Založ si blog

Ministerka Martina Šimkovičová a anketa Slovenka roku 2024

Vážená pani ministerka Šimkovičová,

žiadam Vás, aby ste prešetrila, či v tomto prípade postupuje RTVS nestranne a bez cenzúry.

Poslala som to organizátorke tejto ankety, ktorá vyslovene nadržuje v mediálnej oblasti RTVS. Iné nominantky tam ani nie sú. Predsa súkromná spoločnosť si nemože robiť reklamu cez RTVS keď priamo nadržuje len RTVS a ostatných zo súťaže Slovenka roka vynechá. To je cenzúra z oboch stran. I zo strany súkromnej spoločnosti, i zo strany RTVS.

A moderátorka RTVS Marta Jančkárová cenzurovala a cenzuruje informácie o závažnej kauze a odmieta sa vobec tým zaoberať, i keď to je vo verejnom záujme Slovenska.

Tu sú dokazy v článkoch, i mailová komunikácia s ňou, i so Zuzanou Vicelovou z RTVS, s ktorou sme bývalé spolužiačky. Preto mi aspoň odpovedala. Inak by ma asi ignorovala, ako pred rokmi Zuzana Ťapáková, ešte ako riaditeľka TV Markíza.

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/08/marta-janckarova-slovenska-televizia-a-cenzura-v-nej/

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/09/cenzura-v-rtvs-a-u-janckarovej-nekonci/

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/10/rtvs-a-mail-poslancom-ohladom-cenzury-v-tejto-institucii/

A posielam to na viaceré mailové adresy z dovodu, keby to náhodou pani ministerka nečítala alebo vyhodila bez prečítania ako jej bývalý kolega Peter Kotlár:

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/11/poslanec-peter-kotlar-maily-vyhadzuje-bez-precitania-cenzura-v-rtvs-ho-nezaujima-i-ked-spolupracoval-s-martinou-simkovicovou/

Ďakujem za pochopenie a dúfam, že pani ministerka Martina Šimkovičová budete konkrétnu cenzúru v RTVS v mojom prípade riešiť verejne. A to čo najskor, nech si tam za peniaze daňových poplatníkov nerobia, čo chcú.

S pozdravom

Magdaléna Nadzamová

Doplnenie a oprava: Simona Frantová je moderátorka TA3 a expriateľka Andreja Danka, poslanca NR SR. Podľa nižšie uvedeného článku pred rokmi, keď bola priateľkou Andreja Danka žila v luxuse a predpokladám, táto radová moderátorka nič až tak významné z hľadiska žurnalistiky pre Slovensko neurobila.

https://plus7dni.pluska.sk/diskusia/domov/dankova-frajerka-topi-luxuse-odkial-vzala-radova-redaktorka-drahe-roby-kabelky

Ja som si myslela podľa popisu, že je moderátorka RTVS. Lenže mail sa mi vrátil ako nedoručiteľný. Preto som hľadala, kde som sa pomýlila, či urobila preklep. Lenže som zistila, že nielenže pracuje v inej televízii, ale je expriateľkou známeho politika. Podľa jej životopisu ta jej nominácia na Slovenku roka vyzerá trochu otázne.

To i Anna Lučaiová Žitná viac urobila pre žurnalistiku ….i keď i ona sa téme nefunkčnej polície a prokuratúry nechcela venovať. Mail som jej zaslala už pred rokmi. A tiež občas manipuluje, viď rozhovor s právnikom Drgoncom na TA3, keď ešte pracovala v tejto televízii.

Tu je zaslaný mail organizátorke ankety Márii Rehákovej:

Uverejnené informácie k ankete na tomto odkaze:
https://www.progresivne.com/2024/06/18/marta-janckarova-andrea-kozinkova-a-prestizna-anketa-slovenka-roka/

Sťažnosť prezidentke Europského súdu pre ľudské práva

02.07.2024

V januári som uverejnila dopis ukrajinskému sudcovi pre ľudské práva Mykola Gnatovskyy. Od decembra 2023 mi neodpísal na dva dopisy. V čom nedodržal pravidlá EU súdu pre ľudské práva som uviedla v dopise prezidentke tohoto súdu. https://popelka.blog.pravda.sk/2024/01/05/ukrajinsky-sudca-mykola-gnatovskyy-a-europsky-sud-pre-ludske-prava-preco-jedna-tak-ako-jedna/ Tento dopis [...]

Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

15.06.2024

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok. [...]

Zuzana Kovačičová, verejne mi vysvetlíte, prečo cenzurujete . . . . .

14.06.2024

Náhodou som si prečítala Váš včerajší rozhovor v Deníku N. V podstate len odomknutú časť rozhovoru, lebo nemám predplatné. Niektorý dobrák do diskusie vložil odkaz na Váš ďalší komentár v denníku SME. Ide o tieto články: https://dennikn.sk/4046872/zuzana-kovacic-hanzelova-nenavist-nie-je-nazor-stat-nie-je-schopny-obete-ochranit/?ref=top Škoda, že ste to nepochopila, [...]

SR Hudba Pohoda festival druhý deň TNX

Pohodu zasiahla smršť. Vietor zvalil veľký stan, ošetrili viacero zranených. Festival napokon predčasne ukončili

12.07.2024 19:02, aktualizované: 13.07.2024 00:25

Na festivale v Trenčíne spadol počas intenzívnej búrky veľký stan, zasahovali tam všetky záchranné zložky.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.