aj známu novinárku Moniku Tódovú a jej kolegov Matúša Kostolného a Lukáša Filu. Tá tiež nepomohla, ani jej kolegovia novinári.
Tu je mail z roku 2017 a bol poslaný aj do redakcie aktuality.sk

A tu je mail z roku 2012, tiež ma novinárka Monika Tódová ignorovala, i jej kolegovia novinári.

Tu sú odkazy na články, kde je povodna kauza:

A keby to novinári nevedeli a nepochopili, mohli sa za tie roky spýtať, veď to 4 roky študovali na žurnalistike, tak by to mali chápať a vedieť pracovať s informáciami. Prípadne z tých informácií urobiť skrátenú verziu alebo rozdeliť do viacerých článkov. Predpokladám, že to sa učili na žurnalistike.

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

Kauza VSŽ a slobodné slovenské média 1. časť, Lucia Žatková

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Igor Matovič a Róbert Fico, to by bola skvelá priama konfrontácia v živom prenose

23.09.2023

Ľudia si zaslúžia vidieť priamu konfrontáciu Igora Matoviča, Róberta Fica, Michala Šimečku, Petra Pelegríniho. Som veľmi sklamaná, že práve Róbert Fico sa bojí priamej konfrontácie v televízií s Igorom Matovičom. Reagujem na základe tohoto článku: [...]

Je politika skutočne taká, ako sa javí bežným občanom?

22.09.2023

Včera ma zarazilo, že CNN Prima News vysielala spolu s TV JOJ politickú debatu lídrov slovenských volieb. Televíziu nesledujem roky, ale nevšimla som si, žeby sa tak intenzívne Češi zaujímali o slovenskú politickú scénu ako teraz. Je divné, že tak veľmi im záleží na tom, kto vyhrá na Slovensku. Predtým im to bolo jedno, ani články o Slovensku a slovenskej politike [...]

Igor Matovič ma dnes „pobavil“ tým ako oni viac pomáhali ľuďom ako Róbert Fico

20.09.2023

Igor Matovič dnes uverejnil túto tabuľku a porovnával o koľko on „dal“ občanom viac ako Fico. V tej tabuľke chýba to základné, odkiaľ na to vzal, komu to vzal na daniach a o koľko viac zadlžil Slovensko. Peniaze predsa nerastú na stromoch a nič nie je zadarmo. Tu je celá správa z FB v textovej podobe: Igor Matovic [...]

Poľská armáda / Poľskí vojaci / Poľský vojak /

Poľskú pohraničnú stráž posilnilo doteraz najväčšie plavidlo. Cena? 111 miliónov

23.09.2023 22:03

Plavidlo je takmer 70 metrov dlhé a 11,5 metra široké. Na palube bude mať 20 stálych členov posádky.

nehoda

Nehody na východe Slovenska: Obeť a piati zranení

23.09.2023 19:38

Pri Hažíne nad Cirochou v okrese Humenné vlak narazil do chodcov.

Británia Londýn EÚ Protest Vstup Opätovný

„Obrovská chyba.“ Tisíce ľudí v Londýne žiadali návrat Británie do EÚ. Kayová: Politici nám klamali

23.09.2023 19:02, aktualizované: 20:56

Za odchod z EÚ hlasovalo v roku 2016 v referende 51,9 percenta voličov, za zotrvanie 48,1 percenta.

Pokljuka, biatlon, vlajka

Kto sme „my”, že by si tí druhí jednu „po papuli” zaslúžili?

23.09.2023 19:00

Zhodujeme sa, že Slovensko má problém s kmeňovým myslením „my” verzus „oni”. Kto sme však my? A kto oni? A nie sme náhodou všetci na jednej lodi? Zapojte sa do diskusie!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 142
Celková čítanosť: 2295719x
Priemerná čítanosť článkov: 16167x

Autor blogu

Kategórie