Založ si blog

Farmaceutický priemysel, rakovina, strava 3. časť

Začnem úryvkom z filmu Liečba rakoviny zvnútra. „Od té doby,  co nastal boj s rakovinou se účastníme obrovského experimentu. V případě rakoviny medicína lepší není a nebude. A za nějaký čas se bude na boj s rakovinou pohlížet jako na jednu z největších  tragédií v historii lékařství. Mám  naděj pro ostatní. Doufám, že lidé převezmou odpovědnost za vlastní životy. A uvědomí si, že změna jídelníčku může změnit jejich osud. Doufám, že prozkoumají všechny možnosti a samy se rozhodnou o svém zdraví. Po vaší smrti nezáleží na tom, co jste se naučili, ale co jste naučili ostatní. Takže doufám, že předáte tuto zprávu dál a naučíte je, jak se sami vyléčit. Doufám, že i když musíme všichni zemřít, zemřete důstojně a podle sebe. Ne podle toho, jak vám řekne neprokázaná a neefektivní léčba. A nakonec doufám, že si uvědomíte opravdové léky, které jsou dlouhodobé, vždy pracuji zevnitř ven.“

„Tento  film je věnován milionům nevinných lidí, kteří slepě svěřili svůj osud rakovinovému průmyslu. A zbytečně trpěli nebo zemřeli jeho vinou.“

„Eliote, musíš se začat léčit sám, doktoři tě změní v kus masa. Onkologická sestra toto řekla Elliotovi Yudenfriendovi  který se následně sám vyléčil z lymfomatózy.“ Všetky úryvky sú z filmu  Liečba rakoviny zvnútra.

Túto časť o strave píšem na podnet ľudí, ktorí sa ma pýtali mailom na podrobnejšie informácie. Myslím si, že by to mohlo pomocť všetkým, ktorí majú záujem o zmenu jedálnička pri rakovine i pri iných chorobách. Preto to dávam i do blogu ako samostatnú časť. Na začiatok uvediem, že kniha o Gersonovej terapii sa mi dostala do rúk  až 2 mesiace po mojom kolapse. Náhodou.  Do tej doby som o žiadnej prírodnej liečbe rakoviny stravou nepočula, ani nevedela.  To, ako som jedla po kolapse, to som robila intuitívne, skúšala som. Mne pomohlo toto, ale netvrdím, že toto jediná správna cesta na liečbu. Pretože každý organizmus je iný, tak každému doporučujem intuitívne si všímať, čo mu pomáha, ktoré potraviny. Ale nemyslím tým bočik, ale z vegetariánskej stravy.

Moj sposob stravovania po kolapse: 1. mesiac surové ovocie, voda, 100% ovocné džúsy (nedoporučujem pri čistení, len v prípade núdze). 2.mesiac ovocie dopoludnia, obed a večera ryža, zelenina, grahamové pečivo (delená strava, ale bez soli a tuku). 3.mesiac delená vegetariánska strava s pridaním oleja, soli a niektorých korenín(nie laktovegetariánska).

Myslím si, že ak niekto nemá pevnú voľu na to, aby jedol nejakú dobu len surovú stravu, tak mu pomože i sposob stravovania, ktorý som mala od 3.mesiaca ja : delená vegetariánska strava. Len výsledky sa budú zlepšovať pomalšie. I tak si myslím, že takéto  stravovanie je potrebné dodržovať dlhšiu dobu, pretože telo sa znečisťovalo tiež dlhodobo a 1-2 mesiace zdravej výživy a potom znova starý sposob stravovania to nevyrieši. Z vlastnej skúsenosti vám možem potvrdiť, že je to pravda. Ja som sa vrátila k povodnemu stravovaniu po 5 mesiacoch. Vydržala som 1 mesiac, bolo mi podstatne horšie, tak som sa dobrovoľne vrátila k vegetariánskej strave.

Som toho názoru, že čistiť si telo možme surovou stravou. Je to rýchlejšie čistenie,  ale nie každý to može dobre znášať. Pretože keď sa telo začne čistiť, tak spočiatku je človek viac unavený a  ja som potrebovala veľa odpočívať.  Ak človek  ťažko znáša surovú stravu, v tom prípade doporučujem pomalší postup: dopoludnia ovocie a odpoludnia surová zelenina, plus nejaká príloha (ryža, zemiaky, prípadne grahamové alebo sojové pečivo). Obed a večeru som mala podobnú. Ideálne bez tuku a soli, korenín, ak človek vydrží.  Ak nie, je možné použiť i trochu soli, jemné koreniny (bazalka, tymián, oregáno, majoránka, mletý kmín …) olej, prípadne trochu masla.

Ale v rámci možností len olej, ideálne olivový. Ja som kupovala lacnejšie olivové oleje. Teraz používam bežný olej, ale mastím málo. Zlepšenie bude pomalšie, ale i príznaky pri čistení nebudú až také silné. Určite to pomože zlepšiť zdravie. No čistenia pri surovej strave sa netreba zbytočne báť, mne to v čase keď som bola akože zdravá nerobilo nič negatívne. V pohode som vydržala i 1-2 týždne na surovej strave. V čase choroby to veľmi pomože, naštartuje imunitu a nemá negatívne vedľajšie účinky ako lieky.

Faktom je, že mi táto strava mi veľmi pomohla. Cítila som sa podstatne  lepšie, i keď zdravá som nebola. Zlepšenie  vidno  i na laboratórnych výsledkoch, hlavne krvi.  V čase kolapsu som mala kreatinín v krvi vyše 130, po 2 mesiacoch sa táto hodnota pohybovala pod 90. Norma je 44-80. To sú všetko výsledky vyčítané z testov, kde je napísané aj to, aké hodnoty sú v norme.  Kreatinín je jedovatá látka v krvi, ktorá sama o sebe nič neznamená.

Ešte je potrebné zistiť, ktorý orgán je postihnutý. Mimochodom, aj keď sa mi táto hodnota pohybovala nad 80, čo je podľa lekárov mierne nad normu, tak mne bolo zle. To je pre mňa podstatné a nie to, čo určia lekárske normy. Žiadny lekár mi predsa nemože tvrdiť, že som zdravá, keď mne je zle. Ide o to, že nemocenské si človek platí pre seba a  nie pre to, aby mu lekári znemožnili dostať maródku vtedy, keď ju potrebuje, aby sa uzdravil.

Za nebezpečnú považujú lekári hodnotu kreatinínu v krvi až nad 100, čo je podľa mňa už neskoro. Tieto  informácie o tom, čo je kreatinín a že až hodnota nad 100 je nebezpečná mám od zdravotnej sestry, ktorá mi vtedy robila odbery. Takže nie je to vycucané z prsta. Ja som bola dosť aktívny pacient, pri každých výsledkoch som sa zaujímala, či to je už lepšie.

Prvý mesiac  po kolapse som jedla surové ovocie a šťavy. Nič viac. Často som si ráno robila čerstvú pomarančovú šťavu, ručne vytlačenú, žiadny elektrický odšťavovač.

Podľa Gersona elektrický odšťavovač ničí enzýmy. To ja neviem posúdiť, lebo elektrický odšťavovač som nikdy nemala a nepoužívala. Ďalšie ovocie: kiwi je úžasné, má veľa vitamínu C. Jedla som aj pomaranče, banány, i hrozno, ananás, prípadne grep. Hrozno a ananás úžasne čistí. Takúto vlastnosť má aj červený melón (vodový). Ten som jedla skor v lete, keď bol cenovo prístupný, prípadne melón Gália. V podstate všetky melóny sú super ovocie.

V zime som jedla cenovo dostupné ovocie. Priznám sa, na jablká a mandarínky som v čase kolapsu chuť nemala, tak som ich v tom čase nejedla. Neviem to vysvetliť: možno preto, že mandarínky sú chemicky ošetrené, ale to je aj iné ovocie. Jablká nie sú všetky bez chémie (myslím tým hnojenie)a cítiť to občas i na chuti. Teraz jablká jem a často, najradšej mám odrodu  Golden.  Podstata je v tom, že som jedla toľko ovocia, na koľko som mala chuť a celé dni. Práveže, keď  sa telo začalo čistiť, tak som bola stále hladná a zistila som, že už by som jedla v kuse. Lebo mi bolo dosť zle, ja som mala dosť silné reakcie, ale bola to taká „dobrá bolesť a únava“.

Vedela som, že sa to zlepšuje. Tak som si to rozvrhla tak, že každú hodinu som zjedla nejaké ovocie, jeden druh. Ale nemala som to presne určené, že teraz zjem toto a potom iné ovocie. Z nápojov som si prvý mesiac kupovala balenú neperlivú vodu, ktorá bola vhodná pre deti. Teraz si myslím, že toto nutné nebolo. Neskor som prešla na klasickú čistú vodu z vodovodu. Na bylinkové čaje som chuť nemala, akosi mi to „nesedelo“  s čistiacimi účinkami ovocia. Prvý mesiac som pila i 100% ovocné šťavy, kupované. Lenže po nich ma pálila žáha. V prípade núdze to pomože, ale myslím si, že sa to „bilo“ s čistiacimi účinkami ovocia. Nesedelo mi to. Preto som ich neskor  prestala piť úplne.

Prvý mesiac, pri strave ovocím, som vlastne len odpočívala, počúvala relaxačnú hudbu a relaxovala. Snažila som sa upratať si v mysli a sústrediť sa na to, že urobím maximum pre to, aby som sa uzdravila. Toto musí urobiť každý sám za seba. Keď niekto hľadá sposob, ako to nejde, tak mu nikto nepomože.  Vyliečiť sa každý može len sám. Ani ja, ani lekár, ani nikto cudzí to za neho neurobí.

Ja osobne som si často prikladala ruku na pečeň a dodávala energiu tomuto orgánu pozitívnou sugesciou. Mne bolo tak zle hlavne prvý mesiac, že som túto nevoľnosť riešila teplými kúpeľmi. Často i 2 x denne, podľa potreby. Ponorila som sa do plnej vane do teplej vody. Teplotu vody som volila akú som zniesla, čo najteplejšiu, kúpeľ  cca na 20-30 minut. Vyšla som ešte z teplej a zostala zabalená mokrá v osuške. Telo dokáže škodliviny vylučovať aj cez kožu a teplá voda tomu napomáhala. Možte mi oponovať, že to je blbosť. Ja som to robila intuitívne a faktom je, že po takomto kúpeli sa mi vždy uľavilo. V tom čase sa mi i ťažko dýchalo, takže som spávala s vankúšom opretým o stenu, aby som mala hlavu vyššie.

Neskor som sa v knihe o Gersonovej terapii dočítala, že jemu v začiatkoch zomreli niekoľkí pacienti na zlyhanie pečene v dosledku toho, že telo neznieslo všetky tie jedy, ktoré sa začali vylučovať a kolovať v krvnom obehu. Preto začal pacientom predpisovať  kávové črevné výplachy. Až vtedy som pochopila, že som urobila veľmi dobre s tými častými teplými kúpeľmi. Uľahčilo to čistenie tela, miesto kávových črevných výplachov. Ináč, kávu roky nepijem, lebo mi je po nej príšerne zle. Búšenie srdca, zle  od žalúdka…

Už po troch týždňoch som mala poriadnu chuť do jedla. Len som si povedala, že to vydržím len na ovocí  4 týždne. Ak niekto bude jesť len surové ovocie, tak možno mu budú stačiť na naštartovanie očisty i 1-2-3 týždne. Doporučujem vám riadiť sa vlastnou intuíciou. Fakt mi verte, že neexistuje verzia liečby, že len takto a nijako inak.

To je nezmysel, pretože každý organizmus je iný, inak znečistený. Keď aj budete postupovať pomalším tempom pri vegetariánskej strave, tak zlepšenie aj tak musí nastať. Ja som  už dlhšiu dobu  pre kolapsom jedla výnimočne  hovädzie a bravčové mäso. Nielenže mi nechutilo, bolo pre mňa ťažké, ale po vynechaní tohto mäsa mi zmizli niektoré zdravotné problémy. Mäso som nikdy veľmi nemusela mať. Takže práve všetkého mäsa som sa vzdávala ľahko. Neskor mi primár oddelenia naturálnej medicíny dr. Košlík zisťoval krvnú skupinu a mám A1 +. Pre tuto skupinu je vhodnejšia vegetariánska strava.

Po 4 týždňoch len na surovom ovocí som zmenila stravu. Dopoludnia zostalo surové ovocie. Občas som si k nemu pridala aj napríklad sušené datle. Ja som na obed a večeru v tom čase jedla dosť skromnú stravu: varená ryža bez soli, surová nastrúhaná červená repa a nastrúhaný strúčik cesnaku. Ďalšia verzia: varená zelenina bez soli a grahamový rohlík. Ako základ na varenú zeleninu som kupovala mrazenú zmes kukurice, hrášku a mrkvu. Všetko bolo bez soli a bez tuku. Nepýtajte sa ma, prečo som to robila práve takto. Neviem, bolo to intuitívne.

Nebolo to ľahké, aj ja som to neraz chcela vzdať. Doteraz si pamätám, ako som plakala nad jedlom a rozmýšľala, prečo sa mám takto trápiť, keď aj tak zomriem. Týmto ďakujem modernej medicíne za veľmi neférový sposob informovania, že rakovina je smrteľná choroba. Veď to je šírenie nepravdivej poplašnej správy. Áno, rakovina je smrteľná, ak vás lieči moderná medicína. Tam je obrovská pravdepodobnosť, že sa človek na rakovinu zomrie. Niekedy skor, niekedy neskor, málokedy sa uzdraví navždy.

Po 2 mesiacoch som si do stravy pridala aj olej, soľ a ľahšie koreniny, nedráždivé. Od tej doby vobec nepoužívám čierne korenie, ostré koreniny, bežný ocot, majonézu. Takže napríklad obed vyzeral takto: zemiaky uvarené v šupke,  potom ošúpané a nakrájané krátko zapečené s olejom v rúre. Plus k tomu nastrúhaný cesnak, prípadne aj surová zelenina. Zelenina stačí jeden kus a jeden druh.

Robila som si aj tofu, naďalej mrazenú zeleninu zapečenú v rúre.  I keď asi mrazená zelenina nie je tak výživná ako surová, ja som ju často v tom čase pripravovala na rozne sposoby. Bolo zimné obdobie, takže sa mi to zdalo vhodnejšie ako kupovať umelo vypestovanú zeleninu. Kukurica, baby karotka, brokolica…toto som často jedla.

Je ťažko dať univerzálny jedálniček. Podstatné je podľa mojich skúseností  nekombinovať  veľa potravín v jednom jedle. Potom nechať stráviť jeden chod jedla  a až potom si dať ďalšie jedlo. To si musí vyskúšať každý sám. V začiatkoch liečby som mala rozdiel medzi obedom a večerou 5-6 hodin. Medzitým len čistá voda, nič iné. Teraz to dodržiavam intuitívne, záleží  i podľa stráviteľnosti jedla. Ak mám hlad, tak je to i za 3-4 hodiny. Prípadne medzitým surovú zeleninu.

Nikdy nejem štýlom polievka plus hlavné jedlo. Stále jem len jedno jedlo, jeden druh. Ľahšie to telo strávi. Okrem toho, ak si zbytočne neodpíšem telo trávením ťažkého jedla, ľahšie sa mi rozmýšľa. Lepšie funguje mozog.

Samozrejme, i ja to občas poruším. Po rokoch stravy s veľkým množstvom surovej zeleniny a ovocia to telo znesie.

Upozorňujem na to, že nepijem žiadnu kávu, nefajčím a všímam si zloženie potravín, ktoré kupujem. Vyhýbam sa taveným syrom, mliečnym výrobkom, jogurtom. Nerobí mi to dobre na trávenie. Občas som konzumovala jogurt vyrobený prirodzeným sposobom (je v skle, predávajú ho v Čechách).  Na druhej strane mám rada tvrdé syry, no zvykla som si všímať zloženie, jem podľa možností bez farbív a éčiek. Bežne samotné vajcia nejem, do koláčov ich používam.

V čase očisty som často  jedla bielu ryžu (natural mi veľmi nechutila) a málokedy zemiaky. Viac som mala na to chuť. Teraz, po rokoch je to skor  opačne, často jem zemiaky so zeleninou. Často som to robievala aj tak, že som dala do pekáča zemiaky na kúsky, roznu zeleninu, nejaké korenie, napríklad bazalku, soľ, trochu oleja a dala to upiecť. Niekedy to pred dopečením posypem strúhaným syrom a dám zapiecť. To len na dokreslenie, že dá sa aj zo zeleniny urobiť chutné jedlo.

Teraz málokedy kupujem mrazenú zeleninu. Červená repa sa stala bežnou súčasťou mojho jedálnička. Zeleninu kupujem aj v marketoch, ale keď mám možnosť, tak nakupujem na trhoviskách. Jem bežnú zeleninu: mrkva, už spomínaná červená repa, cuketa, brokolica, cibuľa, cesnak, petržlen, zeler…

Samozrejme, aj ja mám zeleninu, ktorú nemám rada a nejem ju. Snažím sa vyhýbať umelo vypestovanej zelenine v zime a priznám sa, že keď vidím pri niektorej zelenine určitú krajinu povodu, tak kupujem jedine v prípade núdze. Už aj mne sa stalo, že som kvoli hnusnej chuti zeleninu vyhodila, i keď vyzerala dobre. Alebo mi po surovej zelenine bolo zle. V oboch prípadoch to bola mrkva a ktovie čím bola hnojená.

Ovocie a  koľko ovocia? Toľko, koľko si žiada vaše telo. Niekedy mi stačí 1-2 kusy za celé dopoludnie. Keď mám organizmus viac znečistený z predošlého dňa, tak telo si pýta viac ovocia. Ak budete počúvať svoje telo, tak ono vám napovie. Naozaj je dosť inteligentné, aby vám napovedalo, čo chce.  V lete jem aj nektarinky, broskyne, marhule, jahody…Záleží podľa dostupnosti, chuti  a ceny.

Možno si poviete, že je to drahé stravovanie. V začiatkoch choroby alebo keď máte telo veľmi znečistené, tak mňa to stálo dosť peňazí. Ale žijem a pohreb tiež nie je najlacnejší. Ešte v začiatkoch som i uvedomila základnú vec: keď zomriem, tak peniaze potrebovať nebudem. A keď sa vyliečim, tak si ich znovu zarobím. A koľko stoja lieky a prípadne ďalšia neefektívna liečba? Okrem toho ušetríte za mäso, čo nie je lacné.

Mám kamaráta, ktorý je vegetarián, stravuje sa fakt zdravo za 900 Kč mesačne. Áno, čítate dobre. U neho si to vynútili finančné pomery, ale zvláda to fakt v pohode a je chutne. Viem, že v Čechách sú ceny potravin nižšie, takže na Slovensku by to bola vyššia suma. Keď je telo slušne prečistené, tak si pýta menej jedla. Hovorím to z vlastnej skúsenosti: po 2 mesiacoch som zrazu potrebovala menej jesť. V začiatkoch choroby som fakt jedla veľmi veľa. Bolo mi zle a tak som sa snažila si dodávať energiu veľkým množstvom zdravej vegetariánskej stravy.

Na začiatku som mala takú naivnú predstavu, že si vyčistím telo surovou stravou. A potom sa vrátim k povodnej strave, keď už budem mať dobré výsledky. Preto som si kontrolovala výsledky testov a zaujímala sa o ne. Boli tam aj informácie, čo je v norme, tak to bolo pre mňa jednoduchšie. Lenže to som sa veľmi mýlila, že to tak ľahko pojde: že sa len tak možem vrátiť k bežnej strave.

Gersonova terapia ma v mnohom zaujala, i keď ja som v tom čase už mala inuitívne vytvorený sposob stravovania. Takže nevidela som dovod ho meniť, pretože Gersonova terapia je zložitejšia. No je tam veľa zaujímavých a podľa mňa aj pravdivých informácií.

Súhlasím s tvrdením, že Gerson patrí ku géniom, ktorých svet nedocenil. K liečbe rakoviny sa dostal náhodou. Ako lekára ho učili, že na každú diagnózu je vhodný iný sposob liečby. Ako mladý lekár trpel hroznými migrénami a klasická medicína mu nevedela pomocť. Tak začal experimentovať so stravou. Zistil, že po neslanej vegetariánskej strave mu tie bolesti ustúpili. Tak začal predpisovať túto dietu i svojim pacientom na migrénu.

Jednému z jeho pacientov po tejto diéte zmizol i lupus (kožná tuberkulóza, ak sa nemýlim). Tak začal predpisovať tuto diétu i pre pacientov s lupusom. Napadli ho za to kožní lekári a dali na súd. Sudca sa ich spýtal, či vedia liečiť lupus. Odpovedali mu, že nie. Tak im na to sudca povedal, že nech dajú doktorovi Gersonovi pokoj. Neskor za Gersonom prišla pacientka, ktorá mala pokročilé štádium rakoviny žalúdka. Odmietol ju, ale ona naliehala, tak nakoniec súhlasil a na vlastné riziko to skúsila s jeho dietou. Vyliečila sa. Tak začal doktor Gerson svoju lekársku púť ohľadne liečby rakoviny. Bol Nemec a Žid.

Lenže po napadnutí Nemecka Hitlerom musel opustiť Nemecko. Jeho kolegovia skončili buď v koncentračných táboroch alebo niektorí robili aj pokusy na ľuďoch v koncentrákoch. Takže nemal  na výber. Odišiel do USA, kde vo svojej práci pokračoval. Po čase mu znemožnili prácu i v USA, mocná farmaceutická lobby. Iróniou osudu je, že až 2 mesiace po jeho smrti mu ponúkli členstvo v jednej americkej lekárskej (vedeckej) spoločnosti. Zomrel koncom 50-tych rokov minulého storočia a až v polovici 70-tych rokov jeho najmladšia dcéra Charlotte otvorila kliniku v Mexiku, kde liečia pacientov Gersonovou terapiou doteraz.

Toto všetko som vám o Gersonovi písala hlavne preto, aby ste pochopili, že na to, aby boli prírodne terapie, ktoré skutočne liečia rakovinu prístupné, nie je voľa farmaceutického priemyslu. Ten to nedovolí a používa všetky prostriedky k tomu, aby tieto terapie zakázal. Veď v USA nie je oficiálne dovolené liečiť rakovinu inou ako chemickou cestou. V brožúrke o Gersonovej terapii od Beaty Bishop som sa dočítala, že viacerým lekárom, ktorí liečili prírodnými terapiami bolo znemožnené pokračovať v práci lekára. Títo lekári boli často odpísaní oficiálnymi lekárskymi kruhmi.

Takže sa nečudujte, že liek na rakovinu sa oficiálne nevynašiel. Pretože výskumy často financuje farmaceutický priemysel, tak to nedovolí, aby tieto terapie boli uznávané všeobecne ako účinné a bežne prístupné. Ak si podrobne prečítate knihy od Virapena, bývalého riaditeľa jedného farmaceutického koncernu, pochopíte, ako to vo farmácii funguje. Zázračnú tabletku na rakovinu chemického zloženia nejde objaviť, tá vám imunitu nevylieči. Rakovina je totiž podľa Gersona porucha imunity. A tá keď sa napraví stravou, tak telo si s nádorom poradí samo. Súhlasím s tým, potvrdené z vlastnej skúsenosti.

Samozrejme, neraz som za tých vyše 13 rokov zdravé stravovanie porušila. Podstata je v tom, že prvé 2 roky som zdravé stravovanie dosť dodržovala, ak nepočítam čistú čokoládu a sladkosti. Prvé 2 mesiace boli prísne až po 5 mesiacoch som našla odvahu dať si mäso. To som rýchlo pochopila, že ak sa vrátim k mäsu a povodnej strave, tak možem rýchlo skončiť na cintoríne.

Myslím to úplne vážne, mne sa poriadne zhoršilo zdravie po návrate  k bežnej strave. Až po 3 rokoch som mala vnútorný pocit, že na tuto diagnózu neumriem. Po tých 3 rokoch som občas  si dala aj mäso, rozne nezdravé veci ako napríklad majonézový šalát, ktorý som zbožňovala. To som automaticky pocítila menšie či väčšie výkyvy.

Ak sami spoznáte na vlastnej koži, čo znamená cítiť sa vo svojom tele dobre a mať aj čulú myseľ aj po jedle (čo po bežnej strave som nemávala), tak nebudete mať záujem sa vrátiť k povodnej strave. Ak aj človek občas zhreší, tak telo si poradí a zvládne to. Len to nesmie byť pravidlo.

Všetci chápeme, že ak človek si kúpi auto Mercedes, tak keď do neho dá kyselinu sírovú s vodou, tak asi mu na ňu jazdiť nebude. Preto sa do neho snaží kupovať kvalitné palivo, aké je určené do tohto auta. To isté platí aj pre naše telá. Tiež do nich nemožme cpať piate cez deviate, 2 – 3 chody behom 2-3 hodin a čudovať sa, že nám je zle, cítime sa ťažko. Nemám pravdu? Veď často som sa aj ja pred kolapsom stravovala tak, že som zjedla polievku, hlavné jedlo a zákusok. To všetko sa v tele pomieša a trávi spolu. Takže nečudo, že moje telo si povedalo dosť a vynútilo si zmenu. Verte mi, že zmena jedálnička nie je žiadna hroza, skor človeka posunie dopredu.

Myslím, že jedným z veľkých problémov je, že moderná medicína oficiálne neuznáva veľký vplyv stravy na zdravie človeka. Aspoň ja mám túto skúsenosť. Napríklad pri Gersonovej terapii pacientky uviedli, že všetko si museli platiť sami, lebo zdravotné poisťovne v týchto štátoch to nepreplatili. Dokonca Beata Bishop musela dať aj výpoveď v práci a tak sa liečiť. To je fakt nefér, že nemala nárok vo Veľkej Británii v tom čase na nemocenskú. Pritom sa vyliečila. I toto može byť problém, že mnoho pacientov nemá odvahu skúsiť tieto terapie, ktoré fakt vyliečia, ak chce aj pacient. Bez odhodlania pacienta to totiž nedokáže nik, nikoho nemožte nasilu vyliečiť, ak tomu neverí a prípadne rezignuje.

 

 

Ústavní soudci – dopis českým senátorům

31.05.2023

Vážení senátoři, Chci vás požádat, abyste se zeptali dnešních kandidátů na ústavní soudce, proč nekonali předtím jako soudci a právníci, když viděli, že soudci porušují ústavu. Soudce Josefa Baxu jsem oslovila v roce 2015 a jeho odpověď vám přikládám v přílohách. Tehdy byl předseda Nejvyššího správního soudu ČR, takže si mohl vyžádat spis, stanovisko [...]

Desaťročné obdobie ústavných sudcov v ČR bez kontroly

30.05.2023

Tento prípad sa týka ČR, ale keďže Zuzana Čaputová rada spolupracuje s predsedom Ústavního soudu ČR Pavlem Rychetským, veď mu dala aj vyznamenie, tak to možno bude zaujímať aj Slovákov. Predpokladám, že Zuzana Čaputová s novým predsedom Ústavného soudu ČR tiež bude rada spolupracovať a možno mu pojde hneď vymenovaní pogratulovať osobne, tak ako českému [...]

Zuzana Čaputová, prestaňte tliachať a riešte zdravotníctvo

26.05.2023

Zuzana Čaputová pred časom povedala verejne, že potrebujeme prestať tliachať o covide. To bolo z jej strany dosť drzé a kárala občanov ako neposlušné deti. Kto jej na to dal právo? Teraz ju verejne vyzývam, že potrebujeme prestať tliachať o zdravotníctve….Vymenovala predsa vládu odborníkov, tak nech konajú v prospech Slovenska a v prospech zdravotníctva. Tu je odkaz na [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

Generál Řehka: Konflikt medzi Ruskom a NATO sa nedá vylúčiť

31.05.2023 11:01

Náčelník generálneho štábu českej armády si však nemyslí, že konflikt niekto plánuje.

Bezdomovci, alkohol, zákaz, Nitra

V centre Nitry si na verejnosti už nepripijete. Zákaz alkoholu bude platiť 24 hodín denne

31.05.2023 11:00

Nitrianski mestskí poslanci zakročili na základe množstva podnetov na výtržnosti opitých ľudí na uliciach.

Bratislava politika vláda

Kandidátov na člena Európskeho dvora audítorov odporučí hodnotiaca komisia

31.05.2023 10:57

Kandidáti absolvujú po novom verejné vypočutie.

munícia náboje

Na Jantárovej ulici v Petržalke našli protitankové náboje

31.05.2023 09:16

Na miesto sa presunul pyrotechnik, ktorý muníciu po následnej kontrole zaistil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 124
Celková čítanosť: 1947693x
Priemerná čítanosť článkov: 15707x

Autor blogu

Kategórie