Prezidentka Zuzana Čaputová a udelenie ceny za demokraciu Madeleine Albrightovej

7. decembra 2022, popelka, Nezaradené

Dnes v Plus 7 dní bola uverejnená správa, že prezidentka Čaputová dostane túto cenu.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/pocta-pre-nasu-prezidentku-caputovej-udelia-cenu-demokraciu-madeleine-albrightovej

Citujem z článku:

Prezidentke Zuzane Čaputovej udelia vo Washingtone v utorok večer miestneho času Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej. Udeľuje ho americký Národný demokratický inštitút a získa ho za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.
„Ocenenia udelia na výročnom galavečere v National Portrait Gallery vo Washingtone, ktorý sa začne o 19.00 miestneho času (o 1.00 SEČ). Prezidentka sa na podujatí nezúčastní osobne,“ priblížil hovorca.

Koniec citácie.

Ja asi mám iné vnímanie demokracie, lebo Slovensko demokratický štát nie je. Niekoľkokrát som žiadala prezidentku Čaputovú o pomoc a nikdy si ma verejne nezastala. Poprvé to bolo v decembri 2020 pred voľbou Maroša Žilinku za generálneho prokurátora.

Pokiaľ si nezastala mňa ako svedka jednej z najväčších rozkrádačiek na Slovensku a moje maily, i doporučený list neriešila, ale rieši homosexuálov, tak asi tie rozkradnuté miliardy ešte vtedy korun, nefungujúca polícia, prokuratúra a justícia jej osobne ako prezidentke nevadia.

Ale neviem, prečo potom robí prezidentku na Slovensku a berie za to vysoký plat.
Toto čo prezidentka na Slovensku predvádza, to nie je neunavné usilovanie o presadzovanie a ochranu demokracie.
To už nespomínam ako „riešila“ refendum ako najvyššiu formu demokracie.

I keby ste mi stokrát tento článok stiahli z titulky, zmazali ho alebo zablokovali celý tento blog, pravdu neumlčíte. Na Slovensku totiž demokracia nie je a prezidentka za demokraciu nebojuje ani s a nikdy o ňu nezaslúžila.

O stave slovenskej spoločnosti, neskutočnom bordéli a nespravodlivosti hovoria tieto dva nižšie pripojené rozhovory. Jeden je s bývalým prezidentom finančnej správy Františkom Imréczem a druhý s bývalým sudcom Davidom Lindtnerom.
Sama zažívam stav „demokracie“ na Slovensku od roku 2000, čo som popísala vo svojich článkoch a tak tie marketingové reči o demokracii sú klamstvo. Ani sa o to prezidentka nesnaží a mám pocit, že práve ona vo veľkom rozdeľuje spoločnosť.

Ona by ako hlava štátu mala byť tá, že keď vidí, že sa deje nespravodlivosť, tak sa verejne ozve. Túto právomoc má, ale ona sa venuje len tomu, čomu chce. Pritom nielen ona, ale aj novinári, ktorým sa nepáčia kritické názory čitateľov na prezidentku by si mali uvedomitť, že keď bola zvolená za prezidentku, by mala aj pracovať ako prezidentka. Berie za to plat z daní občanov. Ona nie je aktivistka, ktorá robí len to, čo chce.

Tu sú odkazy na tie dva rozhovory. A myslím si, že ten prvý rozhovor mal byť uverejnený v Slovenskej televízii, lebo je to vo verejnom záujme byť informovaný, čo sa deje v pozadí riadenia štátu.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/19579/375282

Tu je rozhovor s bývalým prezidentom Finančnej správy Františkom Imreczem.

David Lindtner: Po marci 2020 tu začala extrémna anarchia práva

Ona bola aj predtým, ale on ako sudca to nezažíval na vlastnej koži.

Tu sú odkazy na články, a prvé dva som posielala prezidentke i mailom a ostatné som vkladala na jej fb. Nikdy sa ma verejne nezastala. Ja by som mala mať tiež rovnaké práva ako ostatní. Lebo keď nie je dovolená diskriminácia ostatných menšín, tak by som nemala byť diskriminovaná ani ja. Ja som bezdomovec vinou slovenskej polície, prokuratúry, justície a vinou ľahostajnosti slovenských politikov a prezidentky. A všetko to kryjú slovenskí novinári, ktorí o mnohých veciach neinformujú. Nie som jediná, ktorej novinári nepomohli.
To je tá demokracia v praxi.

Prezidentka Zuzana Čaputová a generálny prokurátor Maroš Žilinka

Zuzana Čaputová a Ústava Slovenskej republiky

Prezidentka Čaputová, kto v skutočnosti píše zákony na Slovensku?

Prezidentka Čaputová a jej demokracia v praxi

Prezidentka Čaputová a komentár Matúša Kostolného

Prezidentka Čaputová, kto podľa Vás útočí na celú spoločnosť?

Čaputová, Hamran a spravodlivosť po slovensky

Čaputová, Hamran, Vagovič. . . . . . Matovič mal pravdu . . . .

Oznámeni kriminální polícii ČR od nepohodlného svědka tunelováni VSŽ Košice

Páni Žilinka, Hamran, Mikulec a Lipšic – pracujete v prospech občanov?

Premiér Heger, prečo neriešite korupciu a nečinnosť svojich ministrov a podriadených?

Premiér Heger, prečo neriešite korupciu a nečinnosť svojich ministrov a podriadených?

Premiér Heger a jeho vnímanie spravodlivosti a demokracie

Začiatok mojej kauzy, články z roku 2012, ktoré ste asi väčšina čítali:

Prokuratúra, polícia, politici Palko, Fico, poslanci. . .

Rezešovci – tunelovat se vyplácí

Dodatok: chápem, že v USA „vedia“ ako prezidentka Čaputová na Slovensku sa zaslúžila o ochranu demokracie, ktorá na Slovensku nikdy nebola.