Založ si blog

Cenzúra v RTVS a u Jančkárovej nekončí. . .

Včera som uverejnila článok o cenzúre v RTVS od roku 2000 (vtedy to bola STV) a kritizovala som Martu Jančkárovú a Zuzanu Vicelovú. I iných v RTVS, ale hlavne ich dve.

Článok asi nebol vhodný, pretože už bol stiahnutý z titulky, keď sa dostával medzi najčítanejšie v ten deň. Mediálne hviezdy verejnoprávnej televízie sú nekritizovateľné, i keď oni cenzurujú a cenzúru samy kritizujú.

Marta Jančkárová ma už vymazala z FB priateľov a blokla, takže k jej profilu sa nemožem oficiálne dostať.

Ale mám v printscreenoch nakopírovanú diskusiu z minulej nedele 2.6.2024, kedy mi odpovedala.

Nielenže nečíta pracovné maily, ale nedokáže svoje pracovné chyby napraviť. To už nie je chyba odbornosti, ale charakteru.
Keď už ten mail nečítala v marci 2024, tak si ho mala prečítať po tom, čo som jej 2.6.2024 písala na FB a tej téme sa venovať a pozvať si hostí z polície a ministertva vnútra, prokuratúry prečo je toto vobec možné. Konkrétne mená som písala už včera v článku: Jaroslav Ivor, Jaroslav Málik, Vladimír Palko, Maroš Žilinka, Daniel Lipšic, Robert Fico, Robert Kaliňák….prípadne Ivana Šimka, ktorý bol v tom čase tiež ministrom vnútra.
Tých mien na diskusiu k tejto téme je viac ako dosť. Neurobila to.

A takýto človek pracuje na tak významnej pozícii vo verejnoprávnej televízii a je určite nadpriemerne platený z daní občanov? Mne osobne to veľmi vadí, aby i ona rozhodovala o našich životoch a určovala, čo bude vysielané vo verejnoprávnej televízii. Jej relácia je veľmi doležitá pre informovanie občanov a keď sama niektoré témy cenzuruje, tak nemá čo hľadať na obrazovkách RTVS, ani v novinárskom prostredí.

Rovnako ako Zuzana Vicelová a Zuzana Ťapáková, ktoré tiež túto obrovskú kauzu cenzurovali. Ony dve sú tiež platené z daní občanov vo verejnoprávnej inštitúcii.
Takže podľa ich logiky je nefunkčná polícia a prokuratúra na Slovensku nepodstatná téma a moj problém a RTVS o tom informovať nebude? ZUzana Ťápáková ma ignorovala už ako generálna riaditeľka TV Markíza.

Lenže moje maily dostal i samotný generálny riaditeľ Machaj. Takže akú tam máte obrovskú cenzúru všetci v RTVS, ktorým som to poslala mailom? Ani jeden z vás nie je čestný a nepomohol mi, ani neodpovedal.

Odpovedala mi len Zuzana Vicelová, asi preto, že sme spolužiačky. A potom Marta Jančkárová. Ale až po tom, čo som jej písala na FB a ona v tom čase diskutovala s inými. Keď tvrdila, že o mojej kauze nevie, tak som jej mail preposlala ešte raz a odpoveď od nej som uverejnila včera, v predošlom článku. Ale obe boli odmietavé, nič nechceli uverejniť. A Zuzana Vicelová mi dokonca v odpovedi vykala, i keď sme 4 roky roky chodili do jednej triedy a samozrejme si ako pubertiačky tykali.

A vy chcete štrajkovať, lebo vás cenzurujú? To si z nás robíte srandu?

Každý, kto sa dozvie o trestnom čine by mal konať. Novinári by mali zasiahnúť tým, že to uverejnia, keď polícia a prokuratúra nekoná. Od toho tam ste a nie od toho, aby ste si uverejňovali len to, čo chcete, vy mediálna „elita“.

I to je trestné kryť trestný čin (minimálne zneužívanie funkcie verejného činiteľa a krytie podvodu) a vo verejnoprávnej inštitúcii by to malo byť obzvlášť závažné porušenie pracovnej disciplíny a krytie podvodu veľkého rozsahu. Verejnoprávna televízia nie je platená z daní občanov len preto, aby robila reklamnú agentúru politikom a vybraným „osobnostiam“, ale mala by slúžiť všetkým občanom a uverejňovať všetky kauzy vo verejnom záujme.

Chcem poďakovať mladým nadšencom zo stránky www.progresivne.com, ktorí mi uverejnili články z blogu na ich stránkach a ešte aj doplnili obrázky. Uverejnili mi to bez zbytočných rečí, bez cenzúry a jediný podklad odo mňa mali už uverejnený článok na tomto blogu pravda.sk, blog popelka. Takže sú šikovní i po grafickej stránke. Čo ja, ako polygrafka veľmi oceňujem.

https://www.progresivne.com/2024/06/08/marta-janckarova-rtvs-a-cenzura-v-nej/

S takouto ochotou som sa nestretla ani u Dannyho Kollára, ktorý mi nadával a neveril. Oslovila som ho, keď som uverejnila článok o Michalovi Kovačičovi. Chcela som po ňom, aby v rámci možností použil informácie vo svojich videách o tom, ako mňa osobne cenzuroval Michal Kovačič. Stačilo mu, aby si prečítal moj konkrétny článok, odkaz na neho som mu poslala. V článku boli printscreeny mailov s Kovačičom a Henrichom Krejčom. Takže dokazy mal v článku. Nestačilo mu to.

Nedivím sa, keď s ním spolupracujúca Judita Laššáková za pár dní robila rozhovor s Vladimírom Mečiarom a bola na kandidátke SMERu pre eurovoľby. To by bol konflikt záujmov, lebo by „potopil“ i ich. Danny Kollar ten rozhovor Judity Laššákovej a Vladimíra Mečiara vysielal na svojich náhradných stránkach (odkaz som našla v jednej diskusii, preto to viem).

Keď mi Danny Kollár nadával, to som si len pomyslela, či hrá na dve strany a čo mu za to sľúbili, keď mi nepomože, prípadne ma potopí. Chcel totiž so mnou hovoriť telefonicky alebo cez video kameru. Inak by mi neveril, moje články a naskenované odpovede v nich ho nezaujímali. Predpokladám, že to asi ani nečítal, takže v mojom prípade bol povrchný.
Lenže ja chytrý telefon nemám, som predsa dlhé roky „bezpenezec“ (teda bezdomovec). Nie každý je tak bohatý, že by na chytrý telefon s WhatsApp mal.
A cez video kameru pre mňa teraz bezpečné hovoriť nie je a ktovie, či by takýto rozhovor Danny Kollár vobec uverejnil.
A s vypnutým účtom Dannyho Kollára na youtube nemám nič spoločné.

Už som sa popálila, keď som oslovila slovenského novinára Ivana Megu. Neodpovedal mi, nikdy nič neuverejnil. Pričom sám v tom čase vyzýval na svojej stránke, aby sa ľudia nebáli osloviť novinárov s prosbou o pomoc.
Krátko po mojom maili Ivanovi Megovi sa okolo mňa náhodou vyskytol úplne cudzí človek, ktorý sa príliš vypytoval na moje súkromie. A zaujímalo ho i to, kde bývam. Náhoda…tvrdil, že býva cca 500 km ďalej, bol na drahom terénnom aute….takže predpokladám, že bol bol asi od tajných služieb, keď ho zaujímalo hlavne moje súkromie. Pričom sa mi ponúkol, že mi pomože s taškou s nákupom potravín (hlavne zeleniny a ovocia)

Preto som bola opatrná i pri Dannym Kollárovi.
Takže nie každý je taký chudák, ako je prezentovaný v médiach. Pritom si myslím, že Danny Kollár je stíhaný len za reči, pričom za skutočne zlé skutky na Slovensku nestíhajú. Čo je oveľa horšie.

Túto nižšie uvedenú kauzu novinári prejdú tiež ignoráciou? Veď to je Maroš Žilinka a on si može dovoliť všetko…i ignorovať a nevyšetrovať veľké škody. Len by ma zaujímalo, čo robia prokurátori Generálnej prokuratúry a nie je ich tam málo.
Nemali by dozorovať i takéto veľké kauzy? Alebo to dajú na okresnú prokuratúru, prípadne nevyšetrujú vobec?

I takéto otázky by mali Marošovi Žilinkovi klásť redaktori RTVS a pozývať ho do relácii, nech odpovedá verejnosti, čo vlastne robia a prečo nevyšetrujú veľké kauzy. A keď odmietne prísť do relácie, verejne to hovoriť, že Žilinka si robí čo chce a odmieta informovať verejnosť, ktorá sa mu skladá na jeho nadpriemerný plat.

Keby sa právo povinne učilo na školách, tak by si ani politici, ani právnici, ani novinári nemohli robiť, čo chcú. Veď tieto skupiny doslova okato porušujú Ústavu, zákony a robia si, čo chcú.
Nepotrebujeme stále nové zákony, ale stabilné, nie v rozpore s dobrými mravmi a bez všelijakých právnych kľučiek.

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/07/preco-maros-zilinka-poveril-martina-tamaskovica-vedenim-krajskej-prokuratury-v-nitre-nie-je-to-konflikt-zaujmov/

A doplnenie k vyjadreniu Zuzany Vicelovej, šéfky komunikácie v RTVS: Zuza, ta kauza nie je zložitá. To len vy novinári ste leniví premýšľať, naštudovať podklady a pýtať sa na to, čo vám nie je jasné. Nikto sa ma na nič nepýtal, nikto nechcel vysvetlenie k ničomu, ignorovali ste ma. Lenže od toho ste platení vo verejnoprávnej inštitúcii.
Vy nie ste PR agentúra vládnej moci a ich hlasná trúba. A nie ste tam ani pre politikov, či pre vybrané „osobnosti“.

Z pomerne malej kauzy na začiatku ste obrovský problém urobili vy novinári svojou neochotou informovať o nej. A zničili ste mi tým 24 rokov života. Všetci novinári ktorých som oslovila. Ešte som medzi vami novinármi nestretla poctivca, ktorý by bol ochotný to uverejniť. Tak na čo ste študovali vysokú školu a žurnalistiku, keď nie ste schopní pochopiť fakty a súvislosti?

To nejde ospravedlniť ničím. Lenže v živote sa všetko vráti. I to dobré, i to zlé.
Prestaňte si novinári myslieť, vy možete všetko. I zničiť komukoľvek život svojou nečinnosťou. Vy tam nie ste na to, aby ste chránili prešľapy mocných a neinformovali o tom.

Knihy tohto amerického lekára by som dala povinne čítať všetkým povinne, miesto Biblie. Hlavne tú prvú: Mnoho životů, mnoho mistrů. Aby ste si uvedomili, že svoje zlé skutky nedokážete odčiniť mlčaním, ani prázdnymi slovami.

A keď je už Anna Sámelová na tej neplatenej stáži v USA, tak by mohla urobiť reportáž i s týmto americkým lekárom menom Brian L. Weiss. Pokiaľ ešte žije, pretože je to starší človek, ročník 1944. To by tiež bolo vo verejnom záujme.
Je to významná osobnosť, s ktorou sa chcela stretnúť i princezná Diana. Nestihla, lebo krátko po tom umrela.

Je málo ľudí, ktorých uznávam ako veľké osobnosti a ktorý moj život výrazne posunuli dopredu. On je jeden z nich, ďalším bola Charlotte Gerson, lenže tá už umrela. Gersonove kliniky naďalej fungujú: jedna je v Maďarsku.
I takýmto témam by sa mala venovať RTVS, ale asi osobnostne na to nemáte: komu není zhůra dáno, v apothece nekoupí.

https://popelka.blog.pravda.sk/2012/05/20/existuju-veci-medzi-nebom-a-zemou/

Zuzana Vicelová, pripomeniem ti ešte jednú hlášku nášho profesora na polygrafickej priemyslovke Ing. Vojtecha Macenku. Vždy, keď sme ho štvali a neučili sa, tak nám pripomínal, že mnohí chceli na tej škole študovať a nedostali sa tam. Takže tam zaberáme miesto tým, ktorí by o to záujem mali a nedostali sa tam pre nedostatok miesta.

Ja mám pocit, že vy novinári RTVS zaberáte miesto , skresľujete informácie a ešte ste neskutočne drzí, keď vás chce ktokoľvek kontrolovať. Asi ste si vedomí, že tak dobre platené miesta by ste nenašli inde.
A že to nie je pravda? Veď to by ste nenechali rozprávať prezidentku Čaputovú o demokracii, ľudských právach…keď žiadna demokracia na Slovensku nie je, ľudské práva nedodržujú ani v polícii, prokuratúre, polícii, je cenzúra v médiach, nefunguje zdravotníctvo, školstvo. Keby novinári RTVS mali zdravý rozum, tak by sa prezidentky Čaputovej po tých jej prázdnych slovách spýtali, či ona žije na Marse alebo na Venuši, keď nevidí, čo sa deje na Slovensku v reálnom živote.

Viete čo je najsmutnejšie: vy nás buzerujete, ale v podstate politikom, prezidentke, vláde, polícii, prokuratúre, justícii a novinárom verejnoprávnej RTVS na tie nadpriemerne vysoké platy sa musia skladať povinne bežní pracujúci, ktorí počítajú každé euro. Pritom do médií nemajú prístup, keď nekonajú štátne orgány. Toto už nie je ani totalita, ale diktatúra a nekonečný bordél. Toto nemá nič s demokraciou spoločné.

Sťažnosť prezidentke Europského súdu pre ľudské práva

02.07.2024

V januári som uverejnila dopis ukrajinskému sudcovi pre ľudské práva Mykola Gnatovskyy. Od decembra 2023 mi neodpísal na dva dopisy. V čom nedodržal pravidlá EU súdu pre ľudské práva som uviedla v dopise prezidentke tohoto súdu. https://popelka.blog.pravda.sk/2024/01/05/ukrajinsky-sudca-mykola-gnatovskyy-a-europsky-sud-pre-ludske-prava-preco-jedna-tak-ako-jedna/ Tento dopis [...]

Ministerka Martina Šimkovičová a anketa Slovenka roku 2024

18.06.2024

Vážená pani ministerka Šimkovičová, žiadam Vás, aby ste prešetrila, či v tomto prípade postupuje RTVS nestranne a bez cenzúry. Poslala som to organizátorke tejto ankety, ktorá vyslovene nadržuje v mediálnej oblasti RTVS. Iné nominantky tam ani nie sú. Predsa súkromná spoločnosť si nemože robiť reklamu cez RTVS keď priamo nadržuje len RTVS a ostatných zo súťaže [...]

Peter Pellegrini a dezoláti. . . . .

15.06.2024

Priznám sa, že keď som včera našla v diskusii na pravda.sk odkaz na tento starší článok, tak som si myslela, že to je žart. Lenže na Slovensku je všetko možné a žart to nebol. K tomu článku bolo aj video. A týmto chcem poďakovať diskutujúcemu, ktorý tento odkaz dal do diskusie k jednému článku. Nebol to blog, bol to článok. [...]

SR Hudba Pohoda festival druhý deň TNX

Pohodu zasiahla smršť. Vietor zvalil veľký stan, ošetrili viacero zranených. Festival napokon predčasne ukončili

12.07.2024 19:02, aktualizované: 13.07.2024 00:25

Na festivale v Trenčíne spadol počas intenzívnej búrky veľký stan, zasahovali tam všetky záchranné zložky.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.