Založ si blog

Predseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský, dotácie do českého športu a spravodlivosť na českých súdoch

Na seznamzpravy.cz sú články o divnom prideľovaní dotácii v českom športe. Spomíná sa tam aj meno predsedu Ústavného súdu ČR Pavla Rychetského. I on sa „prihovoril“ dopredu pred pridelením dotácie pre tenisový klub, kde chodí hrať tenis.

Tieto články boli uverejnené až po súdnom procese s bývalou námestkyňou Ministerstva školstva ČR Simonou Kratochvílovou, ktorá bola za toto prideľovanie dotácii odsúdená. Pritom konala na príkaz svojej nadriadenej Kateřiny Valachovej, ktorá bola vtedy ministerkou školstva ČR. Odsúdení boli len dvaja ľudia (Kratochvílová a Pelta). Pani Kratochvílová upozorňuje na to, že pokiaľ je vinná ona, tak sú vinní aj ostatní….aspoň ja som to tak pochopila.
A prečo predtým pani Kratochvílová mlčala? Lebo jej to poradili jej advokáti. (Bohužiaľ i ja mám skúsenosti, že mi právnici poradili zle).

Ich odsúdenie je zatiaľ neprávoplatné, advokáti pani Kratochvílovej podali odvolanie, je to uvedené v článku.

Na konci tohoto článku na blogu prikladám odkazy na ďalšie články k tejto téme a sú v nich aj zvukové záznamy rozhovoru, i rozhovoru s pánom Rychetským.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-sluzebna-mocnych-zadna-charita-ale-osobni-zajem-proc-rychetsky-lobboval-za-tenisovy-klub-205394

Tu je presná citácia z článku:

Jenže jak nyní vypátral reportér Janek Kroupa, za přímluvou mohou být i Rychetského ryze osobní zájmy. S tenisovým klubem ho totiž pojí víc než jedna záštita. Investigativní podcastová minisérie Služebná mocných dokládá, že v Lužánkách je šéf Ústavního soudu k zastižení pravidelně. Někdy i dvakrát týdně.

„Je již 18 let čestným členem našeho tenisového klubu. Sám u nás hraje tenis jednou až dvakrát týdně, je rekreačním hráčem,“ potvrdil Lukáš Vanžura, šéftrenér klubu.

Dotace měla přitom spolknout oprava tribun. O dětech ani slovo. Nevnímá to jako střet zájmů? „Ale já jsem nic neřešil, já jsem jen žádal, aby to proběhlo řádně a spravedlivě,“ reaguje Rychetský na nová zjištění. Ale už to stačilo, aby dotační žádost brněnského tenisového klubu dostala na Ministerstvu školství speciální péči.
Koniec citácie z článku.

Takže pán Rychetský neverí v spravodlivosť v ČR? Veď keby ten klub splňal podmienky, tak sa mohol odvolať a prípadne podať žalobu na české súdy a počkať si, pokiaľ to súdy vyriešia. Prečo to riešil „dopredu“ a „žádal, aby to proběhlo řádně a spravedlivě“?
Tak to totiž „radí“ Ústavný súd bežným občanom. Tu nižšie prikladám jednu z odpovedí z Ústavného súdu.

Z wikipedie doplňujem, že od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej dostal vyznamenanie. Pani prezidentka asi nemá informácie ako „funguje“ česká justícia. Alebo to bolo „len“ za to, že slovenskí a českí sudcovia „sa stretávajú“? Lebo pán Rychetský podľa mojho názoru nemá mimoriadne zásluhy na tom, aby česká justícia fungovala spravodlivo a včas.

Dne 27. června 2021 mu bylo slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou uděleno státní vyznamenání Řád bílého dvojkříže III. třídy za mimořádné zásluhy o rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Slovenskou republikou, zejména v oblasti práva a ústavního soudnictví.

Nižšie popisujem moje osobné skúsenosti s českou justíciou a bohužiaľ sú veľmi zlé.

Moju žalobu riešia české súdy od januára 2011 a ešte nie je vyriešená. Zmenili mi svojvoľne žalobu (dodnes nie sú ochotní rešpektovať žalobu a stále mi píšu znenie, aké chcú oni) , neposlali Usnesenie a do spisu vložili niečo iné…..sudci naťahujú čas, píšu mi do Usnesení nezmysly….teda manipulujú. Nie sú ochotní prejednať žalobu tak, ako som ju podala, prvý bod mi vyhodili, keď som postupovala podľa rozsudku Lucie Bičákovej. Sudkyňa Lucie Bičáková má manžela sudcu Nejvyššího soudu ČR Víta Bičáka a ten má náhodou trvalé bydisko v rovnakej obci v stredočeskom kraji ako bývalý minister vnútra Jan Hamáček. (dá sa to zistiť z verejne dostupných zdrojov).

Takže pan Rychetský mal obavu, aby českí úradnici nemanipulovali tak, ako sú zvyknutí českí sudci?

Odkazy na ďalšie články z kauzy dotácii pre český šport:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-sluzebna-mocnych-maji-sedet-s-nami-peltova-exmilenka-promluvila-a-predlozila-soupis-jmen-205139

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-sluzebna-mocnych-seznam-peltovy-exmilenky-dotaci-pro-rodnou-obec-si-hlidal-i-ministr-205453

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-z-asistentky-namestkyni-shanela-puncochy-hlidala-deti-a-delila-miliardy-205083

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-naslapovani-politiku-kolem-jureckovy-dotace-nevime-necetli-jsme-nehodnotime-205526

Špeciálna prokuratúra túto „kauzu“ nevyšetruje? Lebo ide o manželku špeciálneho prokurátora?

01.03.2024

MUDr. Alena Tamaškovičová, manželka špeciálneho prokurátora Mgr. Martina Tamaškoviča bola v Nemocnici Nové Zámky zástupkyňou riaditeľa pre medicínsky úsek. Predtým bola zástupkyňou riaditeľa pre vnútornú správu. Minulý rok vykázala táto Nemocnica stratu 6 403 295 EUR, čo je vyše 1 miliona EUR mesačne. Dali tam dočasne novú riaditeľku a staré vedenie vraj [...]

Majú prokurátori trestnoprávnu imunitu?

29.02.2024

Včera som uverejnila v článku list špeciálnemu prokurátorovi Martinovi Tamaškovičovi. Už je stiahnutý z titulky. Tak sa verejne pýtam, či prokurátori majú trestoprávnu imunitu a nesmie sa o nich písať, ani od nich chcieť poctivú prácu? Ide o tento článok: https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/28/dopis-specialnemu-prokuratorovi-martinovi-tamaskovicovi/ A včera som ho [...]

Dopis špeciálnemu prokurátorovi Martinovi Tamaškovičovi

28.02.2024

Vážený pán Tamaškovič, dovoľujem si na Vás sa obrátiť z dvoch dovodov: obrátila sa na mňa s prosbou Vaša manželka MUDr. Alena Tamaškovičová a chcela rady zadarmo. Jej mail prikladám nižšie a týkal sa Vášho dnes už nebohého otca. Preto si dovoľujem na Vás obrátiť so žiadosťou o pomoc ja. Vašeho šéfa JUDr. Daniela Lipšica som niekoľkokrát o pomoc žiadala. [...]

vlajky, hrad, bratislava, slovensko, eú, európska únia

Prieskum SANEP: Súhlasili by ľudia na Slovensku so zrušením práva veta pri hlasovaní v EÚ?

03.03.2024 12:00

Mali by mať malé krajiny ako je aj Slovensko rovnaký hlas ako veľké štáty? Považujete úvahy o zrušení práva veta za obmedzenie malých krajín?

dolinková

Lekárnici žiadajú Dolinkovú riadne prekopať jeden zo zdravotníckych zákonov, navrhujú cez 40 zmien

03.03.2024 11:31

Pripravovaný návrh novely zákona plánuje ministerstvo predložiť do pripomienkového konania v apríli alebo máji tohto roka.

Učiteľka Janka Barillová

Učiteľka Barillová: Deťom chýbajú základné zručnosti, v škole mobily určite nepotrebujú

03.03.2024 11:25

Janka Barillová je učiteľkou už 29 rokov. Dnešné deti považuje za oveľa šikovnejšie v používaní technológií, ale chýbajú im zručnosti pri domácich prácach.

Roman Michelko

Vyšetrovateľ Čurilla žaluje poslanca Michelka, žiada 70-tisíc eur a ospravedlnenie

03.03.2024 10:15

Dôvodom je výrok Michleka, ktorý označil Čurillu za zločinca a neschopáka, ktorý je priamo zodpovedný za nevyšetrenie vraždy študenta Tupého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 188
Celková čítanosť: 2929234x
Priemerná čítanosť článkov: 15581x

Autor blogu

Kategórie