Založ si blog

Poslanci Národnej rady a ich zajtrajšie hlasovanie za odvolanie vlády

Pokiaľ poslanci zajtra zahlasujú za odvolanie vlády tak samy sebe skrátia volebné obdobie. Nie je istota, že v ďalších voľbách sa dostanú na kandidátku strany a nie je istota, že ich zvolia. Preto pre väčšinu z nich nie je výhodné hlasovať za „pád“ vlády, pretože prídu o dobre platenú „prácu“ a výhody poslanca.

To ako keby vy ako pracovníci by ste mali hlasovať o tom, či si samy skrátite pracovnú zmluvu, keď nemáte istotu, že dostanete v rovnakej práci rovnako výhodnú zmluvu. Oni tú istotu nemajú. To, či sa dostanú vobec na kandidátku strán, ktoré sú teraz vo vláde, to už vobec nie. Takže vládní poslanci vlastne by mali hlasovať za skrátenie svojej výhodnej a dobre platenej „práce“ .
Nezávislí poslanci, ktorí nie sú v žiadnej strane….tak tam nie je žiadny predpoklad, že sa na ďalšie volebné obdobie dostanú do parlamentu. Pri dnešnom volebnom systéme by museli byť zaradení pod nejakou stranou.. Buď by museli byť na zvoliteľnom mieste alebo mať tak veľkú voličskú základňu, aby i z nižšieho miesta na kandidátke boli „prekrúžkovaní“, to znamená zvolení medzi poslancov.

Beriem to teraz ako laik z hľadiska poslanca, ktorý myslí hlavne na svoju dobre „platenú“ prácu. Vyššie ideály ako prácu pre všeobecné blaho všetkých som zatiaľ u poslancov nenašla. Možno tak bývalá poslankyňa pani Mária Ritomská sa snažila a snaží robiť pre iných, čo je v jej silách. Ale u iných poslancov som to zatiaľ neobjavila. Pripúšťam, že sa mýlim, to ukáže čas….

Jediný, kto má záujem, aby táto vláda padla je Róbert Fico a Róbert Kaliňák. Pretože si podľa mňa „zachraňujú svoju kožu“. Samozrejme im možu pomáhať poslanci z ich strany s prísľubom, že sa znovu dostanú na kandidátku k ďalším voľbám. Či ich aj prekrúžkujú tak, aby sa dostali do parlamentu, to už isté nie je.

Dokonca chápem aj Richarda Sulíka a jeho poslancov, že odišli z koalície, pretože na jeho mieste by som sa nechcela podielať na tej „ekonomickej katastrófe“, čo sa asi na Slovensku stane. Ale aj pre nich je výhodnejšie byť poslancom, ako niesť zodpovednosť za nepopulárne rozhodnutia vlády. Lebo donekonečna zadlžovať Slovensko nejde. Sľubovať a dávať voličom peniaze, zdravotníkom vyššie platy, prídavky na deti, bonusy….na to musia byť peniaze v rozpočte republiky a tie nie sú. Slovensko je zadlžené.

Toto je len moj laický pohľad, že vlastne poslanci teraz rozhodujú i samy o sebe, či si skrátia výhodnú prácu v parlamente. Pretože keď skončí vláda, budú predčasné voľby, tak skončia i oni.

To je tak absurdné, ako keď v ČR senát musí súhlasiť s tým, aby senát rozpustili. Takže keď je zákon postavený takto, tak český senát nezrušia nikdy. Sami seba senátori nezrušia, to by boli fakt „hlúpi“.

Samozrejme, poslanci možu mať ušľachtilejšie myšlienky, myslieť na blaho všetkých Slovákov a zajtra zahlasujú za odvolanie vlády. To by som bola milo prekvapená.

Možno sú v pozadí dohody medzi stranami a poslancami, o ktorých sa nikdy my bežní ľdia nedozvieme. Preto sa okolo odvolávania vlády deje takéto „divadielko“. Lebo táto vláda robí divné kroky už dávno a divím sa, že poslanci ju už dávno nechceli odvolať. Ale to by zároveň odvolali aj samy seba z miesta poslancov.

Uvidíme, ako sa zajtra rozhodnú páni poslanci, ale tie divné rozhodnutia a naťahovanie času ma nepresvedčili, že im ide o blaho Slovákov. Ktovie, čo je v pozadí…..

Článok z roku 2012 o slovenskom i EU parlamente, sú tam aj videa:

Slovenský a Európsky parlament – zaujímavé videa

Richard Sulík, SaS a ich boj proti korupcii

Pokiaľ im takéto „hlasovanie“ nevadí….

Poslanec Tomáš Taraba a hlasovanie o približne 70 zákonoch v parlamente za 1 deň

A toto už poslanci a vláda zmenila alebo si to ani nevšimli? Lebo o tom všetci mlčia….

Novinár Marek Vagovič a rozhovor s ním o organizovanom systéme štátnej mafie

Ako šiel čas s vývojom názorov českého premiéra:

Evropská únie a český premiér Fiala

Viem, že na túto tému už v posledných dňoch bolo uverejnených viacero blogov, ale nevšimla som si upozornenie, že vlastne poslanci samy sebe skracujú volebné obdobie v parlamente. A nie je istota, že sa tam znovu dostanú, možno preto tak váhajú. Tu nejde len o vládu, ale aj o poslancov a oni teraz rozhodujú o sebe.
Možno to chápem nesprávne, ale píšem len svoje názory, ako som to pochopila ja v súvislostiach.

Zuzana Čaputová a predseda Ústavného soudu ČR Pavel Rychetský

31.01.2023

Zuzana Čaputová sa snaží mať dobré vzťahy s Českou republikou. Je to chvályhodné, keby sa rovnako snažila riešiť ľudské práva, spravodlivosť, rovnosť aj na Slovensku. Keď už dala českému sudcovi Pavlovi Rychetskému vyznamenanie, tak by sa ho mohla aj spýtať, prečo v ČR nedodržujú ľudské práva slovenskej občianke. To ju nezaujíma? Ja som si naivne myslela, že ona [...]

Zuzana Čaputová a jej záujem o Českú republiku

30.01.2023

Zuzana Čaputová sa hneď po voľbe prezidenta ČR vybrala osobne mu poblahoželať k zvoleniu. Podľa mňa by si mala najprv urobiť poriadok doma, na Slovensku. Na Slovensku totiž nič nefunguje a je divné, že keď ju prosia o pomoc občania SR, tak na to nemá čas. Ale snaží sa udržiavať dobré vzťahy s ČR…ja by som bola rada, keby jej tak zaležalo minimálne na Slovensku, [...]

Prezidentskí kandidáti ČR a novinář Marek Wollner

16.01.2023

Dne 12.1.2023 jsem všem kandidátům na prezidenta ČR poslala na mail níže přiložený text s odkazy na články. Nikdo mi nepomohl, neodepsal, ale na druhý den, 13.1.2023 byla v českých médiích správa, že novinář České televize Marek Wollner odchází po vzájemně dohodě z České televize. Náhoda nebo někdo využil informaci, kterou jsem vložila do článků a zbavil se [...]

HIMARS

Spojené štáty predajú Poľsku 18 raketometov HIMARS

07.02.2023 23:23

Schválený balík podľa agentúry Reuters zahŕňa aj 45 taktických balistických striel ATACMS a viac než 1000 rakiet GMLRS.

Dron

V americkom závode na výrobu vojenských dronov v Lotyšsku vypukol požiar

07.02.2023 22:15

Pri požiari utrpeli zranenia tri osoby, dve previezli do nemocnice.

Maroš Žilinka

Žilinka o byte svojej dcéry na Boroch. Zaťahujú rodinu do útokov proti mne, sťažuje sa

07.02.2023 20:33

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta, že byt jeho dcéry má súvis s rozhodovaním v prípade Jaroslava Haščáka.

zemetrasenie, Turecko

Zemetrasenie: zatlačia Rusi na Bašára Asada, aby sa k ľuďom dostala pomoc?

07.02.2023 20:00

Zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu, si už vyžiadalo viac ako 5 000 obetí. Dostane pomoc k ľuďom, ktorých zasiahla katastrofa?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 1726717x
Priemerná čítanosť článkov: 16290x

Autor blogu

Kategórie