Založ si blog

Na Slovensku prestali komunikovať s novinármi niektorí politici – video český novinár Petr Bohuš

Český novinár Petr Bohuš uverejnil na zaujímavé video o slovenských novinároch a slovenských politikoch, ktorí odmietajú sa baviť s určitými novinármi. Doplnil to svojimi trefnými komentármi vo videu. Je to vynikajúci rozbor.

Novinári teraz „ochutnali svoju medicínu“ a nepáči sa im to. To video je taký skvost, že by bolo škoda, keby niekde „zapadlo“ do archívu.
Keď si slovenských novinárov a politikov všímajú aj české média, tak to musí byť vážne, čo sa deje na Slovensku. Ale mnohí voliči si myslia, že to je v poriadku. Škoda, že to tí politici neurobili skor. Niektorí novinári si vážne myslia, že možu všetko. Alebo sa mýlim?

Je to staršie video, asi cca 2 týždne, ale nevidela som ho zatiaľ uverejnené, len odkaz v diskusii k jednému blogu.

Láme se chleba? Na Slovensku přestali komunikovat s novináři?
Modrý jelen
22,6 tis. odběratelů

A kto by pochyboval o jeho profesionalite, tak tu pridávam z jeho živopisu na tomto webe https://modryjelen.com/petr-bohus/

Počátkem 90. let po Sametové revoluci pomáhal zakládat novodobé zpravodajství a publicistiku v tehdejší Československé a později České televizi, pracoval tam jako šéfredaktor zpravodajství a publicistiky v Ostravě a jako šéfredaktor publicistiky v Praze. V České televizi se podílel na vzniku zpravodajských relací, publicistiky a dokumentů, moderoval zpravodajství včetně povodní v roce 1997, investigativní publicistiku Klekánice a další pořady. V 90. letech byl předsedou Moravskoslezského kraje a členem Správní rady Syndikátu novinářů České republiky, podílel se na vzniku jeho stanov a etického kodexu novinářů.

Později pracoval na Slovensku jako ředitel programu a moderátor pořadů Čierny Peter a Portrét televize TA3 v Bratislavě. Byl porotcem soutěží Lotos lokálních televizí Slovenské republiky, v Českém rozhlase moderoval pořad Život jako na dlani a v televizi Polar v Moravskoslezském kraji Talkshow Petra Bohuše.

Petr Bohuš vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, oba obory vyučoval a přednášel na středních a vysokých školách, realizoval stovky školení pro veřejnost, založil a vedl dětskou redakci Sólokapr, řídil profesionální projektové a podnikové zpravodaje, natáčel dokumenty a instruktážní filmy. K 30. výročí Sametové revoluce pro město Ostravu moderoval sérii rozhovorů s jejími protagonisty a pamětníky.
Projekt Modrý jelen

V roce 2021 založil portál Modrý jelen, kde rozebírá pozadí toho, co se děje ve společnosti, například manipulace politiky a médií, mainstreamu, především České televize (rubrika Jelen na stopě), v rozhovorech představuje osobnosti, kteří pomáhají druhým lidem, například osobnosti z alternativních médií a opozice (Jelenovy lázně), obojí doplňuje svými postřehy a zamyšleními (Tajemství jelena). Název Modrý jelen není náhodný, ale má svoji symboliku.

Inak, české média si celkovo všímajú dianie na Slovensku. A nevychádza to lichotivo pre Slovákov.
Tu je odkaz na jeden článok…..

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-slovensko-bylo-zalozene-jako-zlocinecka-organizace-rekl-v-diskusi-tamni-byvaly-policejni-reditel-40450263
Doplnenie 15.11.2023:
Poďakovanie diskutujúcemu menom „ramgad“. Tento diskutujúci na toto video upozornil v jednej diskusii a dal tento odkaz, ktorý pripájam nižšie. Podľa mňa obe videa sú rovnaké, len sú z roznych odkazov. Portál Modrý jelen poznám, preto som vyhľadala aj originál video na tomto portáli.
Aj v ČR si všimli, ako sa slovenské „mienkotvorné“ médiá správajú k novej vláde. Téme sa vo svojom videu venoval aj niekdajší riaditeľ spravodajstva a publicistiky TA3 Petr Bohuš.

MUDr. Ctirad Musil- Zákony na okrádanie občanov

25.02.2024

Je to z najlepších a najvýstižnejších prednášok o stave politiky, korupcii a politike, v ktorej žijeme. MUDr. Ctirad Musil v nej hovorí i o Slovensku, o tom ako teraz fungujú regiony, kraje a porovnáva ako to je napríklad vo Švajčiarsku. Vidno, že i keď pracuje ako lekár, zaujíma ho, ako funguje bežný život v regionoch a kde je chyba v systéme. MUDr. Ctirad Musil – [...]

Minister Erik Tomáš, tomu sa hovorí pokrytectvo. . .

20.02.2024

Erik Tomáš v debate s Michalom Trubanom hovorí o pokrytectve a ako sa v médiach konkrétna informácia ututlala. A on ako novinár neututlával informácie, ktoré boli vo verejnom záujme? O pokrytectve hovorí Erik Tomáš v tomto článku a bol napísaný na základe jeho vystúpenia v RTVS: [...]

Tak plaťte a a nesťažujte sa, napísal MUDr. Peter Lipták v roku 2019 v diskusii

17.02.2024

MUDr. Peter Lipták napísal v diskusii k svojmu článku presne toto: „No uvedomte si, že pre Vás by bola najvyššia výhra, že aj keď by ste mali platiť vysoké odvody tak aby ste z nich nikdy nemuseli nič čerpať. To Vám prajem z celého srdca. Tak plaťte a nesťažujte si.“ Ide o tento nižšie uvedený článok a bol uverejnený 1.9.2019. [...]

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj očakáva novú ruskú ofenzívu už v máji. Na Macronov samit Fico príde, Orbán nie

26.02.2024 06:15

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj očakáva, že Rusko spustí novú ofenzívu v máji alebo v lete. Ukrajina má svoje vlastné bojové plány.

Sikorski, Zelenskyj

VIDEO: Poľský minister zahraničných vecí vyškolil v OSN Rusko

26.02.2024 06:00

Poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski dal ruskému veľvyslancovi pri OSN Vasilijovi Nebenzjovi politicko-historickú lekciu.

kandidáti

Suverénne, pokojné, v rovnováhe či bez mafie... Jedenásť kandidátov, jedenásť vízií. Aké Slovensko chcú možní budúci prezidenti?

26.02.2024 06:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V prvom článku vám predstavíme víziu jednotlivých kandidátov.

France Ukraine

Väčšina Francúzov podporuje vojenskú pomoc pre Ukrajinu. Vychádza však Macron Zelenskému v ústrety?

26.02.2024 01:00

Aká je bilancia dodávok zbraní z Francúzska na Ukrajinu po dvoch rokoch vojny? Zdá sa, že Emmanuel Macron mohol urobiť viac.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 2915733x
Priemerná čítanosť článkov: 15846x

Autor blogu

Kategórie