Založ si blog

Poslanci Národnej rady a ich zajtrajšie hlasovanie za odvolanie vlády

Pokiaľ poslanci zajtra zahlasujú za odvolanie vlády tak samy sebe skrátia volebné obdobie. Nie je istota, že v ďalších voľbách sa dostanú na kandidátku strany a nie je istota, že ich zvolia. Preto pre väčšinu z nich nie je výhodné hlasovať za „pád“ vlády, pretože prídu o dobre platenú „prácu“ a výhody poslanca.

To ako keby vy ako pracovníci by ste mali hlasovať o tom, či si samy skrátite pracovnú zmluvu, keď nemáte istotu, že dostanete v rovnakej práci rovnako výhodnú zmluvu. Oni tú istotu nemajú. To, či sa dostanú vobec na kandidátku strán, ktoré sú teraz vo vláde, to už vobec nie. Takže vládní poslanci vlastne by mali hlasovať za skrátenie svojej výhodnej a dobre platenej „práce“ .
Nezávislí poslanci, ktorí nie sú v žiadnej strane….tak tam nie je žiadny predpoklad, že sa na ďalšie volebné obdobie dostanú do parlamentu. Pri dnešnom volebnom systéme by museli byť zaradení pod nejakou stranou.. Buď by museli byť na zvoliteľnom mieste alebo mať tak veľkú voličskú základňu, aby i z nižšieho miesta na kandidátke boli „prekrúžkovaní“, to znamená zvolení medzi poslancov.

Beriem to teraz ako laik z hľadiska poslanca, ktorý myslí hlavne na svoju dobre „platenú“ prácu. Vyššie ideály ako prácu pre všeobecné blaho všetkých som zatiaľ u poslancov nenašla. Možno tak bývalá poslankyňa pani Mária Ritomská sa snažila a snaží robiť pre iných, čo je v jej silách. Ale u iných poslancov som to zatiaľ neobjavila. Pripúšťam, že sa mýlim, to ukáže čas….

Jediný, kto má záujem, aby táto vláda padla je Róbert Fico a Róbert Kaliňák. Pretože si podľa mňa „zachraňujú svoju kožu“. Samozrejme im možu pomáhať poslanci z ich strany s prísľubom, že sa znovu dostanú na kandidátku k ďalším voľbám. Či ich aj prekrúžkujú tak, aby sa dostali do parlamentu, to už isté nie je.

Dokonca chápem aj Richarda Sulíka a jeho poslancov, že odišli z koalície, pretože na jeho mieste by som sa nechcela podielať na tej „ekonomickej katastrófe“, čo sa asi na Slovensku stane. Ale aj pre nich je výhodnejšie byť poslancom, ako niesť zodpovednosť za nepopulárne rozhodnutia vlády. Lebo donekonečna zadlžovať Slovensko nejde. Sľubovať a dávať voličom peniaze, zdravotníkom vyššie platy, prídavky na deti, bonusy….na to musia byť peniaze v rozpočte republiky a tie nie sú. Slovensko je zadlžené.

Toto je len moj laický pohľad, že vlastne poslanci teraz rozhodujú i samy o sebe, či si skrátia výhodnú prácu v parlamente. Pretože keď skončí vláda, budú predčasné voľby, tak skončia i oni.

To je tak absurdné, ako keď v ČR senát musí súhlasiť s tým, aby senát rozpustili. Takže keď je zákon postavený takto, tak český senát nezrušia nikdy. Sami seba senátori nezrušia, to by boli fakt „hlúpi“.

Samozrejme, poslanci možu mať ušľachtilejšie myšlienky, myslieť na blaho všetkých Slovákov a zajtra zahlasujú za odvolanie vlády. To by som bola milo prekvapená.

Možno sú v pozadí dohody medzi stranami a poslancami, o ktorých sa nikdy my bežní ľdia nedozvieme. Preto sa okolo odvolávania vlády deje takéto „divadielko“. Lebo táto vláda robí divné kroky už dávno a divím sa, že poslanci ju už dávno nechceli odvolať. Ale to by zároveň odvolali aj samy seba z miesta poslancov.

Uvidíme, ako sa zajtra rozhodnú páni poslanci, ale tie divné rozhodnutia a naťahovanie času ma nepresvedčili, že im ide o blaho Slovákov. Ktovie, čo je v pozadí…..

Článok z roku 2012 o slovenskom i EU parlamente, sú tam aj videa:

https://popelka.blog.pravda.sk/2013/03/17/vystupenie-v-parlamente/

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/12/02/richard-sulik-sas-a-ich-boj-proti-korupcii/

Pokiaľ im takéto „hlasovanie“ nevadí….

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/10/poslanec-tomas-taraba-a-hlasovanie-o-priblizne-70-zakonoch-v-parlamente-za-1-den/

A toto už poslanci a vláda zmenila alebo si to ani nevšimli? Lebo o tom všetci mlčia….

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/12/novinar-marek-vagovic-a-rozhovor-s-nim-o-organizovanom-systeme-statnej-mafie/

Ako šiel čas s vývojom názorov českého premiéra:

https://popelka.blog.pravda.sk/2022/11/28/evropska-unie-a-cesky-premier-fiala/

Viem, že na túto tému už v posledných dňoch bolo uverejnených viacero blogov, ale nevšimla som si upozornenie, že vlastne poslanci samy sebe skracujú volebné obdobie v parlamente. A nie je istota, že sa tam znovu dostanú, možno preto tak váhajú. Tu nejde len o vládu, ale aj o poslancov a oni teraz rozhodujú o sebe.
Možno to chápem nesprávne, ale píšem len svoje názory, ako som to pochopila ja v súvislostiach.

Minister Erik Tomáš, tomu sa hovorí pokrytectvo. . .

20.02.2024

Erik Tomáš v debate s Michalom Trubanom hovorí o pokrytectve a ako sa v médiach konkrétna informácia ututlala. A on ako novinár neututlával informácie, ktoré boli vo verejnom záujme? O pokrytectve hovorí Erik Tomáš v tomto článku a bol napísaný na základe jeho vystúpenia v RTVS: [...]

Tak plaťte a a nesťažujte sa, napísal MUDr. Peter Lipták v roku 2019 v diskusii

17.02.2024

MUDr. Peter Lipták napísal v diskusii k svojmu článku presne toto: „No uvedomte si, že pre Vás by bola najvyššia výhra, že aj keď by ste mali platiť vysoké odvody tak aby ste z nich nikdy nemuseli nič čerpať. To Vám prajem z celého srdca. Tak plaťte a nesťažujte si.“ Ide o tento nižšie uvedený článok a bol uverejnený 1.9.2019. [...]

Ukrajinský sudca Mykola Gnatovskyy a Európsky súd pre ľudské práva – prečo jedná tak ako jedná?

05.01.2024

Patrí Ukrajina vobec do EU, keď ukrajinský sudca v EU súde pre ľudské práva „nechce“ riešiť korupciu v štátnych orgánoch ČR a zároveň súvisiacu korupciu v SR? V júli 2023 som podala 2023 žalobu na Českú republiku, dostal to Ukrajinský sudca. Je to divné, lebo o prijateľnosti by mal rozhodovať trojčlenný senát. Poslal mi len krátke zamietnutie, že som [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 2913160x
Priemerná čítanosť článkov: 15919x

Autor blogu

Kategórie