Založ si blog

Pellegriniho hovorkyňa odpovedala na dotaz novinárov, že im je do toho prd. . .

Takýto titulok mal článok na novinky.cz a nič na tom nezmení ani Pellegriniho ospravedlnenie, že jeho hovorkyňa je temperamentná žena. Je platená z daní občanov a na všetky otázky by mala odpovedať. I na tie nepríjemné. Inak na tej pozícii nemá čo robiť. V súkromnej firme by ju za takúto reakciu vyhodili. Ale Pellegrini ju ešte ospravedlňuje? On súhlasí s jej postojom, keď ju ospravedlňuje?
Lebo podľa mňa jeho hovorkyňa len povedala, čo si skutočne myslí o občanoch….že sa nesmú podľa nej zaujímať o verejné financie. To majú zvláštny postoj k svojim voličom a občanom….

Ide o tento článok:

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-pellegriniho-mluvci-rekla-na-dotaz-novinaru-ze-jim-je-do-toho-prd-40452423#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Citujem z článku:

Deník Sme se ptal mluvčí parlamentu, proč má Pellegrini přidělený byt v poslanecké ubytovně, když vlastní byt poblíž parlamentu. „Co vás do toho, na jaký účel mu to je? Kdyby tam i teď měl čtyři štěňátka zavřené, tak všechny je nás do toho prd,“ reagovala s rozdivočelou gramatikou mluvčí do telefonu.

Pellegrini k případu ještě dodal, že z minulého volebního období, kdy byl poslancem, mu zůstal na ubytovně pro poslance malý pokojík, který má asi 3 krát 3 metry, s jednou postelí, mini stolkem a skříní. Na ubytování má nárok každý poslanec, který má trvalý pobyt mimo Bratislavský kraj. Pellegrini má trvalý pobyt v Banské Bystrici.

Deník Sme však konstatoval, že Pellegrini vlastní třípokojový byt v luxusním komplexu Zuckermandel, vzdáleném jen pár minut pěšky od budovy parlamentu. Pro šéfa parlamentu je určena služební vila na Gorazdově ulici, ale Pellegrini ji nevyužívá, protože je ve špatném technickém stavu.

Koniec citácie.

Asi si obaja neuvedomujú, že sú platení z peňazí daňových poplatníkov a hovorkyňa predsedu parlamentu by mala odpovedať aj na nepríjemné otázky. Už keď teraz majú takýto postoj k verejnosti, že nám do toho nič nie je, ako by sa správal Pellegrini, keby bol prezidentom? Veď reakcie jeho hovorkyne sú jeho vizitkou a negatívnou reklamou. Alebo si obaja myslia, že nám nie je nič do toho, ako sa využívajú dane občanov?

Ďakujem, že Pelllegrini a jeho hovorkyňa robia Slovensku negatívnu reklamu v ČR.

Je zaujímavé, koľko ľudí schvaľuje plytvanie štátnymi prostriedkami. Asi neplatia dane.

Hovorkyňa má v popisu práce odpovedať na otázky verejnosti. I keby boli veľmi nepríjemné. Nehľadiac na to, že je platená zo štátnych peňazí a na jej mzdu prispieva každý občan Slovenska.

Pokiaľ bolo na čokoľvek použité jedno jediné euro zo štátnych peňazí, tak by všetky informácie mali byť verejné a na požiadanie by mal úrad alebo orgán informovať verejnosť. Žiadne obchodné tajomstvo, žiadna ochrana osobných údajov. Bez toho sa nikam neposunieme. A pokiaľ s tým niekto bude mať problém, tak nemusí od štátu dostať žiadnu podporu alebo chodiť do politiky. Je to veľmi jednoduché.

Správne by bolo, aby poslanci, ktorí nebývajú v mieste sídla parlamentu a nemajú tam žiadne domy, ani byty, aby si zaistili za svoje prostriedky komerčný prenájom takého bytu alebo domu, ktorý im vyhovuje a stačí na výkon funkcie. Prípadne dochádzali. Príjmy majú na to viac ako dostatočné.

Pokiaľ má niekto dva byty, je súkromná osoba, tak je novinárom do toho naozaj „prd“. Ale pokiaľ je vo vláde a na byt a jeho prevádzku sa skladajú daňoví poplatníci, tak sa nemože diviť, že sa o to budú zaujímať novinári, i verejnosť.

To je sice pekné, že sa Pellegrini za svoju hovorkyňu ospravedlnil, ale to je nedostatočné. Pokiaľ táto dáma nezvláda slušne reagovať na celkom oprávnené otázky novinárov, tak by mala vo svojej funkcii okamžite skončiť.

Na Slovensku sa politici nehodlajú spovedať občanom a ešte sú pritom vulgární…..

Je to nový štýl slovenskej politiky? Alebo to je štýl, ktorý zaviedol Pavel P.: Vyhraj voľby, možeš všetko….

Takže Peter Pellegrini chce byť prezidentom? Veď novinárka sa jeho hovorkyne len spýtala, prečo má pridelený byt za peniaze daňových poplatníkov?

Politik čerpá nezmyslené výhody a zlý je ten, kto si dovolí sa na to spýtať?

Veď ide len o prostriedky daňových poplatníkov a čo je komu do toho, ako so spoločnými peniazmi štát zachádza, však?

Okrem toho: aký politik, taká hovorkyňa.

Každý normálny človek sa diví, pretože na tejto otázke nie je nič, na čo by politik nebol schopný odpovedať. Konkrétne táto otázka je naviac i plne legitímna. Pokiaľ je Pellegrinímu otázka z nejakého dovodu nepríjemná, i takéto otázky politici dostávajú. A novinári tu nie sú od toho, aby novinárom kládli iba príjemné otázky.

Chápem, že táto „téma“ v médiach može byť len odpútanie pozornosti kvoli niečomu doležitejšiemu, čo by si občania nemali všímať. Neschvaľujú sa teraz nejaké doležité zákony, či na Slovensku alebo v EU?

Ale i tak: s takýmto postojom k bežnej otázke chce byť Pellegrini prezidentom?

Minister Erik Tomáš, tomu sa hovorí pokrytectvo. . .

20.02.2024

Erik Tomáš v debate s Michalom Trubanom hovorí o pokrytectve a ako sa v médiach konkrétna informácia ututlala. A on ako novinár neututlával informácie, ktoré boli vo verejnom záujme? O pokrytectve hovorí Erik Tomáš v tomto článku a bol napísaný na základe jeho vystúpenia v RTVS: [...]

Tak plaťte a a nesťažujte sa, napísal MUDr. Peter Lipták v roku 2019 v diskusii

17.02.2024

MUDr. Peter Lipták napísal v diskusii k svojmu článku presne toto: „No uvedomte si, že pre Vás by bola najvyššia výhra, že aj keď by ste mali platiť vysoké odvody tak aby ste z nich nikdy nemuseli nič čerpať. To Vám prajem z celého srdca. Tak plaťte a nesťažujte si.“ Ide o tento nižšie uvedený článok a bol uverejnený 1.9.2019. [...]

Ukrajinský sudca Mykola Gnatovskyy a Európsky súd pre ľudské práva – prečo jedná tak ako jedná?

05.01.2024

Patrí Ukrajina vobec do EU, keď ukrajinský sudca v EU súde pre ľudské práva „nechce“ riešiť korupciu v štátnych orgánoch ČR a zároveň súvisiacu korupciu v SR? V júli 2023 som podala 2023 žalobu na Českú republiku, dostal to Ukrajinský sudca. Je to divné, lebo o prijateľnosti by mal rozhodovať trojčlenný senát. Poslal mi len krátke zamietnutie, že som [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 2913164x
Priemerná čítanosť článkov: 15919x

Autor blogu

Kategórie